EUROCON


Eurocon 2002, aneb kam se hrabe Špidla

Kam se hrabe Špidla

Kdepak, nebojte, nová volební kampaň nezačala. Reklamu na Eurocon však její pořadatelé opravdu nepodcenili. Nechybí totiž ani plakátová kampaň, která má na poslední chvíli přilákat další návštěvníky, kteří do té doby zřejmě o akci světového významu neměli ani tušení.

Malý billboard na velkou reklamu

Plakáty se začaly vylepovat tento týden, nevím, jak u vás, ale minimálně na Praze 2 jsou umístěny na dost viditelných místech.

A co vy, už jste rozhodnutí přijet? Tápete? O co přijdete, když zaváháte?

A jak to vůbec začalo? No, vyhráli jsme! Na Euroconu 2000 v polské Gdyni se rozhodlo. Po přednesení kandidatur vyhrála desitisícová Chotěboř prezentací minulých úspěchů a možnostmi pro Eurocon hlasování v poměru 27 ku 10 hlasů, které získala Jersey a městem St. Heller, kde se Eurocon pořádal roku 1993.

Skepse? Bude v Chotěboři dost místa? Znechutí dojíždění zahraniční návštěvníky? Nebyla to nafoukanost pořadatelů si troufnout na takovou akci? Jaká to bude vizitka pro Český Fandom? Nebude to Eurocon první a zároveň poslední?

Tak přesně toto budeme už za týden vědět! Poctíte Eurocon i vy svou účastí? Chcete být u toho?

U čeho? U nejdůležitějšího evropského setkání fanoušků! A to literatury, filmu, Internetu a her, zaměřených na science fiction, fantasy, horor, kosmonautiku a astronomii, UFO a záhady, historii a budoucnost. A dál? Vážné a humorné přednášky vědců, odborníků, redaktorů, fanů, spisovatelů. Diskuse, besedy, literární dílny, počítačové, karetní a jiné hry, testy a soutěže, filmové a video projekce, výstavy, koncerty, prohlídky, prodej knih a her, setkání, oslavy, párty, Fantasy show, Miss Avalcon, European Fandom Awards, Cena Karla Čapka, Zeměplošské divadlo, ...
Zajištěno je ubytování pro minimálně 1200 účastníků, stravování, doprava, materiály (SF slepovací plastikový model, SF-CD, brožura Eurocon-ČS.Fandom, fanzin, časopisy, plakát, placka, program, ...). Speciální program pro zahraniční účastníky v Praze (1.-3.7. - prohlídka města a výlety), doprava do Chotěboře a velmi široký program v Chotěboři (3.-7.7).

Nabušený program

Jaký program? Jaké programové linie? Jaké cony fúzovaly k Euroconu? Parcon (národní con s vyhlášením výsledků Ceny Karla Čapka), Avalcon (klasický con s výbornou pověstí), Gamecon (DrD, AD&D a jiné RPG, PC hry, Magic The Gathering a jiné karetní hry - turnaje, přednášky o hrách, venkovní hry - dřevěné bitvy, paintball), StarTrek Con (Star Trek a jiné seriály - Hvězdná brána, Červený trpaslík, ...), StarWars Con (pro příznivce filmů Hvězdné války), Babylon 5 Con (pro příznivce stejnojmenného TV seriálu a filmů), Zeměplocha Con (pro příznivce Úžasné Zeměplochy Terryho Pratchetta), Fantastická Fakta (UFO, záhady, pyramidy, ...), Futurologický kongres (trendy v technologiích a společnosti: internet, počítače, biotechnologie, nanotechnologie, lékařství, komunikace, chemický průmysl, ...), Pán Prstenů (pro příznivce J.R.R.Tolkiena - přednášky, film, besedy, soutěže) a Manga & Anime (přednášky a video projekce japonských animovaných filmů).

A co významní hosté? Kdo všechno přijede? Tak tedy: George R.R. Martin, Robert Holdstock, Kir Bulyčev, Andrzej, Sapkowski, Jim Burns, Isobelle Carmody, Myra Çakan, Philippe Coriat, Jaroslav Velinský, Bill King, Rafal Ziemkiewicz, Ernst Vlcek, Martina Pilcerova, Klaus N. Frick, Ondřej Neff, Františka Vrbenská, Jan Kantůrek, Jiří Kroulík.

Nebudete na akci sami :)

Kdy je nejlepší dorazit? Ve středu, 3.7. v poledne, se otevře recepce v Chotěbořské Sokolovně a první návštěvníci budou moci přijít na Eurocon. Od čtvrtka do soboty bude otevřena od 8 do 24 hodin. V neděli dopoledne od 8 do 14 hodin bude informační centrum přesunuto do přízemní KD Junior.

Kdo se nepřihlásil nyní, už to nestíhá! Ale přijet můžete jen tak!
A co za to?
Kompletní ST-NE - 540,-, částečné PA-NE - 400,- nebo jednodenní za 200,-.

Nebudu spát pod mostem? Ubytování pro nezaregistrované je k dispozici ve vlastním spacáku, cca 200 míst, 70 míst v hotelu, 80 míst v lůžkovém vlaku ČD a 40 míst na internátech.

A co náš Star Trek? Posuďte sami program...

Detail Star Treku :)

Čtvrtek

09 - 10 - PSSTcon team - Early Morning Brainstorming
10 - 11 - Vojtěch Špacíř - Star Trek Hry
11 - 12 - Marek "Potkan" Slivka s Katarina Kukanová - Proroci, bytosti ovládající červí díru
12 - 14 - ST VII. - Generations
14 - 15 - Diana Prathmá - Betazoidé
15 - 17 - Hana Vittková - Hudba ve Star Treku II.
17 - 18 - Václav Pravda - Pravda o hajzlech na Enterprise 1 + 2
18 - 20 - Jan "Zirland" Urbánek - Andoriáni - kde byli
20 - 21 - Roman "Stannik" Skřepek + Martin "Skullman" Minář a spol.- Sexenprise I. - Lubrikant
21 - 22 - Lore Soong - Filmy Star Treku od 1 do 10
22 - 23 - Rudolf Souček - Postavme si Enterprise
23 - 01 - ST VIII. - First Contact

Pátek

09 - 10 - Hana "Hypo" Volková - Star Trek na českém Internetu
10 - 11 - Diana Prathmá - William Shatner: život a dílo
11 - 12 - Jan Řehák - Hvězdné lodě v časové přímce
12 - 14 - Jana "T'Pel" Voldřichová - Vulkánský partnerský život
14 - 15 - Andrea "Leian" Schubertová - Navrhněte si svou vesmírnou loď
15 - 17 - Lore Soong - Umělé formy života - Androidi
17 - 18 - M.B. + E. Škubová - Úlety a zálety na Voyageru
18 - 20 - Rostislav Bouda - Prohlídka Enterprise
20 - 21 - O. Kratochvíl - Futurama - kam se fan dosud nevydal
21 - 22 - Skullman, Stannik, JBr, Zirland a spol. - Sexenprise II. - Klauni útočí
23 - 01 - ST IX. - Insurrection

Sobota

09 - 10 - Jan Škorvánek - LCARS
10 - 11 - Václav Pravda - Pravda o hajzlech na DS9 a Voyageru
11 - 12 - Hana "Hypo" Volková - Naše malá Naomi
12 - 14 - Hana Vittková - Star Trek hrající, zpívající
14 - 15 - Jakub Macek - Mezi Star Trek a Dallasem
15 - 17 - Ondřej Nekola - Chyby ve scifi a Star Treku obzvlášť
17 - 19 - Ján "Janos" Šenko + Roman "Stannik" Skřepek - Seriál Enterprise v souvislostech
20 - 23 - Aleš "Holodoctor" Kadeřábek a hosté, skupina Minerální rozvrat - Star Trek - Late Night
Show
23 - 01 - Galaxy Quest

Už je vám lépe? O nic byste nepřišli? Tak to jste na tom lépe než já, která si hodlá akci s ostatními pořádně užít a zapsat do své kroniky vzpomínek :)
Naviděnou a naslyšenou nejen v kině Družba na Star Trek conu!


© Hypospray 20020529