Osobní pozvánka na Festival fantazie 2008

Protože nám veškerý volný čas 'žere' příprava programu na Festival fantazie, Trekfest a Gatecon, není od věci se pochlubit, co tedy letos chystáme...
Vše podstatné najdete na oficiálních stránkách FFka, tedy www.festivalfantazie.cz a stránkách Trekfestu, tedy www.trekfest.cz.
Pokud si chcete připomenout, na co jsme lákali před čtyřmi lety, jukněte sem :)


ST Momentky

Realizační tým má pro vás na letošek připravenou celotrekfestovou soutěž s názvem "ST Momentky".
Jedná se o znalostní kvíz všech pěti seriálů Star Treku. V pěti oddělených hodinovkách budete hádat podle námi pořízených fotografií, který známý moment z děje ST epizod jsme se snažili napodobit. Vzorem byl vždy přímo obrázek z epizody. Identifikaci dílů vám ulehčí výběr ze čtyř možných správných odpovědí. Doporučujeme opět osvěžit vaše seriálové znalosti!

Pro lepší představu, co vás čeká, si prohlédněte tyto dva, resp. čtyři obrázky. Je to právě momentka z epizody v původním i přefoceném podání.

Pro ulehčení identifikace epizod jsme se snažili vždy danou hlavní postavu ztvárnit stejným 'figurantem' na všech fotkách. Přehled, kdo koho "hraje", najdete na stránkách. U vedlejších rolí zaskočil kdokoliv, i naše sousedka :)


Hlášky ve filmech a seriálech

Pro Trekfest 008 připravil Marty za asistence Margha poslední "hláškovou" soutěž. Bude se jednat o definitivně poslední soutěžní maxivárku filmových a seriálových hlášek. Přitvrdí se a bude to bolet! :)

Poprvé se 'hláškovalo', resp. 'harašilo', na FFku 2004, kde jste měli šanci poznat svůj oblíbený sci-fi film 's vůní sexu a hororu' mezi 70 dalšími. Marty se onehdá zaměřil na lechtivé scény, polibky, romantično, sex i naháče. V soutěžním formuláři byly vždy kromě správné ještě 3 špatné odpovědi. Nejlepší soutěžící tehdy získal úctyhodných 67 bodů. Už poprvé se rozdávaly diplomy a originální filmové plakáty. Jako suvenýr si mohli nejen pánové odnést na památku erotický časopis ze zrušené sbírky nejmenovaného fanouška :) Na Speciálu v témže roce jsme soutěž pro velký úspěch občerstvili.

Harašení v hororech bylo námětem hláškového kvízu na FFku 2005. Byl použit stejný formát, tj. v první hodinovce vlastní soutěž, v druhé vyhodnocování a předávání cen. Soutěž probíhala tak, že se promítala divákům fotografie herce (herečky), který danou hlášku ve filmu říká a tato charakteristická věta nebo krátký rozhovor se právě pustil v českém znění. Následoval nějaký ten čas na rozmyšlenou a na závěr ještě opakování některých hlášek na vyžádání. Při výčtu správných odpovědí se promítala kompletní videa, tj. důkazem byla přímo vybraná ukázka z filmu.

-

Rok na se přestalo 'harašit' a plnohodnotně se 'hláškovalo'. Takže pro FFko 2006 se vybrala mixka všech možných známějších filmů, tj. nejen sci-fi a horory. Tehdy se sešlo přesně 53 soutěžících, aby hádalo 53 filmových hlášek. I tak filmy byly, kvůli obecné náplni programových linií na festivalu, převážně sci-fi a převážně zahraniční, kromě ST a SW např. Apollo 13, Pulp Fiction, Spiderman, Terminátor ... např. "Vídám mrtvé lidi.", "Vítej ve skutečném světě.", "Kde je Willson?", "Jeden prsten vládne všem." apod. Soutěžící se nenechali zahanbit a poznali i filmy typu Sněženky a Machři, Piti Piti Pa, Sin City, Starman, Drsný Harry apod.

No a loni, na FFku 2007, se k filmovým hláškám přiřadily i seriálové, což přilákalo ještě více soutěžících než v předešlých letech. Mimochodem, našli se i takoví ';zoufalci', kteří hledali správnou odpověď na IMDB :)


5 proti 5

Před letošním Sconem jsme se rozhodli na Trekfest 008 připravit kvíz po vzoru soutěže z TV Prima, 5 proti 5. Vymysleli jsme si a vytiskli otázky, a fanoušků, kterým Star Trek aspoň trochu něco říká, se vyptávali a vyplňovali s nimi formuláře. Po premiéře MI v Ostravě a ještě menších akcích v Praze jsme nakonec nasbírali víc než limitních 100 'vzorků' naší trekové komunity. Poté pečlivě vyhodnotili a sesbíraná data přichystali do přehledu.

V klasické soutěži v televizi Petr Novotný coby moderátor vede dvě pětičlenné rodiny jako týmy (tvoří je většinou rodiče, jejich potomci, sourozenci, sestřenice, tety, strýcové apod.) k výhře 50 000 Kč a možnosti zúčastnit se soutěže v dalším dílu pořadu. V trekové předělávce 5 proti 5 zachováme dva pětičlenné týmy (můžete se formovat už teď), základní kola, dvojitou a trojitou šanci i finále.

Úkolem tedy bude co nejpřesnějsi odhadnout odpovědi na otázky ze světa Star Treku... kdo se trefí a uhodne nejčastější asociace na reálie světa Star Treku? Buďte u toho :)


Návrat Replikátorů

Vzpomínáte si loni na soutěže s Exokompy? Jak se hledali po celém kulturáku a prostorách kina? Letos jsme kvůli velkému množství programu Trekfestu soutěž s těmito "balónky" přichystali do linie Gateconu. Jejich úplně první výskyt byl právě v souvislosi se Stargate, už tehdy si je dost lidí vžilo jako "Replikátory" a letos se k tomuto pojmenování vracíme.

Anotace souteže "Návrat Replikátorů" tedy zní: Replikátoři to nevzdávají! Poté, co byli ve Stargate eliminováni, to zkouší jinde. Zatím oťukávají jiné sci-fi seriály a zkoumají, kde se jim bude nejlépe dařit. Jedinou nadějí je proto rychle zjistit, který seriál je nejvíce ohrožen! Stanete se i vy součástí týmu analytiků povolaných do SGC?

'Exoreplikátoři' se nebudou tentokrát hledat, nebudou se ani ničit... naopak... budou se analyzovat. Každý Replikátor totiž nese specifickou informaci, ze které je jasně patrné, na jaký sci-fi seriál měl dotyčný Replikátor spadeno. Vzhledem k oblibě Star Treku je pochopitelné, že i Star Trek bude jedním ze seriálů. Názvy ostatních vám už ale neprozradíme, musíte se dopátrat sami.

Aby se mohlo soutěžit v pravém slova smyslu, počítáme s utvořením dvou desetičlenných týmů, jejichž členové tedy stíhají kromě Stargate sledovat i jiné seriály. V podstatě bude stačit aspoň jeden profík se všeobecným sci-fi přehledem nebo víc lidiček s deduktivním uvažováním :)
Tým, který rychleji a správně vytřídí přidělený počet Replikátorů, vyhraje.