SETKÁNÍ U PŠTROSA


Setkání U Pštrosa
Praha 10 - Strašnice
10. září 1999

Já, Draculka, MOmega a Gror jsme se společně vraceli vlakem ze Star Trek Conu v Chotěboři. Napadlo nás, proč se vlastně takto skvěle nebavit častěji.....proč pouze tak třikrát do roka..... Když jsem si posteskla, že mi před nástupem do školy zbývá posledních 14 dnů volna (a nejen mně), nadhodila Draculka pátek, 10. září v 16.00. Všichni čtyři jsme se na termínu shodli, zbývalo pozvat ostatní....
O setkání jsme se zmínili na Průvodci, na XChatu i IRC.

Moje maminka mi doporučila Restauraci U Pštrosa, kam chodí na obědy. Má tam (stále ještě) dobré jméno, a tak nebyl problém s reservací salónku. Uvedla jsem, že by se mělo sejít tak asi osm lidí.

Těsně před 16 hodinou jsem dorazila na místo konání a potvrdila reservaci. Přesně na čas přišel Wiper, který se chudinka od 12 hodin nudil v Praze. Dále Jamis, který si všiml dvou dezorientovaných Trekkies a dovedl je do té správné restaurace (byl to Derak a Maxsys). Dále dorazil Odo a AvE. Když přijel i Alko, zavedla jsem pány do salónku (pro představu: opravdu oddělená místnost se stolem uprostřed pro asi tak deset lidí).

Dále to přicházelo nekontrolovaně......
Draculka, MOmega, Anry, Gror, Barclay s Blopem, dále lidi z XChatu: Holodoctor, Will.cz, Leian, Orm, Višňátko, Happy, Risc.

Pomalu ale jistě docházely židle navíc, které byly k dispozici v chodbičce. Obsluha byla řekněme vyvedená z míry, původních ohlášených osm nás rozhodně nebylo. Nezbylo mi nic jiného, než požádat, aby se část z nás přesunula jinam, k jinému stolu. I když byla tato separace násilným řešením, neubrala nic z dobré nálady a hodnotné zábavy.
Ti prvně příchozí si objednali věčeři, na které si náležitě pochutnali.

Témata byla pestrá, samozřejmě na prvním místě Star Trek, nechyběl Babylon 5, Southpark a dokonce Sex!
Vzpomínali jsme na všechny, kdo se z nějakého důvodu nemohli dostavit (třeba na Valeris..:)

Zlatým hřebem večera.:)) byl nakonec zdárný příchod Erella, který měl chřipku a do poslední chvíle se omlouval, že nedorazí. Nejen mně se naskytla první možnost vidět dva "velké rivaly" Průvodce, Erella a Barclayho tváří v tvář naživo..:))). Ne, že by se celý večer na všem shodovali, to určitě ne, ale k fyzickému kontaktu naštěstí nedošlo. A to seděli vedle sebe...:))
Nezapomenutelné byly výrazy v jejich tvářích a to zvláště Barclayho při příchodu Erella a Erella při odchodu Barclayho...:)))

Celý večer jsme se opravdu skvěle bavili, atmosféra byla nezapomenutelná.... Vůbec nám nepřišlo, že už uběhlo téměř osm hodin.
Kolem půl dvanácté jsme se všichni zvedli, při placení vytvořili malou frontu a rozloučili s tím, že se nevidíme naposledy.

Někteří přespali u svých kamarádů vzhledem k nedokonalosti přepravního systému.
U mě hned tři chlapy: Alko, Gror a Will.cz. MOmega hostil u své tety, která ale nebyla doma, Draculku....:))


© Září 99 - Hypospray