JIZERKY


Mise Jizerky - příprava Trekfestu 007.5
- víkend - 19. - 21. říjen -

Trekfest 007.5

Before before party, po srpnové After after party se jelo podruhé hromadně do Jizerek. Nejednalo se o nic oficiálního, prostě relax s kamarády, kde mimo jiné doladíme věci na Trekfest 007.5 (FFS) a trochu už popřemýšlíme o Trekfestu 008. Proto Before before :)

Pátek
Po sprše jsem se uvelebila do postýlky a pustila si další epizodu seriálu Torchwood. Uprostřed útěku před Cyberwoman zazvonil zvonek. Byl to Korax, který přišel na smluvený sraz na půl šestou. Saren na sebe také nenechal dlouho čekat a než jsme se zakecali, nosili jsme zavazadla před barák, kam přávě zaparkoval Saliven. Jirka měl přehled o dopravní suituaci, proto jsme kolonu elegantně objeli, abychom skončili v Intersparu ve Šterboholech na velkém nákupu. Jídelníček, tj. seznam položek, co se všechno musí koupit, jsem pečlivě sestavovala týden dopředu, tentokrát totiž úloha hostitelky a kuchařky padla celá na mě :) Podle prognóz jsme to nakonec neurychlili a o hoďku prodloužili náš výjezd na dálnici. Zastávkovali jsme pak ještě jednou a to v Mekáči. Naše čtveřice dorazila první, už za tmy pochopitelně, ale zaparkovali jsme hladce. Proč to zmiňuji? No, lehounce sněžilo, foukal čelní vítr a Salivenovo auto jaksi nemělo ještě zimní gumy :) Rodiče a švagrová nás uvítali, nanosili jsme věci, teda hlavně žrádlo, dovnitř :) a já mohla ukázat prostory, ve kterých se můžeme do neděle takřka bez omezení pohybovat :) V horní místnosti samozřejmě dominuje kulečník, který nezůstal hned první večer bez povšimnutí :) Bez povšimnutí nezůstala ani pípa a Svijanské pivo :) V okně jsme vyhlíželi druhý vůz, ve kterém si to cca s hodinových zpožděním přifrčeli kája, Yakki a Abysss. Procyon se ze srazu bohužel omluvil a třetí auto ohlásilo svůj příjezd až na druhý den.


Sobota
Druhý den ráno jsme nachali "Kyklopa" vyspat :) (= soběstačná chatička, kde první noc nocovali Filip a Lenka, a kde se běžně vyspí pět lidí :P) a den odstartovali v kuchyni přípravou segedínského guláše. Nahoře se opět kulečníkovalo, Korax dostával další lekce od Honzy :)


Po toustech a malé procházce po okolí se na oběd ale všichni sešli :) Švagrová Hanka mi asistovala, přeci jen zná daleko líp svou kuchyň :)
No napoprvé... :) ... ale aspoň to maso bylo měkký :))Protože jsem měla v plánu očistu auta, nenechala jsem si mírným deštěm překazit plány. Naopak, brala jsem to tak, že se auto za celé dopoledne odmočilo a je tedy připraveno na kartáč a hadici. Sice jsem se trochu polila, protože konec hadice byl nějaký volačo polámaný, ale v plavkách bych ven stejně nevylezla :)

Protože počasí stále nic moc, začali jsme pomalu řešit Trekfest, jen zlehka... pozvolně... pozvolně jsem ukecala Koraxe, aby nám zazpíval, protože hudební produkce jako taková od realizačního týmu ještě v programu nebyla... no a možná bude :)

Pak jsme zase blbli a blbli :) ...


... a nezvedali telefon, protože jsme se odebrali pro změnu řádit do kuchyně :) Dělali jsme smažáčky s hranolkama :) A kdože se nám to snažil dovolat? :) No přeci pasažéři společnosti FoxAir, jmenovitě Molik, kterou jsem vyblejskla hned co přiblížila na patřičnou vzdálenost :)


S Janou dorazili z České Lípy Fox a paní Foxová :), au au, teda Alena :) Na CZK jsem ji propásla a proto mi bylo ctí ji hned uvítat takto v rodinném prostředí... a když jsem u slova hned, tak hned se jedlo, sýry měli na talíři do deseti minut, pokud se nepletu :)


Já si udělala jídlo jako poslední a šla si ho sníst opět do místnosti s kulečníkem, kde tou dobou kája dodělával další video na Trekfest 007.5. Nakonec jsme se tam opět sešli všichni a vymýšleli nový koncept ST linie na příští rok. No, samozřejmě neprozradím :) Ani muk :)Po brainstormingu, kdy padaly všechny možné nápady, jsme si pouštěli všechna videa, která byla do té doby hotová pro dvouhodinový pořad "Zpátky do minulosti: Trekfest 007", který nám Vašek zařadil do velkého sálu v Kádéčku. A pak? Pak už bylo i na FFS moc pozdě a bavili jsme se tak trochu jinak :)
Saliven byl zplnomocněn brzo ráno odvést Koraxe na nádraží do Jablonce nad Nisou a proto začal celkem brzo řešit úpravu svého lůžka :) No, je to profesionál, to je vidět :)) Ale nakonec jsem to standardně zalomila první spolu s Koraxem, který nakonec nezaspal a v pořádku odcestoval zpátky domů na Moravu. Někdo nešel spát skoro vůbec, že Honzo? :)

Neděle
Ráno jsem si "trochu přivstala", abych nepropásla Foxovi. Naštěstí stíhali čerstvé toustíky, než se vydali zpátky domů.I když bylo krásně slunečno, tedy během dopoledne, opět jsme zůstali pod střechou. Já v kuchyni a všichni ostatní nad novou deskovkou, kterou dotáhla Molik. Jmenuje je Galaxy Trucker a vypadala celkem promakaně. Já ji tedy nehrála, ale sledovala jsem, že to kluky bavilo... a nakonec si to zkusila i kájova mamka :)

Při tom všem jsem stihla autíčko také vyluxovat zevnitř a aby toho nebylo málo, dokopala jsem se k lekci parkování s Jirkou. To bylo také domluvené předem, protože Sali vzal kužele z Prahy. No, ale jak to probíhalo tady teda rozhodně líčit nebudu... :P

Po té čtvrté hodině jsme se pomalu začali balit a uklízet. Dojedl se přitom ještě gulášek ze včera a zapékané těstoviny se slaninou.
Před odjezdem jsme se tentokrát zapomněli společně zvěčnit :( Což snad byla jediná chybička tohoto výletu. Byl moc fajn a obligátní dovětek 'Těším se na příště.' sem opět patří :P


© Hypospray
fotky kromě našich dále yakki a fox
Trekfest.cz