BRNĚNSKÝ SRAZ CZK


Setkání s dabéry Voyageru na srazu CZK
24. listopad 2001

S kapitánem :)

Na konec listopadu se naplánovalo další setkání největšího Star Trek klubu - CZ Kontinuum. Na tom samotném by nebylo nic zvláštního, snad možná na místě srazu, které se tentokráte uskutečnilo v Brně (místo v Praze). A to nejen proto, že klub má členy z celé republiky, ale že se Míše a ostatním vnukl geniální nápad pozvat na setkání dabéry z právě vysílaného Star Trek Voyageru. Minule navštívili členové CZK dabingové studio a tentokrát se naplánoval opak... dabéři přijdou za námi... a tak se také stalo...


To, že se plánuje pokecáníčko s dabéry věděli jen členové klubu. Pronajmula se totiž jen malá místnost tak pro 40 lidí a obávalo se, že kdyby se akce zmedializovala, určitě by v sobotu do Brna zavítalo více lidí... A troufám si říci, že i pro nás to byla motivace k cestě vlakem z Prahy v mrazivém počasí... v Brně jsme ani moc nebloudili a ve zmíněném parku - v Centru volného času Lužánky, nám pomohl zorientovat se přenosový vůz České televize. Jak bylo plánováno, přijel si natočit materiál pro reportážičku do pořadu Obrazovka pětičlenný tým z ČT. Kolem druhé hodiny Míša (už na kameru) oficiálně všechny uvítala. Vyjmenovala několik klubů, jehož členové na setkání přišli a z jejích slov jsme poznali, že Star Trek byl jen jeden z mnoha.


Pro pořad Obrazovka, kterou od nynějška preventivně sledujte, mluvili někteří z nás na položené otázky. Míša mluvila globálně o klubu CZ Kontinuum, Samuel David Thorn prohodil pár slov o jejich stránkách na kontinuum.startrek.cz.


Naši PSSTcoňáci, Alkáček a Holodoctůrek, přitahovali pozornost svým stylovým obléknutím do uniforem, tudíž neutekli a také světu svěřili, co že je na tom Star Treku vlastně tak fascinuje. Nakonec dostali za úkol se transportovat zpět na loď - oba úspěšně zmizeli v transportním paprsku :)


A konečně nastala očekávaná chvíle - dabéři dorazili. Nakonec si našli čas zleva: Luboš Ondráček (Chakotay), Sylva Talpová (Kathryn Janeway) a Přemysl Přichystal (Holodoctor). Míša a nakonec i publikum kladlo spoustu zajímavých otázek.


Voyagere div se, nakonec dorazil i Harry Kim (Jan Kolařík). Sice trochu nesměle, ale nakonec se hezky rozmluvil, např. o vaření...


Dokonce vyšlo najevo, že má "Chakotay" už doma replikátor v podobě své svědomité manželky :)


"Harry" nemohl odolat osahat si "skutečný" komunikátor a sápal se do publika :)


Po hodině přišla na řadu přestávka, která posléze znamenala odchod tří dabérů.


Než se ale rozutekli do svých brněnských domovů k zaslouženému víkendovému odpočinku, vzal si je štáb ČT na chvíli stranou. "Chakotay" se z mě neznámých důvodu chlubil obrázkem Seven of Nine, ale určitě se nejednalo o nic nepatřičného :)


Zbyl čas i na hromadná foto...


Žluto-červený poplach definitivně ohlásil odchod všech mužských důstojníků...


... ale já si ještě stačila odchytit prvního důstojníka. To by bylo, abych odjela bez společné fotky s komandérem, no nemám pravdu? :)


Sylvin rukopis

Sylva Talpová, jako správný kapitán, opuštěla loď poslední a to až kolem půl šesté v podvečer. Dokázala si s námi povídat ještě dvě hodiny...
Také se podepisovala a ani mě neunikla. Napadlo mě, že v kabelce nosím kartičku Janeway, tak proč jí nemít podepsanou :) - propiskou to nešlo, ale nakonec se uchytil fix :)


Společnou fotku s kapitánem jsem si také nechala pořídit :) A ani nám nebyla zima :)


© Hypospray 20011204
za nascanování fotek děkuji Samuelovi