CZK - ŘÍJEN 2007


Fotky z klubového setkání CZ Kontinua v roce 2007
Vrtulníčky na Hanspaulce
sobota - 13. říjen 2007

Další, tentokráte říjnové setkání členů klubu CZ Kontinuum, proběhlo v prostorách tělocvičny ZŠ Hanspaulka v Praze. Tešit dopředu jsme se mohli na předvádečku rádiem řízených modelů vrtulníků. Jaké bylo ale setkání nakonec? Samozřejmě nejen o vrtulníčních...


Byla krásná slunná sobota a nabízela se spousta akcí. Na Hanču bohužel padl pracovní víkend a tak jsem rodinu Škopových hájit jen já. A hájil jsem opravdu statečně. Se šesti minutovým zpožděním jsem "hrdě" dorazil do vestibulu metra Dejvická, kde už na mě čekala celá grupa. Samuel, Molik, MVek, omi, Fox s paní Foxovou, Petr, HKMaly a Praotec. Xyll se k nám připojila na tramvajové zastávce pod Haunspalkou a Saliven, který bez auta obrazně neudělá ani krok, čekal před školou. Tam dorazila i Marta a se zpožděním Pavel, kterého po cestě stavili policisté za chybějící SPZ. S ním přijely i vrtulníčky.
S Pavlem také dorazili jeho dva kamarádi a nadšenci do vrtulníčků a už jsme si to šinuli do tělocvičny.


Po Samuelově tradičním zahájení se kluci pustili do představování jejich hobby. Popsali nám různé typy vrtulníků, které se liší hlavně ovládáním letu. Od jednoduchých jednokanálových, které mohou létat jen vertikálně a směr se jim skoro měnit nedá, až po komplikované čtyřkanálové, se kterými už jdou dělat téměř psí kusy (kdyžtak mě opravte, je to už dost dlohá doba :) ).
Po představení a předvedení složitějších modelů nás pustili k jednokanálovým vrtulníčkům, se kterými jsme se vyblbli. Tou dobou byly přítomné i Annie a Máša.

Po dostatečném vylétání nastala jako obvykle volná zábava. Pokec, srandičky a zneužití sportovního náčiní - třeba kruhy :)
Jelikož nám všem vyhládlo, vyrazili jsme do nedaleké restaurace na Evropské.
Protože již několik dnů předem omi "otravoval" s tím, že chce vidět Stardust (Hvězdný prach) a povedlo se mu přesvědčit Samuela k hromadné návštěvě kina, vyrazili jsme směr Anděl. Jelikož šel film v původním znění s titulky až kolem deváté, zakoupili jsme lístky a zašli jsme do kavárničky na čokoládu, kávičku a nějaký ten dortík. Čas se nachýlil. Opustili jsme kavárničku, rozloučili se s Foxovýma, kteří měli před sebou ještě dalekou cestu do Lípy a vyrazili na film. Film naprosto předčil má očekávání, které jsem si utvořil po přečtení děje na stránkách Palace Cinemas. Proto děkuji omimu, že ho chtěl vidět a natáhl mě na něj :).

"Tristan Thorne je prosťáček z anglické vísky Zeď (příhodně pojmenované podle kamenného valu, který ji obklopuje a chrání před paralelním světem za jejími hranicemi). Miluje místní krasavici Victorii a to tak, že je pro ni schopen čehokoliv. Třeba výpravy do zapovězeného světa za zdí, odkud jí hodlá přinést spadlou hvězdu. Netuší ovšem, že ta po svém dopadu získala podobu krásné dívky jménem Yvaine a že nebude jediný, kdo po ní touží. Proti sobě má přitom velmi mocné soupeře - všehoschopného prince, jemuž má hvězda pomoci k získání trůnu, a ohavnou čarodějnici, jíž by spořádání Yvainina srdce zajistilo věčné mládí a krásu. Největším nepřítelem si ale nakonec bude Tristan sám, protože ho ani ve snu nenapadlo, že by se do dárku pro dívku svých snů mohl zamilovat."

STARDUST

Večer jsme s omim dorazili k nám, pozdravili se s Hančou a šli spinkat. Druhý den se ještě dořešoval CzechTrek2 - odvoz modelů k omimu domů.


© Margh 2007
foto dále omi, Fox a Molik
www.KONTINUUM.cz