QUARK V PRAZE


Jako návštěvník CzechTREKu 3 byla má účast na setkání s Arminem Shimermanem (Quark), Zdeňkem Burešem (dabér Quarka) a Kitty Swink (Lauran / Rozahn, DS9) samozřejmostí. Pochopitelně mi do toho mohlo něco vlézt, ale nevlezlo, za což jsem byla moc ráda. Někteří to štěstí bohužel neměli, protože dopravu v neděli, 19. října 2008 odpoledne, nečekaně zastavill skokan v metru na trase A ... :( Přiblížit se na Skalku MHDéčkem se velmi zkomplikovalo a když někdo vyrazil akorát na čas, neměl šanci stíhat. Co vím, tak přesně takovou smůlu měl Data. Teďka, když o tom tak přemýšlím, dorazil-li by už na společný oběd cca od 12-ti, nejspíš by se s námi setkání zúčastnil. Nicméně to, že zaskočímě opět do restaurace Skalka, jsem nadhodila jen na Lapiduchu a fóru v členské sekci na CZK a extra z toho akci nedělala. S Ostravákama bychom stejně na nedělním obědě někde skončili, takže když by se někdo navíc ukázal, proč ne... To už načínám info o delegaci z Ostravy :) ... od pátku jsme opět nabídli střechu nad hlavou členům klubu Subspace, kteří si na sobotu sami zařídili program. Já s nimi na procházku Prahou a operu jíti nemohla, pač jsem po deseti letech svolávala výroční sraz SZŠ, který se, mám za to, dost povedl :) Ale to je na jinou reportáž :)


Ten obídek na Skalce se opravdu uskutečnil, byli jsme tam skoro sami, takže pohoda, klídek, jen obsluha by mohla mít větší radost ze svého povolání :) Na druhou stranu, nekouřilo se tam a na Prahu šly na jídelním lístku dohledat celkem nízké ceny.Moji oblíbení padouši z Doctora Who jen zaskočili (modré tričko Jolinar), protože před setkáním bylo třeba ještě pár maličkostí zařídit v hotelu. Tak tak, místo zůstalo stejné, hotel Regina na Praze 10. Proč měnit, když jsou obě strany spokojené :P Samozřejmě i zbytek tou dobou už naobědvaných trekkies došlo těch pár bloků na místo konání. Zavčasu před třetí hodinou odpolední. Ale ve tři se nezačínalo, všichni tři herci se nechali rozkoukat na baru a seznámit s překladatelem, kterým nebyl nikdo jiný než Praotec Trekkie.


Cedrik byl požádán o zajištění promo focení s hercem, takže nic nenechával náhodě a pořídil pár zkušebních fotek. Společnou káji a mě má ještě u sebe :P Milan, kterému focení také dost říká, lehce nahlížel :)

Krom klasického placení vstupného, které letos zahrnovao i nějaké ty slevy za členství ve fanklubu CZK či účasti na CZT 3 se ladila ještě audiotechnika. Honza Pavlík a omi si ověřovali zacházení s mikroportem. Nakonec to nebylo potřeba, Honza mluvil hlasitě a zřetelně.

Základní vstupné: 500,-
Slevy (odečítají se od základní částky):
- Členové CZ Kontinua: 50,-
- Účastníci CzechTREKu 3: 50,-
- Předem přihlášení: 10,-
Slevy se načítaly, takže bylo možné ušetřit až 110,- Kč. Slevy platily pouze pro předem přihlášené účastníky s platnou přihláškou.


Jak je na fotkách vidět, ukázala se spousta v komunitě známých lidí.Milan rád fotí detaily, má na to taky pořádnou mašinku, tak proč ne :) Na dálku proto dokázal nafotit i Armina Shimermana nahoře na baru.Když se Martin před nás postavil s mikrofonem, bylo jasné, že vlastní setkání začíná.
K organizaci. V první části, která potrvá zhruba hodinu a půl, budou herci odpovídat na vaše dotazy, případně vyprávět zajímavosti (nejen) ze světa Star Treku. Další částí je autogramiáda hostů. Na stránce CZK jste měli možnost prohlédnout si náhledy některých fotografií, které budou na setkání k dispozici. Fotografie nelze rezervovat, protože neznáme jejich počty. Po autogramiádě bude následovat focení s hosty.

A tak jako tradičně, v prostorách setkání bylo povoleno používat fotoaparáty, ale kamery povoleny nebyly (jedna z podmínek vystoupení). O to víc byly fotoaparáty v pohotovosti, když všichni tři hosté postupně po schodišti sestoupali dolů a došli za Martinem. Ten je před usednutím za všechny v sále přivítal a jako tradičně mohl od Hanky Vittkové předat památeční obrázek Prahy se stanicí DS9.


Poté mohl diskusní panel otázek a odpovědí nerušeně začít.


Odpovědi na otázky v takové míře, abych si je troufla přepisovat přímo sem do reportáže, si už bohužel nepamatuji. Nicméně Honza Pavlík měl na stole diktafon, takže pokud se někde nějaké přepsané nebo přímo audio úryvky z vystoupení objeví, najdete je na Kontinuum.cz, případně některé dopíšeme.


Pro tuto chvíli vám budou muset postačit fotečky :)


Od Milana opět moc pěkné detaily...


Na tomto místě musím pochválit Honzu Pavlíka, protože překládal moc hezky a tak nějak ani nevím jak, jsem snad všemu rozumněla přímo z úst hostů ... velmi příjemné zjištění :) Armin opravdu krásně vyslovoval, mluvil pomalu a nehuhňal. Byl to prostě super poslech a příjemná společná debata.

Určitě by se slušelo dodat, že Armin Shimerman a Kitty Swink jsou manželé a že pan Shimerman i kromě Quarka zahrál také ve Stargate SG-1 postavu Noxe hnedka v první sezóně. Proto otázka na téma seriálu Hvězdná brána od Tar-ary nepřekvapila a kdyby nezazněla od ní, určitě bych se zeptala já :)


Poté následovala bez průtahů autogramiáda, ke které se vázala jedna důležitá informace. Podpis nebyl tentokrát v ceně vstupného, jako tomu bylo doposud, nicméně v ceně zůstalo focení s hosty. Takže podpis téměř na cokoliv, knížky, oficiální kartičky, plakáty apod. byl zpoplatněn 100,- za kus. Cena oficiální fotografie byla 250,- (u Zdeňka Bureše 100,-) a v této ceně již podpis zahrnut byl.
My jsme byli pověřeni obstarat ještě dvě fotky navíc s věnováním, takže jsme se trošku více sdrželi. Jinak jsme si nechali od každého hosta podepsat jednu jeho fotku. Do naší výstavky si proto odnesli hned tři fotografie.Vlastně jsme si ještě nechávali podepsat jednu kratičku ST CCG, ale na Johansona jsme neměli... nikdo jiný si totiž k podepsání Star Trek Encyklopedii nedonesl :)Verče to moc slušelo, ale netuším, do jaké míry na tom měly zásluhu ty bajoranské naušnice :) Klenotka, Pomeranc a Tar-ara naopak pro změnu na sobě nic SGčkového neměli :)

Podpis na jiné fotografie (stažené z internetu, vytištěné nebo vyvolané), než ty zakoupené na akci, nebyl možný. Jednalo se o jednu z podmínek vystoupení, vlastně o honorář, který si herci vyžádali.
Tai všem třem hostům předala vlastnoručně odlévané bajoranské komunikátory, které si poté už mohl i jakýkoliv smrtelník koupit, třeba hnedka týden poté na Trekfestu 008,5.


Jako poslední se dostali na řadu Jana a Martin. I oni si odnesli hezkou památku na toto setkání domů.

Co zbývá? Přeci avizované focení s herci. Tentokrát hned se třemi naráz. Původně se mělo jít popořadě podle čísel na vstupence, ale poté, co Samuel pohotově zařídil, aby se fotit mohli přednostně ti, co spěchají na vlak domů (což byli právě Ostraváci), se tento systém poddal situaci a fronta tak jako tak rychle mizela. Práci měla trošku ztíženou Molik, která musela přeci jen trochu víc listovat, ale poradila si s tím jak jinak než obstojně :P

Cedrik byl mírně vyveden z míry, když dostal do ruky od pana Bureše jeho kapesní foťáček. "Český Quark" (a Neelix :P) chtěl totiž vyfotit na svůj foťák se svým americkým protějškem, aby se mohl pochlubit ještě ten večer doma :) Vašek s jistotou nevěděl, kam má koukat a co mačkat, ale myslím, že to nakonec zvládl :)

Fotografie budou rozesílány elektronicky co nejdříve, do konce roku je určitě budete mít ve svých emailových schránkách.
Co dál? Jen málokdo čekal, že si herci ještě sednou a budou pokračovat... odpovídat na další otázky z publika.

Po necelé bonusové hodince se s námi vřele rozloučili a odebrali na večeři. O to jsme se poté snažili také, ale protože jsme se tak nějak pořádně nezkoordinovali a potom čekali na Samuela, Xyll a Saliho, až všechno dozakončí v Regině (resp. Jirka až se vrátí po odvozu pana Bureše na Florenc na autobus), objednávali jsme si pizzy s brusinkovou omáčkou a polévky v chlebu až po osmé hodině.

Za organizaci setkání děkuji fanklubu CZK, FKM Events a hotelu Regina. Příště naviděnou!© 2008 Hypo & Margh & Wesley & Milan
další info o setkání jsou např. na stránce Kontinuum.cz