KŘEST TITANU


Křest Titanu - Mezi dvěma světy
- pátek - 23. listopad 2007 -

Titan - Mezi dvěma světy

Křest Titanu - Mezi dvěma světy, knížky od nakladatelství Laser, se konal, jak bylo předem na Starnetu a na 'Star Trek česky' nezávazně avizováno, 23. listopadu 2007 v prostorách poetické kavárny Obratník od 17.30 hodin.

Já jsem po práci vyrazila 'áčkem' na Můstek, kde jsem přestoupila na 'béčko'. Než jsem nastoupila do metra směr Anděl, narazila jsem ještě na nástupišti na Saliho, který měl na křest taktéž namířeno. Chudák, bylo na něm vidět, jak si jízdu metrem po tak dlouhé době skutečně užívá :) To jsou ti řidiči, kteří nemusí sockou každej den! No, ukázalo se, že i jíní trekkies nevynechali 'Můstek', což je úplně v pořádku :)

Ale hezky pěkně popořádku. Na Andělu už na Jirku čekal Saren, po výměně dojmů z městské hromadné dopravy v pátek odpoledne :) jsme si to ve třech přímo štrádovali do ulice Jindřicha Plachty. Cestou jsme potkali Kareemmu a vzápětí hladové Trekkies, kteří se šli ještě před začátem křtu vyvětrat :) Sešli jsme po schodech dolů, kde už si to u stolečků hověly další známé tváře. Když dorazil Tomáš Jirkovský, samotný nakladatel Laseru spolu s taškami plnými knížek, no, hlavně té jedné, nedalo mi to a z baťůžku vyndala foťák ... no a už ho nezandala :) ... ááá fotila. Beztak mi bylo naznačeno, že prý musím, že patřím mezi dvorní fotografy ST komunity... :) Je fakt, že se tomuto titulu vůbec nebráním :)
Takže... nicky, aby tahle "reportáž" měla vůbec nějakou informační hodnotu :)
Vyslanec, Jacob, Mirex, Macek, Praotec Trekkie, Meryl, AVip, Máša, JSM, Pantarei, Little Borg, Bedraz, lagga, Urza... ... a přicházeli postupně další. Velkým překvapěním a velmi milým překvapením byla návštěva ze Slovenska - Damar a Lania.
Tou dobou, plni očekávání na Vyslancův projev, si našli místečko ve spodním patře kavárny, která připomíná drobný konferenční sál, také Zephram, omi a kapitán Pike.


Nevím, kolik bylo přesně hodin, ale Radim tak nějak začal. Ale hned na to nechal mluvit pana Jirkovského, myslím :) Téma bylo na snadě - Titan - Mezi dvěma světy. Co přesně se povídalo by určitě věděl Radim, koneckonců, arch papíru měl stále při sobě a pokud mu nesloužil jako tahák, tak na mě to přinejmenším tak působilo :) Rozebírala se obálka, proč je nakonec tak krásná :) (já tady prásknu Jacoba a Vyslance) a spousta dalších zajímavých věcí. Radime, jestli to tady čteš, klidně mi sem něco přihoď :)Já jsem se těšila samozřejmě na samotný křest a než jsem se nadála, Radim se chopil lahve šampaňského a bez pomoci a bravůrě ji otevřel! :) Vlastní "polívačka" knížky byla opravdu jen symbolická, protože si pan Jirkovský ze křtěných knížek dělá doma sbírku. Papírový ubrousek proto okamžitě splnil svůj životní úděl :) Následoval přípitek.Už nevím, kdo kdy s jakým zpožděním dorazil, ale mezi opozdilci byli tuším Pozemšťan, James Filcin Kirk, Xyll, Ayri a Vrenn.Po samotném křtu byl krátce představen ediční plán na rok 2008 a proběhla malá debatka k tématu vydávání knížek u nás. Kolovaly obrázky obálek knžek, na které se můžeme v průběhu příštího roku těšit.Po otázce, která nemohla nezaznít, a to "Proč anglické knihy mají písmo na hřbetu opačně než české...?" :) jsme si všichni mohli za dvě kila (křestová sleva :) zakoupit TEN TITAN! :) Já přiskočila jako první a za 400,- hned dva uzmula. Spěchala jsem proto, abych mohla při tak historické události co nejvíce lidiček hned na to vyfotit :)Došlo i na podpisy. ... i s věnováním...? - to nevím, zas tolik jsem "nepaparazziovala" :)


Nakonec dorazil i poslední opozdilec - kája, který to z práce dřív bohužel nestíhal :( Za to ho čekalo milé překvapení, společná fotka z Czechtreku 2, kterou se chystáme zarámovat a pověsit nad postel.


V Obratníku jsme se dle předpokladu sdrželi tak na tu jednu hodinku, abychom ve stejném bloku, ale už jiné to ulice, zapadli do přízemního salónku restaurace Lupe Fiasco, kterou za 3000,- pro nás všechny rezervoval Macek. Budiž blahoslaven :)

Usadili jsme se nakonec všichni, kdo se rozhodl pokračovat ve večerním programu spolu s námi. Atmosféra byla skvělá a všude se "povalující Titani" ji neopakovatelně dotvářeli :)Během večera jsme měnili velmi bouřlivě zasedací pořádek, jak jsme postupně museli mizet. Na sraz Trekkies do Veltrus si to k půl osmé vyšlápli Nik, Verča, omi, Jacob, Urza a kapitán Pike. Omi nezklamal a já mohla proto opět zafungovat jako kurýr jeho věcí, tentokrát spacáku :)


Se Zephramem jsme to na úplný závěr rozjeli ve velkém stylu, tedy Šárka to s ním rozjela... a pobavila zbylé osazentsvo svým prvním bodyshotem v historii :) Sice to byla "light version" jen s "bříškem", ale na poprvé, když nikdo z nás neměl pořádně naváto, to bylo prostě ono :) Macek natáčel, takže kdo je hodně zvědavej, tak videíčka si může stáhnout zde.


Zabalili jsme to před jedenáctou, protože já musela druhý den na 9,5 hodiny do práce a chtěla jsem být jakžtakž použitelná. Postupem večera jsem totiž ztrácela hlasivky a nechtěla jsem je ztratit úplně :) Ale radši bych na celý rok ztratila hlasivky než ztratila takovou partu kamarádů, které jsem díky Star Treku za poslední měsíce získala, resp. uvědomila si, jak je krásné, že tu všichni jsou...
Rozloučili jsme se s vědomím zítřejší slavnostní premiéry Metrénského incidentu... takže zítra!


© Hypo (Hanka)
foto dále Zephram