AVALCON SPECIÁL


Avalcon Speciál
29. - 31. října 2004

Den první: Pátek

Avalcon Speciál pro mě začal už tři týdny před vlastní akcí. Bylo potřeba aktualizovat kvízové otázky pro soutěž Harašení ve scifi filmech, kterou jsme se rozhodli s Martym na ASku zopakovat. Marty měl otázky přednachystané už měsíc, já vybrala ze sedmdesáti padesát videoukázek a připravila soutěžní formulář - ten šel do tisku dva dny předem a šablony pro vyhodnocování správných odpovědí se zhotovovaly až ve čtvrtek, balilo se v pátek dopoledne a odjíždělo z Prahy po poledni ... to je myslím na úvod k časovému harmonogramu myslím všechno :) I když by se mohlo zdát, že dorazit před třetí hodinou odpolední je brzo, nebylo tomu tak kvůli státnímu svátku, který letos vyšel na čtvrtek a rozeslání pozvánky s možností přijet o den dřív. Aldy, který nás prozváněl do auta, této nabídky využil a den předem plně využíval i zdejší bar :) Po vyřízení přihlašovacích formalit jsme ho pozdravili uprostřed rozhovoru s Waynem Brownem = VIP host Avalconu Special 2004, aneb scifi fanoušek z Ameriky.
První na programu byly filmy (Shrek 2 jsem viděla v kině a shodou okolností Butterfly Effect minulý víkend), a proto jsme se šli ubytovat do hotelu Vysočina na náměstí. Za 200,- / noc byl pokoj plně postačující (postel - židle - WC - umyvadlo - sprcha). Protože měla Molik úporný hlad, usadili jsme se v Panském domě na časnou večeři. Ve čtyřech debata a s ní i čas utíkal celkem rychle, ale nešlo si nevšímat, že plné talíře jídla před nás zatím nikdo nepostavil. Nakonec jsme se dočkali a Jana si před zavíračkou ještě stihla nakoupit v sámožce.
Během večera jsme zakotvili v druhém patře do křesílek a naučili se karetní Osadníky. Dvojice Aldy-Molik hrdě smekli před naším výkonem (poznámka: to mi to ještě šlo :) Mj. jsme stihli pokecat i s Bendim a na chviličku se zdržet na jeho povídání o zbraních a také poslechnout si SG dabing, konkrétně rozhovor prezidenta s doktorkou Weirovou, tedy Samuela-Hypo :) V devět jsme se všichni usadili do velkého sálu v přízemí tou dobou už zaplněného a prohlíželi si na plátně fotky z léta, tedy FFka 2004. Poté se dostal ke slovu Vašek s klasickými tématy týkající se zorganizování takové akce. Všichni se však těšili na Kačenku - loutkový film plný násilí a krve :) V deset byly rázem na výběr tři rozdílné pořady - filmeček o kocourkovi Garfieldovi, diskuze o dalším rozvoji fanouškovského hnutí (Liga podpory neofanů) a nakonec videopřednáška Harašení ve scifi seriálech. Já si vybírat nemohla, já musela přednášet :) Od půlnoci řádila Darth Zira s puritánem Lucasem, zároveň Hellboy zachraňoval svět a Silver si užíval párty :) Než jsme se s Molik odebrali do hajan, stihla se ještě výměna ST CCG SE kartiček, naučení se další karetní hry s názvem Bang!, několik písniček s DDRkem a kulečník.


Den druhý: Sobota

Sobotní ráno bylo ve znamení společné "CZK" snídaně. Někdo párečky, někdo toustíky, někdo polívčičku, někdo své replikátorové příděly :) Zpět do "reality" nás vrátil JanoS se svou přednáškou o seriálu Jeremiah. Až po hodině jsme se dozvěděli to nejsmutnější: seriál se už nenatáčí. V zrcadlovém sále jsme se ještě zdrželi. Rathen moderoval diskuzi na téma Babylon 5 versus Star Trek. Nikdo neutrpěl žádné zranění :) - naopak, resumé bylo takové, že už vlastně vše odnesl čas... a scifi seriálů není a nebude nikdy dost :)
V jednu se vyrazilo na oběd. Já a Marty jsme si dopředu zakoupili stravenky za 70,- - v restauraci hotelu Vysočina nám za malý lísteček s razítkem donesli nudlovou polévku, svíčkovou s knedlíky a limonádu "radiáček". Ostatní si klasicky objednali z jídelního lístku. Ovšem opět za cenu přes půl hodinové trpělivosti. Proto se nedal stihnout úplný začátek debaty s Waynem Brownem. Jak to chodí v Americe na conech a jací jsou američtí fani? Zeptat jste se mohli na cokoliv. Diskuzi moderoval Bendi, který pečlivě překládal. Co jsem se např. dozvěděla? Že alkohol není na conech běžný kvůli vyššímu pojištění, makety zbraní nejsou moc vítané, průměrný věk fanů je daleko vyšší apod. Na závěr vrazil do sálu Silver silně pod parou :) v přestrojení za bojovníka Al Kajdy v plné zbroji a odvlekl pryč chudáčka Bendiho. Po pár minutách se role vyměnily, Bendi přivedl v poutech Silvera.
V předvečer jsme opět obsadili druhé patro a zabrali si deskové a karetní Osadníky. Tentokrát jsem nenesla moc dobře nájezdy zlodějů a protože neumím prohrávat :) (i když se tomu snažím po malých krůčcích naučit), JanoS byl pro mě v šest večer téměř vysvobozením. Tentokrát si pro nás připravil promítání SevTrek filmu (40 min). Poté jsme se šli trochu zaskákat na Captain Jacka a logicky poté prubli sprchu (díky za teplou :) Na hotelu se také vyzvedly všechny potřebné propriety k večerní soutěži - plakáty, erotické časopisy atd. :) I tak jsme stihli velkou část z 'B5-ST šou' v podání Rathena, Rybinina, Mayan a dalších. Britský humor ala Monthy Python moc nemusím, proto jsem nedokázala úsilí pobavit publikum dostatečně ocenit. Se čtvrthodinovým zpožděním (22:15) se už v hlavním sále rozdávaly soutěžní formuláře, zatímco Vašek přihodil jako dvě ceny videokazety a časopisy příslušné tématiky :) Soutěž vyhrál Martin Zimmerman. Plakátů byl díky Martymu nadbytek, takže žádný soutěžící neodešel s prázdnou. Výherce tentokrát využil své "výsady" a zneužil shromážděné publikum pro další eroticky laděný kvíz. Kreslené obrázky od catwoman přes Laru Croft po Sněhurku, resp. od Tarzana před Hulka po Wolverina, hádalo celé publikum :)
Po půlnoci se ještě hrál Chameleón a popíjelo se - k radost všech s bonusovou hodinou navíc vzhledem k posunu na zimní čas.


Den třetí: Neděle

V neděli ráno se o to sladčeji spalo a zaspalo :) Na devátou byly v programu hned dvě přednášky, o které jsem měla zájem. Poklusem jsem doběhla ke dveřím hlavního sálu. Nejdříve jsem si myslela, že byla debata zrušena - bylo zhasnuto, projektor vypnutý a žádného přednášejícího jsem nezahlédla. Až když jsem popošla pár kroků, rozpoznala jsem první čtyři řady diváků a Aldyho vpředu. Hůrááá, jsem tu správně :) Diskuze se nakonec zvrhla na všechno "inspirujícího" (Lucase jsme se totiž už nabažili dost :)
Já zaskočila také na Snorchlíka a jeho Replikátory. Jak se projevuje mírná disleksie? Když si vypálíte jednu epizodu dvakrát do stejného adresáře :)
Mezi 10 a 11 opět vybyl čas na snídani. Místo deskové hře s vláčky jsem dala přednost Bendimu a Tugarovi a jejich shrnutí o Vetřelcích a Predátorech. Chystala jsem se dokonce zkouknout nejnovější film Alien vs. Predator, ale když jsem si pořádně přečetla program, dala jsem přednost Henryho přednášce Smrti ve SG. A nelituju! Jen doufám, že jeho úchylka není nakažlivá :) Nakonec vybyl čas i na promítání všech scének z letní Superbrány - ti, co zatím naše herecké umění neviděli, popadaly dle očekávání záchvaty smíchu :) Před rozlučkou a cestou zpět do Prahy jsme se šli posilnit opožděným obědem do restaurace Vysočina, což pro mnohé z nás znamenalo neopakovatelný kulturní zážitek :)
Všichni dorazili domů v pořádku i přes slejvák, kterému se tímto nepodařilo pokazit zase jednu z perfektních akcí.

Další fotky...

© 2004 Hypospray
fotky © 2004 Paldík & Molik
Paldíkova fotogalerie