FESTIVAL FANTAZIE 2007


Fotoreportáž z Festivalu fantazie 2007
- úterý - 3. červenec - část I.

Festival fantazie 2007

Star rozlučka.
Oficiální anotace pořadu: Náročný, poučně-zábavný večer na počest loučení se svobodou Hanky a Karla. Vstup na vlastní riziko, vybíráno mýtné v podobě jakéhokoliv artefaktu do tomboly a libého alkoholického nápoje. Nejoriginálnější etiketa oceněna :)
Tak tedy... na počest loučení se svobodou Hanky a Karla, tj. dva dny před svatbou, se trekkies rozhodli zorganizovat tak trochu ojedinělý večer. Večer, který je otevřen všem, není limitován osobním vztahem ke snoubencům ani zaměřením záliby, které vás dotáhly na festival. Je určen pro všechny, kdo se chtějí pobavit tak trochu jinak, neostýchají se zapojit aktivně do zábavy anebo jsou zkrátka dostatečně zvědaví a přijdou se podívat.

Vstupenka na Rozlučku - LLAP

Příprava, aneb než to propukne... bez té se to neobešlo ani tentokrát. Takže nějaké to stěhování stolů, vyndat a vyrovnat potřebné věci z krabic, pár drobností na začátek do tomboly, pomůcky na hry, vstupenky, Verča si kontrolovala prezentaci na PC atd.
Ale neoddalovali jsme to. Něco před osmou jsme otevřeli dveře... než se mohli všichni usadit, museli splnit dvě podímky, ano ano, slyšíte dobře, byli jsme na vás zlí :)
Prvním pomyslným mýtným byl jakýkoliv artefakt do tomboly. Proč? Rozhodli jsme se totiž pomocí vás všech uspořádat jako jeden z bodů programu tombolu. Nebylo to o tom, abyste kupovali něco cenného, ale abyste přinesli pokud možno něco kuriózního, zajímavého, resp. cokoliv pro vás již nepotřebného, co byste byli ochotni věnovat. Množství takto nabídnutých předmětů nebylo limitováno, ale naštěstí si z nás nikdo nevystřelil a nezaplavil sál ... něčím... ani nechci domýšlet :) Tyto předměty byly shromažďovány na stůl, výměnou za ně byl lísteček s číslem právě do tomboly.Druhým pomyslným mýtným byl jakýkoliv libý alkoholický nápoj. Kromě klasického baru, který je provozován téměř 24 hodin denně organizátory festivalu, jsme dostali výjimečné povolení podpořit přímo v sále druhý bar, a to hned z několika důvodů. Prvním z nich bylo zachování atmosféry. Bar v předsálí je super, ale stojíme o vás hlavně uvnitř, kde si lépe ohlídáme váš pitný režim :) Druhým důvodem byla myšlenka, že vámi donesený alkohol je určen právě hlavně pro vás, pro vaši potřebu. Tj. mohli jste si koupit to, co vám chutná, nebyli jsme poté tedy omezeni nabídkou zdejšího baru. Třetím důvodem byla možnost tzv. na skleničku pozvat kohokoliv ze svého okolí, kamaráda apod. Čtvrtým důvodem byly finance, tj. že alkohol vás na našem baru vyjde levnějc než na baru klasickém. A posledním důvodem byla soutěž o nejoriginálnější etiketu, která bude oceněna. Viz. níže :)

Probíhalo to tak, že každá láhev (stačila i plechovka piva), byla označena vaším nickem / jménem a na požádání vám pak bylo z lahve na baru nalíváno kdykoliv v průběhu večera. Za pomoc s hromažďováním a aranžováním lahvinek děkuji Nikovi, který zvládnul první nápor návštěvníků úplně brilantně.
Takže než se každý usadil, měl mít u sebe vstupenku na LLAP, tj. na tuto rozlučku, číslo do tomboly, svůj alkohol na baru a vystavenou svoji věcičku do tomboly.Sál se vcelku zaplnil a po malém úvodu proto mohla Verča otevřít večer. Pomaloučku polehoučku se začalo přednáškou. Téma bylo příznačné - Hvězdné páry STAR světů. Deanna + Will za TNG, Jadzia + Worf za DS9, Padme + Anakin za SW, Sam + Jack za SG a Hanka + Karel za ST, SG, SW :) Porovnávka byla zajímavá o to víc, že jsme byli přetřásáni i my :) Verča z nás vytáhla kupu historických dat a drbů k tomu, na které měly jiné páry několik sezón seriálů ne-li filmů a my "jen" tři roky :) Dokonce jsme ji poskytli videíčko totální debordelizace, rozuměno úklidu pokojíku, ve kterém vegetujeme dodnes :) Verča nechtěla začít hororově a promítla jen fotky 'před' kontra 'po' :) A kdo vyhrál...? No... ještě teďka se červenám :)Verče jsme moc a moc poděkovali a hned poté přiměli publikum k první aktivitě a to společnými silami uvést sál do jiného zasedacího pořádku. Tím bylo přesunout židle na kraj, aby se sedělo v několika řadách po obvodu a přitom zůstal dostupný bar, pódium a samozřejmě stoly s artefakty do tomboly. Pobídli jsme k vlastnímu "otevření" baru, tj. mohlo se začít nerušeně bumbat :)
První soutěží večera byla Bajorská zkouška uchoznalectví ...aneb poznáš svého milého? Byla to hra jak pro ženicha, tak pro další páry, kteří si to nebály zkusit. Úkolem bylo poznat toho druhého podle ucha. Jeden z dvojice byl vždy odveden pryč, za dveře, kde mu byly zavázány oči. Na židličky uprostřed se posadil mix soutěžících, ženy, muži, kteří čekali na prvního "ochmatávače". Podle pravidel by samozřejmě neměl chybět partner dotyčného :) Ale ne vždy tomu tak bylo, že? A ne vždy jsme zachovávali pořadí, že? :) Musím říci, že vlastní identifikačka podle hmatu byla dost příjemná. Některé z nás si dokonce sundavaly naušnice, mé bohžel drží jak helvecká víra a protože ty samé musely vydržet i na obřad, nepokoušela jsem osud a raději nechala sílu stranou :) No ale nedomysleli jsme vlasy, protože o ty většinou nešlo nezavadit a byly téměř vždy pro každého soutěžícího specifické a proto jasným vodítkem...


Dalším prověřením přípravy na onen velký den byl hod kyticí... ehm... vlastně hod tribblem! Nevěsta spolu s dalšimi potencionálními nevěstami, nebo již zkušenými manželkami si vyzkoušely, jak by to asi mělo vypadat. I když vlastně, to nikdo neví, technikám se meze nekladou, teorie ale praví, že se má házet přes své levé rameno zády ke svatebčanům a také to, že někdo tribbla chytit musí - pro štěstí novomanželů a úspěchu zbytku rozlučky :)
Protože jsme rozhodně nesehnali v Chotěboři pět tribblů, házelo se náhradními, ale i tak to nemělo chybu :) Bylo těžké dostat "drátěnky na mytí zad" zpět od lidiček, kteří si je po hodu rychle ukořistili :)
Při házení tribblem pánové donesli z cukrárny rozlučkový dort, který jsme nechávali uskladněný co nejdéle v ledničce. Byl překvapením úplně pro všechny, jeho vzhled jsme vědeli jen já a Kája a proto se na něj hnedka pro přínosu snesla velká pozornost a objektivy fotoaparátů :)

Mezitím už se celkem dost lidičky uvolnili, protože pomalu začali tušit, v jakém stylu bude celá rozlučka vedena.My ale nic nevěděli o testu, který si pro nás Verča připravila. Resp. věděli jsme, že bude na řadě Vyslancův jasnovidecký test, ale jaké odpovědi budeme muset prověřovat pro nás do poslední chvíle zůstávalo tajemstvím :)
Víš, co by na dané otázky odpověděl partner? No, při nejlepším to tušíš, při nejhorším jen odhaduješ :)Oba jsme odpovídali popravdě, abychom zvýšili procento shody :)

Když by se to stíhalo, obdobným testem by mohlo projít nekonečně mnoho dvojic a nemuselo by samozřejmě jít vždy jen o potencionální budoucí novomanžele - záleželo by na otázkách... no rozhodně se k této srovnávačce budeme chtít vrátit a bavit se na úkor jiné dvojice a třeba přihazovat i vlastní otázky :)
No a jak jsme dopadli...? Posuďte sami z fotek :)

No a protože pomalu a jistě končil i hlavní večerní program Gateconu a dorazili další kamarádi (k desáté večerní), mohli jsme se připravit na společný přípitek...Po přípitku, který pronesli naši dva svědkové, Dan a Jirka, na nás čekalo překvapení od Annie a klubu CZK. Složili pro nás píseň "Tak se nám dva důstojníci berou", kterou jsme si pak kolektivně zazpívali.

Tak se nám dva důstojníci berou,
do uniforem se spěšně derou,
komunikátor na sebe věší,
už se na svou první svatbu těší.
nevěstě to nadpozemsky sluší,
ženicha to v koncentraci ruší,
šaty přímo od Garaka z cardassijské látky,
koupil ji od Quarka na splátky.

Na Voyager přenesou se honem,
s Katkou, Sedmou Belannou i Tomem,
na palubě Neelix je přivítá,
leola kořínky jim namíchá,
Voyager si to hyperem sviští
warpové gondoly se jen blyští,
Na zadané souřadnice velmi rychle letí,
k Enterprise-E brzy doletí.

Picardovi ona řekne ano,
on vzápětí řekne i své ano,
kapitán je ze své moci oddává,
Guinan přitom všem šampaňské podává,
posádka a známí párku přejí,
oni přitom na všechny se smějí,
na líbánky na Risu si zájezd zakoupili,
horgony všem dovést slíbili.

Hypo ta se doma nefláká,
těžký předmět o něj rozfláká,
Kája jí zas básně krásné přednáší,
kousnutím do ucha ji vždy rozvášní.
Líbánky však velmi záhy končí,
do aktivní služby jim poroučí,
na můstek a ošetřovnu se vydaj,
a jsou li ještě na světě,
na USS Vltava, dobrodružství hledaj ještě dnes.
A co pak? Pak už nic nebránilo pustit se do 80 cm v poloměru velkého rozlučkového dortu s motivem třech "Star". Stargate, aneb to byla hvězdná brána se všemi 37 znaky, Star Trek, protože tam byl Jean-Luck Picard, Starwars, protože tam byl Joda a pak já  a Kája a my jsme skoro úplně na všechno :)


Tady je zdokomentován krok po kroku, resp. řez po řezu :)
A znovu a z jiného úhlu :) Mňamky, mňam :) Dostalo se úplně na všechny a ještě si chodilo pro přídavek. Já si teda pochutnala!
Zazpíváme si... tak jóóó :) Koutek Starnetu nečekaně otevřel ještě otevřenější druhou část rozlučky... mnohem otevřenější... uvolněnější... to ale až na další stránce :)


© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája) a spousta dalších...
FF.voyager.cz
Festivalfantazie.cz