KOPRCON 2006


KOPRCON 2007
aneb čtyřměsíční Ondra :)
pátek - neděle - 16. - 18. listopad

Po našem návratu do třídy (po druhé hodině) panovala taková skoro řízená volná zábava, akorát se promítaly humorné obrázky a Korax se snažil o ST kvíz. Johanson si dopřál pauzy a udělalo mu to, jak sám přiznal, náramně dobře :) Já si zase hrála s bejby, takže jsem pořádně zaregistrovala jen mvéčka z Czechtreku - Touhu od Zephrama a Holky od káji. Hudba mě opět dostávala do tanečního varu :)Na úplný závěr jsem si díky "Zephramově pětiminutovce" připomněla výstavu Fascinace světlem, které jsem měla tu čest se zúčastnit. Honza totiž z 'flešky' promítnul svoje fotky z tohoto fascinujícího srazu :) Ve tři přesně kája poprvé pro moravské publikum odpřednášel svůj průřez posledním trek seriálem "Návaznost Enterprise na Star Trek".

Chtě nechtě se celé dvě hodiny neubránil "lichotkám" na operační systém Windows Vista - ten totiž velice zkomplikoval pouštění videí a dokonce si v jednu chvíli i sám slajdoval dopředu, dozadu a přepínal okna. Kája v jeden moment neodolal a pokusil se spojit náš notebook s místním projektorem, ale nezadařilo se. Protože mě tímto malým experimentováním připravil o možnost dokončit si večerní přednášku, čapla jsem Zephrama dolů na DDRko, kde beztak soutěžila v turnaji jeho ségra Zuzka. Co čert nechtěl, akorát jsem načapala Verču a Luboše na paddech na chodbě.


Vlastní turnaj se konal ve tříde. Koučoval ho právě Alasák, kterému to tentokrát extrémně slušelo :) - nechal si prý přerůst vlasy a já trefně poznamenala, že udělal dobře :) Nebo to bylo tím tričkem? :) Nakonec jsme přímo ve třídě schrastili volnej padd a na střídačku si se Zephem zaskákali. Nicméně nemohli jsme mít hlasitost na dostatečně vysoké úrovni a tak jsem si ověřila, jak jsou právě hudba a rytmus při hopsání důležité. Hodně :) Nakonec jsem šipkovala vedle Zepha, padd ani nepotřebovala.


Když jsme se vrátili opět do takřka "ST mísnosti", kája opět opěvoval Visty a notebook byl proto zcela free. Dokončila jsem poslední úpravy na PP prezentaci, to už za poslechu Františky Vrbenské na téma barokní žena. Bohužel jsem se omylem dozvěla, že přednáška ST maloměstsky od slečny Koraxové :) (Marticzka) se přesunula do vedlejší třídy "Scifi II". Stihla jsem proto jen úplný závěr, škoda. Zachytila jsem vlastně jen téma a doufám, že ho budu teďka dobře interpretovat: jak je obtížné vést scifi klub/sdružení na malém městě, jak si fanoušky přilákat a udržet. Něco v tom smyslu. Martina se o něco takového pokouší, takže ji samozřejmě držím palečky!


Další dvě hoďky jsem strávila v milé společnosti Zephrama (opět), tentokrát v čajovně. Tak jako loni se jedna zdejší třída přeměnila na společenskou místnost, kde se servírovaly různé čajíčky defakto zadarmo, placení bylo dobrovolné. Honza vybral dva, tuším nějaký roibos a pak citrónovou trávu slazenou, ta mi tedy obzvlášť chutnala. Nejdříve jsme seděli na okně a mj. byli svědky, jak si jednoho z organizátorů (Dama) odchytila reportérka ČT (cca minutová zmínka o Koprconu zazněla v pondělním 'Dobrém ránu'), pak Beka dovalila Ondru a Milan nám ho po chvíli předal. Nutno podotknout, že má na něj Zephram neuvěřitelně pozitivní vliv. Šli jsme proto na výlet po celé škole. Samozřejmě poznámky typu: "To jste nemohli stihnout." byli velmi šťavnaté :) Nakonec jsme se vrátili zpátky do čajovny, která se už trošku vylidnila a my proto mohli místo na okně ochotně vyměnit za místo u stolu. Tou dobou jsem opět přicházela o přednášku - Svět Q v podání Koraxe a Marticzky :(


Rozhovor pokračoval, Zephram mě zná vlastně od vidění dost dlouho, ještě ze starých časů, když jsem dva roky obývala Strahov. Bydlel ve stejném bloku o dvoje dveře dál :) Paradoxem je, že ho blíže jako člověka poznávám až nyní, kdy se s akcemi roztrhl pytel. Právě díky akcím, malým, nemyslím teďka žádné cony, ale srazům na pár hodin, k sobě mají lidé po osobní stránce stále blíž a blíž, což je v mých očích moc fajn. A protože byl akorát čas večeře, vedle nás se doháněla čína, kterou jsme opovrhli v poledne. Zephram si dal brambůrky a já štramberské uši, které byly součástí koprkoních 'materiálů' fasovaných u registrace, tak jako loni :)V osm jsem musela do 'přednáškového sálu' a protože jsme si s Affaiou vyměnily třídy, usedla jsem za normální Xpéčka. Taková škoda, že jsem nemohla poznat Visty tak jako odpoledne kája :))) Přednáška "Gorily z Enterprise" pamatuje PSST con v roce 2001 a já právě skrz výpočty 'do minulosti' zaplácla úvod, no, to jsem ještě nevěděla, že budu nakonec ve skluzu. Stalo se ale nečekané, nevím jestli z pohledu diváků, ale z toho mého se vytvořila supr atmosféra a třeba videoukázky, ze kterých jsem měla obavu, že budou možná ve výsledku nudit, lidi bavily. Když mě jeden z organizátorů upozornil na to, že společný galavečer začne na čas, tj. v devět, jsem promítání 'po Pravdovsku' zrychlila, ... no, víc, daleko víc než jen o 10% :) ... bez zvuku a zrychleně to byl fakt nářez :) No, proč jsem chtěla všechny ukázky nakonec promítnout? Vztahoval se k nim totiž malý kvíz a to název epizody TOSky, ze které jsme ukázku neviděli. Nakonec tam byly dvě a cenu přímo od přednášející, tj. z lékárny :) si rozdělili Zephram za Catspaw a Oriana s Darellem za The Enterprise Incident. Videíčkem "Dead", aneb konec dobrý, všechno dobré, jsem svou přednášku zakončila :)


Hned na to se všechny třídy pozamykaly a všichni se sešli dole v přízemí, kde už bylo... plno. Absolutně nám to nevadilo, věci jsme si symbolicky odložili na poslední lavičku a postávali a čekali, co bude dál. Já zmerčila Bedraz a Luboše a šla se s nimi více méně rozloučit, protože měli odvoz zajištěný právě tak nějak po té desáté. Lubošovi se na akci líbilo... no aby ne! :) Galavačer začal vyhlašováním soutěží, v souvislosti s tím se pouštěla mvéčka a závěr patřil divadlu. Než divadlo začlo, věnovali jsme se pivu a sobě navzájem :) Nejlepší je, když nemá chlap kam utýct :))

Během divadla jsem bohužel nevydržela a musela dát za vděk žitné a pšeničké mouce, soli, droždí, škrobu atd. ... (=čti suchému chlebu) od Wesleyho :)Na noční párty jsme už nepočkali, i když nás Alasák zval na DDRko a Bendi na diskotéku... asi na nás byl galavečer moc dlouhý, prostě po půlnoci jsme byli rádi, že jsme autíčko připravili k jízdě a zdárně dojeli, což byl sám o sobě zážitek :) Před zachumláním do spacáčku jsem se jako včera zahřála ve vaně, tentokrát jsem ale teplou vodu nevycelpala :)


V neděli jsme tak nějak neměli kam spěchat, i když jsme původně plánovali se na nedělním programu Koprconu ještě ukázat. Protože to bylo nakonec shledáno jako zajížďka a dostali jsme potvrzenou pozvánku na obídek v Ostravě a nepodařilo by se to všechno časově skloubit, volali jsme Martymu, aby se do Ostravy dopravil po skončení conu sám autobusem. Samo o sobě by to nebyl problém až na to, že měl Marty vybitý mobil, téměř. Opět mě zachránil Zephram, se kterým jsem se kvůli změně programu neděle nestačila rozloučit :( O další zábavu se postaral Wesley, nejprve královskou snídání, kterou jsme teda vážně nečekali :) a pak díky své želvě s velkým "Ž" :)

Mytí krunýře možná komentář nepotřebuje, ale u 'venčení v obýváku' si ho neodpustím. Želvičku totiž velmi zaujala 'Vala' (notebook) a kája měl co dělat, aby ji ubránil :)) Želva totiž podnikla dvakrát výpad na Valu a to vždy skoro úspěšně. Sledovat ty dva bylo opravdu něco nezapomenutelného :)))


Před polednem jsme se rozloučili s Wesleyho babičkou, která nám napekla buchtu na cestu. V tu chvíli jsem zjistila, že jsem potratila rukavice a šálu, nejspíš jsem je nechala na Koprconu, ale kvůli nadmíru skvělé náladě jsem nad tím mávla rukou. V Ostravě jsme dojeli k Arwethovcům domů, vzali kočárek a s Ondrou dojeli do nedaleké pizzerie. Tlačit kočárek... takovej nezvyk :) No, taky budu, snad jednou, každej den :P

Wesley dojel pro Martyho na nádraží a po návratu na něj čekala mix-pizza - tak jako minule jsme si druhy navzájem povyměňovali.


Nakonec dorazili i Crusher s Kamčou, kteří šli potom s Ondrou na procházku. Pokec a partička CCG nám vydržela do třech hodin, kdy jsme se museli opět nemilostrdně rozloučit a vyrazit na autobusák, kde jsme upotřebili místenky Student Agency.


Před devátou jsme spolu s Martym dojeli na Florenc a v pořádku dorazili domu. Martyho SMSka pochvalující si teplíčko oproti Moravě byla trefná :) o to víc, že jsem hned druhý den musela řešit nové rukavice :)

Jaký bude Koprcon 2008? Už teďka mě pálí, že musím čekat celý rok, než se to dovím :) Ale do Ostravy se doufám podíváme mnohem dříve :P

Předchozí stránka zde.


© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája) (2007)
foto dále Wesley a Skreek
www.CSWU.cz