JINÉ AKCE


Neoficiální akce, na kterých se Trekkies scházejí a perfektně baví, je hned několik, ale pravdou je, že mnohé nejsou veřejně známé :) U jiných je tomu naopak.

Neoficiální slezina IRC kanálu, jejíž místo konání a čas byly dostupné i pro "nekanálové Trekkies" určená hlavně pro ty, kteří se z nejrůznějších důvodů nechystali podívat do Brna na Dracon, se konala v pizzerii Gallo v Nuslích. Tento podnik se nachází na tom samém náměstí jako byl PSST con, a to na opačné straně, než budova školy - přes park nahoru. Dostanete se tam z metra Pražského Povstání tramvají č. 18 (jednu zastávku - Palouček), tam půjdete ulicí dolů a na nejbližším rohu zahnete doprava. Tomuto náměstí - n. Generála Kutivašta, je blízké náměstí Bratří Synků, kam se dostanete tramvají č. 11 nebo 18 a odtud nahoru Sezimovou ulicí.
Začátek se stanovil přibližně na 19.00 hodinu dole v suterénu.
Akce se povedla, zúčastnilo se ji 21 lidí: Hypospray a Anry samozřejmě.:), dále Draculka, Holodoctor, cptn. Vojtas, Roger, Peacef, Milánek, AE, Erell, Alko a Mirys, Míša Dudková, Hikaru, Jardax, Lore, Kruxminor, Wewerka a Eff, a za starší generaci čerstvý otec Honza Pavlík, který se pyšnil fotečkama svého malého Martínka a také maminka Helenky Barclayové.

IRC #startrek.cz Session - už se konaly dvě, jedna v hospodě v ulici Na Bojišti 12. února 2000 a druhá v hospůdce U Naftaře v ulici U Vinohradské nemocnice 14. července 2000. Fotečky z obou akcí jsou od Effa a Wewerky na jejich stránce a reportáž z IRC #2 je k pobavení zde.
Informace o další případné akci se dovíte na nejpovolanějším místě, kterým je náš startrek kanál na IRCu: #startrek.cz nebo #scifi.cz (bez klienta na irc.felk.cvut.cz)


Laser resp. Phaser Game, se kromě hraní soukromě, pořádaly celkem často i pro tzv. všeobecnou veřejnost Trekkies. Šlo o většinou páteční akci, hned po Star Treku. Místem konání byla Praha 1, ulice Národní č. 25. Vše v souvislosti s touto hrou je k dispozici na oficiální sajtě: Lasergame.cz
Reportáže z minulých akcí, včetně úspěšnosti zacházení s phaserovou puškou, jsou na stránce ST Nexus.


Orm cony: Nejen můj dobrý kamarád a Trekkie "v plenkách" - to je charakteristika Orma. Po Martinovi se pojmenovaly také většinou páteční akce konané právě po Laser Game. Schází se tam chataři z místnosti na Xku zvané Hvězdná flotila a Trekkies, ke kterým se doba a místo konání donese. Orm patří mezi "vášnivé" fotografy, kterých máme mezi Trekkies hned několik :)


DNH cony: Z důvodů jakéhosi výsadního postavení Prahy, které někteří z Trekkies pociťují, se Zirland rozhodl uspořádat svůj první con na severní Moravě - 18st. 26min. východní délky a 49st. 50min. severní šířky - 20 km východně od Ostravy - tedy v HAVÍŘOVĚ a to 10. března 2001. Stránky dalších ročníků jsou k dispozici na stránce Andorianské ambasády.


Akce v zahraničí:
Těch je nezpočetně, vybíráme jen namátkou, kterých se účastnil někdo z ČR a pochlubil se:
Galileo 7 Con v Německém městě Brémy:
Informace o akci
50 fotek s doprovodným komentářem od Hikaru na stránce Wewči na Acoma.cz

Expo Trek 2000 v Německu:
Informace o akci
Fotečky od Leian na stránce Hvězdné flotily v sekci Rozvědka.