KOKONEK


1. Víkend s Kokonkem
21. únor 2009

Klub CZ Kontinuum a ochranná známka Kokon - Kokonek :) zaštítili první víkend ve znamení Star Treku pro všechny fanoušky. Přesněji, víkend ve znamení Enterprise. Zaměření se nakonec ukázalo jako velmi volné, takže rozhodně nehrozilo, že by si někdo prospoileroval děje epizod, které ještě neshlédl. Se Salim jsme dorazili krátce po desáté dopoledne a to do Domu dětí a mládeže na Proseku (Praha 9). Tak tak, do prostor, kde se konala přesně před sedmi lety Párty pro Deep Space Nine (kája mě tam onehdy viděl poprvé, ale to jsme se ještě neznali, natož abychom plánovali společný život :P).
Kokonky velmi volně na téma zaměřených akcí pro jeden seriál navazují, už na duben se chystá další a to s Původní sérií. A my už nyní máme v plánu se opět zúčastnit, pač těch pár hodin, co jsme na Kokonku pobyli, bylo báječných. Fotky z akce máme zatím časově do půl šesté, pak jsme odjeli domů, ale zábava pokračovala!


Po uvítání, které bylo asi nejvřelejší s pejskem Knigy, tedy Spotynkou, tedy Archerovým Porthosem :P se hlavně kecalo. Jasně, obhlédli jsme si prostory a pokecali, s kým se dalo :) Mezitím přicházeli další a další. Postupně dorazilo víc než 30 lidí, což byla parádní účast v době dovolených na horách :) Jmenný seznam zde: Amálka, Annais, Annie, Bedraz, Cedrik, Claire, Druhá ze Dvou, Fox, HKMaly, Hypo(spray), Chak., Irča, Jana, Kanaďan, Kniga, Margh, Mart, Marty, Masha Yar, Mirex, Molík, Mvek, Petr V., Praotec trekkie, Rin, Saliven, Samuel Thorn, Saren, Sokar, Spoty, S'Tsung, Tar-ara Istandil, Vera, Xyll.


Samuel, Xyll, Molik a Rin cca po hodince akci zahájili a vyžádali si, i když určitě neradi :), vstupné 99,-, za které jsme dostali stylovou vstupenku ve tvaru CCG kartičky, kterou známe ze setkání s herci. V té době už byli rozkreslení první Kokonci :)


Za zmínku stojí první letáčková propagace Trekfestu 009 na Festivalu fantazie v Chotěboři, za který jsme patřičně orodovali! :)
Kdo zrovna neskládal holografické puzzle, neskákal na DDR, nehrál Para para, nekreslil, nevenčil Spoty nebo si neodskočil na obídek, savil trička. Savení triček bylo jedním ze známých bodů programu a bylo o něj velký zájem.


Šablony se Star Trek tématikou zajistil Saliven, trička si každý musel obstarat sám (podle vlastní volby barvy a samozřejmě velikosti). Jediná podmínka: 100% bavlna. Savo s chlorém dodali organizátoři v rozprašovači. Postup savení už jsem podrobně psala v reportu z Trekfestu 008, takže si to případně domyslete z fotek :)


Kájovi se zalíbila plyšová fretka z OD IKEA, hračka Spotynky :) ... taky proto, že jeho ségra má už jednu živou třetím rokem :P

Samuel už mohl donést případným zájemcům fanfilm Metrénský incident z druhé várky vydaných originálních DVD. Tou dobou už se polepšila už tak perfektní výzdoba - o barevné Kokonky.


Perfektní byla i nabídka karetních a deskových her. Mě, káju, Sarena a Mirexe zaujala deskovka Blokus Trigon. Zahráli jsme si to třikrát po sobě (hodně návykové) a právník se nechytnul ani jednou :) (promiň Mirexi). Během hry se hra zalíbila i dalším... není divu :P My si Blokus zahráli on-line ještě ten den večer. Neobvykle mi to jde :)

Mirexovi šlo házení gymnastickým megamíčem daleko lépe než Blokus :P. Sice to ještě nebyla pravá sportovní aktivita podle Archera, ale jako zahřívačka před tou nachystanou organizátory, byla velmi trefná.


No, na tu "pravou" se dlouho nečekalo. Nejprve se museli teda všechny stoly přemístit do jiných místností.

A pak? No přece oblíbené Archerovo vodní pólo !!! S trošku zjednodušenými pravidly pochopitelně :) ...a bez vody!
1. čtvrtina, první osmiminutovka :)Po krátké pauze jedeme znovu!Některé jedince to vyloženě zmohlo :)) A někdo se hold nechal vystřídat :P :P

Celá hra byla více méně vyrovnaná, ale poslední čtvrtinu zazářila Ziina. Káju v brance úplně rozcupovala :)) Jeho dribling v poli a práce v útoku mu šla daleko lépe.
No a tady jsou vyběhané krapet propocené týmy :) A skóre? 11 x 8!

Claire upoutala děvčata svou bižuterií, která až nápadně ba i cíleně může připomínat třeba takové ... bajorské náušnice :P


Co dál... no nechat svaly odpočívat u další hry, při které jste hlavně v sedě. Activity.


Já se věnovala převážně "neherním" lidem, pomáhala s kopírováním pár drobností skrz kajův noťas a doprovodila Míšu se Samuelem do zdejší Billy. No a nedalo mi to a něco nakoupila domů. Čas se rychle nachýlil, takže jsem si zkusila cca pětkrát, jak se hraje Věž a vytahuje bezpečným způsobem hranolek ze spodních pater... No a pak chtě nechtě pomalu začala loučit. Spotynka už byla krásně zachumlaná pelíšku, ale přeci jen jsem dostala ještě šanci pohladit její čumáček. Ostatním jsem čumáčky už moc nehladila, bez obav :)


Sice jsme přišli o možné další body programu jako pojídaní tyčinky vidličkou a reflexní masáž - obojí podle T'Pol a možná i o Orionky a Orionce :) ... ale i když akce trvala do večerních hodin a někteří využili možnosti přespání, my už plány měnit nemohli. Ale ono se říká, odejít v nejlepším, no ne? ... Až na to, že tady by se v nejlepším nejspíš odcházelo po celou dobu :) Což zajisté platilo i pro ty, co se volné zábavě věnovali i v neděli...
Co dodat? Velké díky všem organizátorům za nápad, za přípravu a všem lidičkám, co přišli a vytvořili užásnou atmosféru a bezva sraz :-*


Nově přidané fotečky od Annie.
© Hypospray (Hanka) (2009)
www.KONTINUUM.cz