JIZERKY


Mise Jizerky - příprava Trekfestu 007
- víkend - 11. - 13. květen -

Festival fantazie 2007

Pátek
Na projektech, které si čerstvě vzniklý realizační tým usmyslel pro návštěvníky Star Trekové linie letos přichystat, bylo nutné pomalu a jistě zapracovat. Nedalo se svítit, půlka května byla už tak na 'časové hranici' začít se Festivalu fantazie věnovat... Shledalo se nezbytné hromadně odcestovat do vhodné lokality, za kterou byla prohlášena chalupa Marghových rodiču v Jizerkách :) Před odjezdem do Josefova Dolu se podnikl nákup v Intersparu, abychom při tom všem blbnutí nepošli hlady. Protože jsme přijeli dost pozdě, nechali jsme natáčení až na zítra, povídali si, plánovali a relaxovali :)
Sobota
Druhý den ráno jsem si s Yakuzzou vyšla projít kolem chalupy, abychom si vytipovali lokality na natáčení dalších scének. Bylo moc krásné počasí, ale já přesto zakotvila v kuchyni, pač jsem přislíbila udělat oběd pro celý náš výsadek :)Jako předkrm samozřejmě pomazánky no a pak už kuřecí masíčko v rajské omáčce se třemi druhy koření ala Hypo :) s těstovinami, které se nelepí - od těch bych se měla učit :))Dopoledne se ale začalo souběžně s jinými aktivitami už natáčet. Jako první na sehrání byla vybrána parodie na Vetřelce, 'Startřelec'. Nemilým zjištěním byla závada na kameře, kterou jsme vyřešili obstaráním kamery nové -  nepopsatelně pomohl Paldík, opravdu moooc děkujeme. Ještě před obědem se proto Vetřelec sjížděl znovu spolu s předělávkou reklamy na Jihlavanku (Neelixova poctivá káva) a 'Našli - nenašli' - neuveřejněný trailer na ST III. Pátrání po Spockovi.


Přes den se samozřejmě řešil Trekfest jako takový, upravovaly se texty předem sepsaných scének, dále různé organizační věci a v neposlední řadě svatba. Molik nastříhala snad všechny vstupenky do kina - měla pak týden mozol od nůžek :( protože toho bylo takřka 250 kousků.
Postupně všichni se zapojili do pracné výroby trekové výzdoby z CCG obalů od kartiček. Makalo se na tom celé sobotní odpoledne. Střídavě se natáčelo, ale základna u kulečníku byla hotová manufaktůra :P


Ze scének se odpoledne sfoukla první část LOTRa (Pán Prstence), tj. kája s Yakkim a omi s Taulem.

Opět nešlo nemyslet na jídlo, takže se šly připravovat špízy:) No a večer se spapaly :) u piva :) Svijan :)

Z natáčení se ještě v sobotu večer stihla 'Pojišťovna' a Asimilovaný Matrix 'Startrix', který se dodělával do pozdní noci. Já samozřejmě odpadla, jako obvykle :P


Neděle
V neděli obsadil kuchyň skutečný odborník a to Samuel a připravil pro všechny kuře na kari s pórkem. Skutečně lahůdka! Po obědě jsme si dopřáli krátkou siestu.V neděli se dotočil LOTR. Já to pořád kazila, já vím, když já se nedokážu nesmát :P
Některé citáty jsou ... památné... např. omiho "Jeden elektron vládne všem, jeden jim všem káže. Ten protonu ukáže, do jádra ho sváže." :) nemá chybu :))


Pak ještě akčnější 'Trekspotting', který se ještě dokončoval v Praze. Apropoó, moje nejoblíbenější video z této "jizerkové série". Jsem film Trainspotting před tímto víkendem dokonce shlédla, abych byla v obraze :)

A nakonec parodii reklamy na Kofolu. Mrazík se skutečně nezapřel :) Haf haf :))

Před odjezdem jsme se nezapomněli společně zvěčnit :)


Leč pracovní, tak super víkend s lidmi, ke kterým mám po osobní stránce stále blíž a blíž. V době, kdy zvěřejňujeme tyto fotečky, už plánujeme další Trekfest a to 008 a pokud všechno vyjde, budeme mít čas zrealizovat všechny nápady, tak se máte opravdu na co těšit :) Tak jako my se budeme těšit na vás a na to, jak si to společně užijeme :)


© Hypospray
fotky kromě našich dále omi, yakki, xyll a taul
Trekfest.cz