CZECHTREK


CzechTREK 4
oslava 30 let Star Trek filmů
- sobota - 26. září 2009 -

JOHN BILLINGSLEY NAŽIVO - exkluzivní talkshow s americkým hercem Johnem Billingsleym, který ztvárnil postavu doktora Phloxe v seriálu Star Trek: Enterprise! Dále známý divákům např. ze seriálu 24 hodin a objevit by se měl v chystaném katastrofickém velkofilmu 2012. Czechtrek svým zábavným programem skutečně vyvrcholil setkáním s představitelem Phloxe, kterému skvěle sekundovala jeho žena Bonita "Bonnie" Friedericy (která si v ENT mimochodem také zahrála). Ukázalo se, že připravená Petra s mikrofonem pro dotazy z publika nebude potřeba, hravě jí zastoupila právě Bonnie!
Na první čtvrt hodinku jsem se dokonce posadila do sálu, ale protože tam byl opravdu velký "hluk" z repráků, musela jsem chtě nechtě opět dělat Karolínce v předsálí společnost :P Ale to, co jsem slyšela skrz otevřené dveře... to bylo něco! Žádný herec to takhle nerozbalil jako tihle dva :) Nevím, kolik k tomu dopomohlo "Jablíčko" a pak Slivovička ... to můžeme jen hádat :)


V době, kdy se profláklo, že jednomu z překladatelů, Radimovi, sedí v první řadě jeho přítelkyně a lagga hned poté přijala pozvání připojit se k němu na chvilku na pódium, jsem v sále ještě byla :) Co se dělo pak už vážně nevím :)

Doslechla jsem se něco o tom, že si chudák Phlox splet Slivovici s vodou :))) Eva perlila :)A Fox dostal vynadáno :)


A finišujeme ... tancem!


Na tričku bylo poznat, že se John tento večer po všech stránkách nešetřil :P
Právem oběma náleží velké poděkování za nádherný večer, kytice, čisté tričko a jako vždy obrázek na památku od Hanky Vittkové.
Po skončení diskuze a pochopitelné kratičké pauze následovala autogramiáda a focení. Protože přebalená a napapaná Karolínka se v náručí tatínka uklidnila, mohla jsem si dovolit vrátit se do sálu a oběma hostům naše zlatíčko z kočárku ukázat. John věnoval Karolínce na fotce extra přání :)


Během focení, které bylo situováno ve foyer, se v sále pouštěla soutěžní music videa na téma Enterprise a protože kája hned dvě spachtil, přišel se na ně samozřejmě na velkém plátně podívat. A mile rád zkouknul i konkurenci :P Tři nejlepší si odnesou originální DVD s ST 11, až budou vydaná :) Videím se věnuje tento článeček na Trekkies.cz.

A co na závěr skvělé akce? Něco netradičního, což bývá u Czechtreku pravidlem. Pro mě, která má ráda ohňostroje a cokoliv se světýlky :) toto zabodovalo ještě více než borgský výklenek. Asi proto, že to byla jediná část programu CzechTREKu, které jsem se naplno mohla zúčastnit :P Společné vypuštění třiceti thajských létajících luceren k 30. výročí filmového Star Treku bylo k oslavě víc než stylové. Třeba já jsem ani netušila, že se něco takového vyrábí :)Jak pak všech třicet postupně vystoupalo nahoru a mizelo v dáli ... moc hezký pohled... kdo povolil uzdu citům, mohla i nějaká ta slzička ukápnout nebo zapanovat minimálně melancholická nálada...


Pro naší rodinku dnešní den skončil. Místo toho, aby se k nám odebrali lidi přespávat, jak bývalo zvykem, jsme složili kočárek do kufru auta a Karolínku (v tu dobu co nejvíce oblečenou a zabalenou) jsme v autosedačce připevnili na zadní sedadlo. A pak nabrali směr domů.
Pro členy Trekkies TNG začaly naopak pakovací aktivity a někteří se šli nejspíš bavit dál mimo prostory KD :)


I když jsem nebyla na programu, mohu říci, že jsem na CzechTREK 4 zavítala, tak jako to mohu říci i o třech předešlých ročnících. Což je super! :) Ráda jsem byla opět u toho a koho šlo, opět viděla! I když samo sebou spousta lidí nedorazila z mnoha důvodů, já si nejvíce stýskala jak jinak než po Spotynce alias Porthosovi :P Takže doufám, že nejen s ním se brzy uvidím ... brzy znamená ještě letos :)

Jo a díky za říjnové záhlaví portálu Trekkies.cz :))


O CzechTREK 4 se zasloužili především členové klubu Trekkies TNG za asistence vedení fanklubu CZ Kontinuum.

© foto BorgAI, Cedrik a Trekr (výběr, úprava + komentáře - Hypospray a Margh)
www.CZECHTREK.cz
Trekkies.cz