Reportáž z Prvního JBr Klingon Conu


PJKC...
První JBr Klingon con + narozky

Na sobotu, 4. listopadu, naplánoval Orm pro svého kamaráda Jirku přepadovou návštěvu v jeho rodném městě, Chotěboři, kterou známe spíše jako pořádající město každoročního Avalconu. Nebyla bych to já, kdybych mu neschválila takovou "špatnost"..:)), a tak jsem s účastí souhlasila. Přijet plánoval ještě Spasitel Sítí a Momoko. JBr nic netušil a my se naštěstí neprořekli...:))

Ráno jsem já a Anry vyrazili z autobusového nádraží směr Chotěboř. Protože jsem na řidiče udělala smutný pohled, celý autobus místo klasické ceny 72,- Kč platil jen pajsku. No, možná tomu přispěl fakt, že to byl jediný autobus, který do Chotěboře v sobotu jel, a za přivstání na 7:00 si cestující vážně něco zasloužili..:)). Cesta byla v pohodě, i když počasí nám dvakrát nepřálo - poprchávalo.
Protože jsme tento výlet využili i k naší osobní akci, ubytovali jsme se v hotelu Na zámku v nejlepším pokoji s příslušenstvím. Krásná vzpomínka na květen tohoto roku, kdy jsme si s ostatními užívali na Avalconu...

Na jedenáctou jsme razili na nádraží, hezky po svejch, protože Chotěboř jaksi nemá tramvaje, trolejbusy, metro, transportéry a podobné naprosto normální vymoženosti. Už z dálky jsme viděli zastavující osobáček. Trochu s překvapením na nás čekal pouze Spasi, kteří "smutně" konstatoval: "Momoko má práci a Orm zaspal, přijede ve dvě."
Rozhodli jsme se na Martina nečekat a překvapit Jirku ve třech.
Spasi: "Já nevím, kde JBr bydlí, vy to víte ne?"
Po této otázce nám bylo jasné, že se to bez nějakého toho vzrůša neobejde. Jediný, kdo znal přibližnou lokalitu byl Anry, a to napravo od jedné z mála křižovatek města. Už ani nevím z jakých důvodů, asi nepochopitelných..:))), jsme se spíše zaměřili na levou stranu a pomalu si zvykali na zvonky bez jmen a na poněkud zvláštní číslicové značení domů. Telefonní seznam nám nabídnul několik jmen "Brožků" a tak Spásiho napadl geniální nápad: ptát se kolemjdoucích: Zastavil pěknou mladou dámu a spustil: "Dobrý den. Prosím Vás, neznáte Jiřího Brožka? Je mu asi 20, chytrej kluk."
Slečna odpověděla: "Ne neznám, bohužel.."
"Ale to je chyba!"... odpověděl rázně Spasi. ..:)))
Když jsme se už poptali skoro půlky Chotěboře..:))), jeden pán nás nasměroval do panelového bytu, kde někdo se jménem "Brožek" bydlí a možná poradí, kde jeho příbuzný v Chotěboři sídlí. Využili jsme jedinečné šance, vyšlapali do třetího patra a zazvonili. Otevřela nám sympatická stará paní, pozvala dál a se Spasitelem hledala "kandidáta" na pohřešovaného..:))). Nakonec nám zbylo jedno jméno a konkrétní adresa. Než jsme odešli, abychom zjistili, jestli se trefila a nepřestala mít přehled o všech členech své početné rodiny, pohostila nás tím, co zrovna měla: sušenky a minerálku. Hezky jsme si popovídali a slíbili, že ji Jirka jistě přijde navštívit, a pochlubit se, že se stále dobře učí..:)). Spasitelovi se nechtělo pryč, protože se s paní pěkně zakecal, a hral to na nás, že si tam zapomněl baťoch..:)))

Zmíněnou ulici jsme si vyhledali na mapě na náměstí a na jistotu k ní namířili. Našli jsme ji bezproblémů. Hledání konkrétního domu ale šlo opět ztuha, protože neoznačené zvonky nechtěly spolupracovat..:)). Ještě že jsme se domluvili česky.... Tak, určili jsme cílové souřadnice, konečně můžeme realizovat to, pro co jsme přišli...
Ujmula jsem se toho jedinečného okamžiku a zmáčkla zvonek... (pak jsem se decentně ztratila z dohledu okna, ve kterém se začla hýbat záclona)..:)))
Pohled Jirky byl prý jedinečný, překvapivost byla zřejmá.
Chvíli mu trvalo, než se vybatolil (pak se nám přiznal, že se snažil na poslední chvíli uklidit.:). Přicházel se slovy: "Já ti dám bazén." - to bylo směřováno na Anryho, který se ho večer před tím ptal, zda se dá v Chotěboři zaplavat ve vytápěném bazénu pokuď možno větším než 2x2 metry..:))
Byli jsme pozváni dál, do klingonského kutlochu s počítačem u okna..:)). Potom přišla řeč na vše možné, i na jídlo.:))), paní Brožková nás překvapila teplým obědem.
Přeci jen nám tu jeden skvělej člověk chyběl, a to Orm, kterému v Pardubicích opět ujel vlak, takže se ještě zpozdil o další dvě hodiny. Přišlo na řadu video a JBr nám ukazál, jak se letá - zatím  jen na prográmku, jehož instalaci klingonský počítač chvíli rozdejchával..:))
Čas plynul a blížila se doba očekávaného Ormova příjezdu. Šli jsme mu na nádraží naproti. Tentokrát Martin nikde neuvízl, ani ve své posteli, ani na lavičce na nádraží..:))). Hned se kupovala zpáteční jízdenka, což se pěkně protáhlo kvůli jedné zvídavé paní, která měla spoustu otázek. Orm si prostě udělal Vlak Con..:)). Nakonec jsme se vymanili z čekárny, a protože nás JBr doslova uškemral na návrat k němu domu, kde na nás prý čeká večeře, do žádného zábavného podniku se nešlo...:((. No, Jirka přiznal, že toho ani v Chotěboři moc není, .. teď si vzpomínám, nabízel nám kino Mission Imposible II..:)). Protože Orm opravdu přijel na poslední chvíli, skvěle jsme se bavili v teple domova Brožků. To, že jsme JBr doslova přepadli, se dozvěděl i kanál IRC, kde "ublížený" volal o pomoc..:))). Nick SOHAJ mluvil za vse..:))) (S = Spasitel, O = Orm, H = Hypo, A = Anry, J = JBr).
Spasi a Orm odjeli v pořádku, zdraví a spokojení, domů směr Pardubice a JBr byl "propuštěn" vzhledem k neodkladné práci, ke které se díky nám přes celý den nedostal... Přislíbil, že při DJKC, konaném v Praze vzhledem k možnostem se pobavit, se nám poddá bez výmluv se vším všudy....))). Prý si Klingoni váží cti víc, než čehokoli jiného, a tohle byl čestný slib, takže jsem na tebe Jirko příště zvědavá!..:))))

Já a Anry jsme zamířili do hotelu, kde jsme pokračovali oslavou mých narozenin a Martinova svátku posvém...:))


Děkuji všem, kteří mi popřáli všechno dobré k mým 21. narozeninám a to přes email, server Průvodce nebo osobně. Moc si toho vážím, udělali jste mi radost...


Při této příležitosti mě napadlo uspořádat akci, která by nebyla zaměřena na Star Trek. Už se pořádají akce, při kterých příjemně klábosíme nad večeří a dobrým pitím v různých restauračkách. Co takle to pojmout trochu široceji a připojit do zábavy i další program. Napadá Vás něco, čím by se banda Trekkies jako my, dokázala zabavit? Jsme třeba vůbec na sport?..:)))...
Pokuď Vás něco napadá a měli by jste chuť se takové akce účastnit, dejte mi vědět na můj email: hypo@voyager.cz.

© Hypospray 20001110