CZK - ÚNOR 2007


Fotky z prvního klubového setkání CZ Kontinua v roce 2007
Štefánikova hvězdárna v Praze na Petříně
sobota - 10. únor 2007

Rok 2006, jedenáctý rok existence klubu CZK, je za námi. Přinesl několik prvenství. Poprvé jsme v naši republice uvítali hosta ze seriálu Star Trek: Enterprise. Byl jím Dominic Keating alias Malcolm Reed. Poprvé jste měli možnost zúčastnit se celovíkendového výsadku (setkání AVAZAS), na kterém se poprvé v České republice pořádal Star Trek LARP MIRRODIN III (z angl. Live Action Role Playing - obdoba her na hrdiny ala Dračí Doupě jen v prostředí našeho oblíbeného Star Treku). Poprvé se náš výsadek zúčastnil exobiologické mise, která skýtala návštěvu brněnské ZOO, a poprvé se také pořádal rozlučkový večírek (chcete-li předsilvestrovská párty) s koncem roku. Informace o všech těchto událostech jakožto i o událostech dalších naleznete na stránkách klubu www.kontinuum.cz. Rok 2006 je tedy úspěšně za námi a s rokem novým přichází i čas pro obnovu členství, členské příspěvky na letošní rok zůstávají stejné, tedy 280,- za papírový časopis a 50,- za elektronickou podobu.

Toho dne nebylo pro letošek vyjímkou teplé únorové počasí. Hanča byla v práci a z postýlky se nechtělo. Vstával jsem tak akorát (navíc 'pomohl' třídní sraz základky, který se konal předchozí den, snad nemusím moc vysvětlovat :) ). Tramvaj číslo 9 mě dovezla až k Petřínské lanovce a s vidinou rychlé a pohodlné cesty nahoru jsem vyklusal pár schůdků, v tom můj pohled padl na neuvěřitelně dlouhou frontu. Lanovka právě odjížděla a já rezignoval. Vybaven teplým zimním kabátem jsem vyrazil za lanovkou po svých. Z cesty si toho moc nepamatuji, ale nahoře jsem se mohl ždímat.

Před hvězdárnou jsem narazil na další opozdilce. Nahoře byl již celý sál rezervovaný pro CZK, vyfuněl jsem až do poslední řady, kde již byl Taul a lidé z STNZ.NET. Několik minut po mně dorazili další, také značně splaveni z výstupu na Petřín. Byli mezi nimi Little Borg, Omi a Fox. Samuel pomalinku zahajoval setkání, následovalo příjemné, tedy pro někoho, vybírání mítného a členství na nový rok. Poté spolu se Xyll shrnuli předchozí rok a nastínili, co se chystá v tom novém.


 

Dalším bodem setkání byla volba nového vedení klubu. Po menším nedorozumění se nakonec přece jen ukázalo, že nejsou jiní kandidáti než Jana s Martinem. A ti nakonec po urputných a náročných volbách byli jednohlasně zvoleni :)


 

Samuel nám poté pověděl o jednom fanouškovi Star Treku, který se jako správný trekkie, pokouší svůj oblíbený seriál všude propagovat a tak na jednom letním táboře vyhlásil malířskou soutěž s motivy ST. Klub CZK byl požádán o vyhodnocení nejlepších obrázků. Postupně jsme si prohlédli všech 16 kreseb a každý vybral 3 kandidáty.


 

Následovala volná zábava, kde jsme probírali vše možné, jak tomu bývá na každém setkání. Největší rozruch vzbudil Omiho šátek a tak se pod něj snažilo několik z nás dostat, ale marně. Omi se nedal, ale přesto jsme usoudili, že omiho účes se přizpůsobil teplému zimnímu období a "vypelichal" :)

 

Dobrovolníci spočítali hlasy a Samuel se ujal vyhlašování. Jak předpokládal, vyhrál obrázek, jehož autorem byl sám agitátor soutěže a tak byl celý žebříček posunut o jednu pozici. Pomalinku se blížila doba, kdy mezi nás zavítali i nečlenové CZK a nefanoušci Star Treku (veřejnost). Blížila se doba promítání "Do blízkého a vzdáleného vesmíru". Před začátkem jsem s Littlem a Omim odskočil do nedalekého obchůdku nakoupit nutné pitivo a hamání. Vrátili jsme se akorát na začátek pořadu. Netřeba popisovat, je třeba vidět už jen proto, že na konci byly krásné narážky na Star Trek. Po skončení jsme se odebrali do kopulí na pozorování hvězd, které se ale nekonaly. Místo nich se konaly žárovky. Ale byly to proklatě krásné žárovky, téměř klingonské :) 

Čas se nachýlil a my opustili hvězdárnu. S vidinou jídla a jistoty, že nám již předvoj drží místa v jedné hospůdce, jsme se vydali opět do údolí. Dolů se šlo bezesporu lépe než nahoru :)

Setkání bylo opět vydařené a se všemi jsem se moc rád viděl.


© Margh & Taul (2007)
www.KONTINUUM.cz