FESTIVAL FANTAZIE 2004


Fotoreportáž z Festivalu Fantazie 2004
2. - 11. července
- ČTVRTEK - NEDĚLE -

Ve čtvrtek jsme zvedli kotvy a vyrazili na sklízení jahod :) Jeden den za oběť padnout musel :( - ale naštěstí jsme přišli "jen" o turnaj v ST hrách. Večer jsme do kulturáku přeci jen zaskočili - Darth Zira (Far Far Away) měla ve velkém sále pěkně narváno :)
V pátek se nám přeci jen nechtělo vysedávat na SW filmech a tak jsme střídavě pokukovali do velkého sálu linie "Blair Witch". Spoustu zvědavců přilákal fanfilm od Atomyk Piktures - Závada Blér Vytš. V úvodu to vypadalo, že se žádného dílka nedočkáme, resp. že si ho zaslouží jen ti, kdo vydrží u svérázného odpřednášení zákulisí jeho vzniku a na vlastní prsty si osahají původní scénář a kšiltovku. Nakonec jsme se dočkali dokonce i "Hovna" :))

Pak jsme brousili mezi XenaFestem (např. Herci ze Xeny v podání Ziiny) a SW linií (např. fan videa a Clonewars od Tess). V sobotu přibyla ještě linie Matrixu v kině, kde bylo možno mimo přednášek celou trilogii s Animatrixem vidět na velkém plátně. Sovog naopak Starwarsáky vyhnal na čerstvý vzduch :) a řídil klání týmů, která se nemohla obejít bez "světelných" mečů. Od pěti jsme se vrátili do zrcadlového sálu a shlédli už třetí fanfilm - tentokrát od Xena Fan Films Productions. O hodinu později do čtvrtice všeho dobrého - čtvrtý fanfilm na motivy Matrixu - Matrix Remixed (Palantír). Po večeři jsem skočila naposledy na přednášku Ziiny o Xenitech - o fanoušcích svého oblíbeného seriálu povídala zajímavě, fotky byly ještě zajímavější :) Nechyběly zkažené záběry. Shrnutí informací o Epizodě III. a odkazy na SW nejen ve filmech jsme si nechali ujít :( kvůli přednášce, resp. besedě s Vaškem na téma virtuálního sexu. Otázka zněla: Ano či ne? Shrnuli jsme si co všechno se dá za virtuální sex považovat (včetně erotických snů, ke kterým se přiznalo skoro celé kino :), jaké jsou výhody a nevýhody a samozřejmě na závěr jsme se dočkali videa :) a to ne jen tak ledajakého :) Víc ale neprozradím :) Linie Hvězdných válek dodržela své pravidlo půlnočního překvapení - letos soutěž CSWU hledá SuperStar. Přihlásit jste se mohli písemně na letáčcích vyvěšených s dostatečným předstihem nebo přímo u pořadatelů bloku. Soutěžících bylo přes deset, jednotlivci, skupiny, různí exoti :) Mezi nimi i admirál Johanson, který nakonec vyhrál :)) Hodnocení "odborné poroty" bylo "originální" .)) Člověk se fakt nenudil!

Neděle už byla poznamenána odjezdem - loučení s těmi, co zůstali na celou akci, balení, debata s organizátory o letošním ročníku, změnách, resp. vylepšeních na příští rok. Koho organizace jako taková vůbec nezajímá a neměl např. pořadatelům co vytknout či se nechtěl na nic zeptat, si mohl připlatit 40,- a zajít na Shreka 2 (čerstvá novinka!). Naštěstí jsme odjížděli s vědomím, že FF 2005 spíše bude než nebude, ale i tak půjde nejen o nervy a peníze... takže příští rok naviděnou!


© Hypospray 2004