PRAGOCON 2001


Reportáž z Pragoconu 2006
10. - 12. únor

Panda

Pátek

Po mé účasti na Festivalu Fantazie 2005 a asi hlavně Avalconu speciál 2006 se mi podařilo nalákat zbytek klubové rady Dominionu (Marka Kolaříka a Pavla Pabjana) na cony. Tím prvním byl Koprcon 2005, ale to zmiňuji jen proto, že tam proběhla diskuze s Johansonem a došlo k navázání úzké spolupráce (sloučení) s klubem UPKB. Pak už nic nebránilo tomu, abychom netrpělivě očekávali datum začátku Pragoconu 2006.

Proběhly debaty o způsobu cesty do Prahy, nakonec zvítězila cesta autem, vrchem republiky, protože po dálnici jsme jet nechtěli. Sebou jsme vzali ještě Lighting, kterou jsme potkali na už zmiňovaném Koprconu.

WesleyC, Marek, LightingFotící PavelMarek

Cesta proběhla celkem hladce, sněžit nám začalo až ke konci cesty. Prahou jsme projížděli už potmě a nebýt drobného bloudění na druhé straně Vltavy, tím myslím už skoro u cíle, dojeli bychom úplně bez chyby - no nebudu se zmiňovat kdo to tak trochu poplet :)

Ne, nemáme poruchu, jen doplnění vody do ostřikovačůPočasí nám vcelku přáloSníh...

Zaparkovali jsme hned u školy, kde se Pragocon konal, a jali se registrovat. Fronta byla prostě..... dlooouhá. Potkali jsme ale naše kamarády, takže zas tak dlouhé nám to nepřipadalo. Byli tak solidární, že si s námi vystáli celou frontu ještě jednou, i když už vstupenky měli. Navíc i ta obří panda byla zajímavým zpestřením :). Po registraci jsme se odebrali do auta a následně do tělocvičny s věcma, stejně jsme museli jít 2x. Tělocvična byla poloprázná, tak jsme si vybrali pěkné místečko nahoře na pódiu.

Tady jsme přišliA tady jsme už byli skoro u cíleTělocvična

Soutěž "Změřte si svůj scifi postřeh 1" jsme bohužel nestihli, protože cesta nám zabrala více času, než jsme plánovali. Dorazili jsme těsně na konec. Zůstali jsme ten den věrni Gateconu a vyslechli si Fisovu přednášku o technologiích v SG. Část přednášky byla pro mě opakováním z Avalconu speciál, ale pro ostatní z naší skupinky to byla premiéra. Přednáška ale byla částečně i diskuzí, takže nudit jsem se nenudil. V průběhu jsme se přivítali s Marghem a Hypo, už si teda nepamatuju v jakém pořadí :). Potom přišel "Změřte si svůj scifi postřeh 2". Původně se mělo jednat pouze o vyhodocení, ale protože přišlo více opozdilců, kteří první část nestihli, tak jako my, byla nám dána šance si zasoutěžit také. Soutěž to byla pěkně těžká, ale o to jsme se více pobavili. Ukázky byly z různých sci-fi seriálů a kdo věděl odpověď jako první, dostal bod. Na prvním místě jsme se zdaleka neumístili, ale i tak jsme si odnesli pěkné obrázky. Také to byl jedniný program, kde se objevil nějaký Star Trek. Vlastně měl být jediný, ale nepředbíhejme :). Potom už bylo jen promítání BSG, a tak jsme se v průběhu odebrali k spánku do tělocvičny, kde jsme ještě stihli úvodní díl Firefly.

Technologie v SGKdo to ví, odpovíNenechte se zmást, je 1 hodina v noci skoro ve tmě, jen s 15s uzávěrkou

Sobota

Vstali jsme něco kolem osmé hodiny a rozhodli jsme se nasnídat při sledování epizody SG-1 9x03 Origin. Tam jsme vydrželi jen do devíti hodin, abychom se přesunuli do Star Wars místnosti na kreslený seriál Clone Wars, spolu s Lanou a Matlikem, na který jsme byli všichni zvědaví. Kdybych to shrnul - pro pobavení to je fajn, ale člověk musí brát některé věci s rezervou. Co mě zaujalo, byl nafukovací světelný meč - kompaktní, účelný :). Při promítání nám Windowsy sice házely nějaké chybová hlášky, ale Korax je operativně uklidil za roh pracovní plochy. Poté jsme se přesunuli na Ananas v SG, který se všem velmi líbil. Dokonce jsme viděli i Stárgejťáka :) (vtipný spot na motivy jedné vánoční reklamy). Taktéž jsme od Hanky dostali pozvánku na Malcolma Reeda alias Dominica Keatinga, doufám že to vyjde a přijedeme. Následovala soutěž "Stínohry ze Stargate". Na základě obrysu - stínu měl soutěžící poznat o koho nebo co se jedná. Mám dojem, že soutěž vyhrál někdo z vedení SGC (pozn. vyhrála Martja). Potom musel Pavel bohužel odjet, ale ještě jsme s ním stihli zastavit na chodbě Xyll a Samuela z Kontinua, protože jsme s nima chtěli probrat něco o přednášce na FF2006.

Pavel, Lighting, Matlik, LanaSvětelný mečObi-Wan a AnakiWindows nemají šanci :)
Hlavní halaStárgejťák - reklamaStínohry

Někteří zamířili na oběd, my jsme s Markem, Hypo a Marghem zašli vyprovodit Pavla na metro a poté jsme se po menším občerstvení rozhodli s Markem vyzkoušet SGCA hru: "Běžný pracovní den SG týmu". Týmy byly tvořeny po 4 lidech, tudíž jsme potřebovali ještě dva lidi. Přidal se k nám Lore (kterého jsem ten den viděl poprvé osobně) ještě s jedním klukem, jehož jméno jsem si bohužel nezapamatoval. Složení týmu bylo: Marek: Velitel, Lore - Zástupce Velitele, Já - Vědec a poslední (ne)jmenovaný - archeolog. Dostali jsme zadání mise a vyrazili k papíru formátu A4 označeného odpovídajícím číslem. Tyhlety papíry byly rozmístěny po části budovy a našim úkolem bylo na základě našeho rozhodnutí tvořit příběh postupně podle toho kam nás každá naše zastávka poslala. Nejdříve jsme se snažili řešit úkoly vesměs mírumilovně, ale nakonec nás stejně zajali domorodci, s tím, že mělo dojít k boji. Tohle byl finální úkol, který se odehrával zase nahoře ve startovní místnosti. Bohužel nám bylo sděleno, že jsou už před náma dva týmy, které taky došly k tomuto finálnímu úkolu a tudíž bychom museli asi hodinu počkat, než úkol vyřeší týmy, které došly dříve. Nám se ale čekat nechtělo a tak jsme se rozhodli projít misi ještě jednou, s tím že zkusíme jiné alternativní řešení. Trochu jsme při řešení přitvrdili, radost měli hlavně ti, kteří hned ze začátku chtěli střílet do šustícího křoví :). Nakonec nám jako finální úkol vyšlo řešení runové hádanky. Tenhle úkol žádný jiný tým neřešil, takže jsme se mohli směle pustit do řešení. Rozluštili jsme, že to co hledáme najdeme tam, kde se modrá setkává s černou. Mno.... asi 10 minut jsme hledali po místnosti modrou a černou, až z toho vyšlo, že jsme měli spíše hledat černouamodrou :). Taková zřejmá věc a jak to člověku unikne. Jako odměnu jsme dostali gumové hady - goa'uldy, které jsme pro jistotu hned snědli.
Po soutěži, jsme zašli na smluvenou schůzku s Xyll a Samuelem. Velmi dobře jsme si asi hodinu povídali. Následně jsme na chodbě potkali větší skupinu trekkies, kteří o něčem celkem se zaujetím debatovali. Jedna skupinka spolu s Johansonem a Borgem z Trekkies o FF2006, druhá o právě připravované Star Trek přednášce zde na Pragoconu. Jak už jsem zmínil, na Pragoconu nebyl žádný ST program, ale trekkies jsou vynalézaví. Hlavními organizátory tohoto počinu se stali Korax a Lore. Přibližně kolem osmé hodiny večerní jsme se přesunuli do volné místnosti a program mohl začít. Je třeba říct, že přednáška byla improvizovaná, ale o to byla zajímavější. Vystřídalo se několik lidí, většinou šlo o volnou debatu, nebo o to co kdo našel u sebe zajímavého na notebooku a mohl nám promítnout. Nálada byla výborná a myslím, že se všichni dobře bavili.Neděle

V neděli jsme toho už moc nestihli, akorát přednášku BSG "Historie, vláda a náboženství 12-ti kolonií". Při té jsme se opět nasnídali a poté se skvěle pobavili u SG jukeboxu. Dorazil i Johanson s "Flexaretou" - to je takový starší fotoaparát, kdyby někdo nevěděl :). Poté co nás vcelku hrubě vyhodil školník "Ale já to myslím vážně!". Následovalo velké loučení. Pak jen vyfouknout lehátka a směrem domů. Nevím proč, ale zpátky se mi ta cesta zdála kratší, asi jako vždycky...


Pragocon 2006 proběhl za účasti 1.300 osob ve 12 programových blocích. Vzhledem ke kapacitě školy a dalšímu rozvoji Pragoconu je na příští rok plánováno "rozdělení" Pragoconu na "klasický" Pragocon začátkem února – literární blok, fantasy, Harry Potter, Turkovci, RPG, deskové a další hry (minoritně SF a Manga) a na Pragocon "speciál" pořádaný v polovině března ve spolupráci s Vaškem Pravdou a jeho SFK Avalon a to v prostorech "přednáškových", pravděpodobně multikino Ládví nebo ČVUT v Dejvicích, bude zaměřen: SF, Star Trek, Manga, Stargate, Star Wars (minoritně, fantasy, Harry Potter atd.)


První společná Mise klubu UPKB-Dominion 2006
18. - 19. březen

O víkendu 18.-19.3. 2006 proběhla v Ostravě první společná Mise (klubové setkání) klubu UPKB-Dominion. Program byl částečně organizační, částečně promítací. Probrali jsme takové věci jako strukturu www stránek, logo, "oficiálně - pro média" :) jsme uzavřeli spolupráci a proběhla prezentace beta verze přednášky na FFko 2006. Rovněž jsme zvolili novou klubovou radu části Dominion (Vašek Kristl - Axiom, Johanson, Pavel Pabjan, Michal Janošek - WesleyC, Marek Kolařík - Crusher). Přes noc poté probíhalo promítání fotek z conů, fan videí a epizod ST. Všichni se rozjeli k domovu během nedělního odpoledne.


© Wesley Starek Cupper alias WesleyC alias Michal Janošek 20060327