KOKON 2005


Fotoreportáž z Kokonu 2005
19. - 20. listopad
ČÁST II.

Hlavní večerní program otevřela dvojice Jana a Martin, který si provokativně poručil pizzu. Jana vylosovala z osudí jedno jméno člověka, který dobře tipoval (dobře spočítal), kolik je hvězd v hledišti (121). Šťastlivec si odnesl klingonské krvavé víno :)

Hned po úvodu začalo divadlo. Tématem byly všechny ST série, mě však nejvíce pobavil závěr, Genenáš [džínenáš] - Star Trek Otčenáš.

Gene [džíne] náš, jenž jsi na orbitu,
my ctíme jméno Tvé,
jakož i scifi Tvou.
buď dílo Tvé,
jak v knihách, tak i v televizi,
další díl Star Treku dej nám dnes,
a odpusť nám naši posedlost,
jakož i my odpouštíme všem, co nás nechápou,
dnes zakládáme kolektiv,
jenž chránit bude odkaz Tvůj,
neboť Tvůj je Star Trek - knihy i seriály, na věky věkův... Engage!

Potom pro mě nastal tak trochu malý šok. Byly jsme s Marghem požádáni o asistenci při finále soutěže a to jako poradci. Dopředu jsem to nečekala a tak jsem měla trochu nervy, proto mé porodcování bylo vskutku bezprostřední :) Míša Dudková dokázala hodně perlit, Karel má taky bezednou fantazii a já ani nevím jak vzbuzuji důvěru :) Jeden soutěžící byl vždy do páru s jedním poradcem, to však bylo do posledního okamžiku tajné. Až obálky, které jsme si sami vylosovali, rozčísly celkové pořadí. Po součtu byly hned dvě vítězky - Katkamk a Diegina. Rozhodlo losování. Šťastnější ruku měla Katka, Diegina si odnesla CZK nášivku. Ani T'Reel nezůstal neodměněn, nicméně i tak nám Slováci vypálili rybník :))

Dalším velmi zajímavým bodem programu byla diskuze s významnými lidmi českého treku, resp. těmi, kteří si před vánoci skutečně našli čas, nic jim do toho nevlezlo a v sobotu večer přijeli. Těmi byly Karel Petřík (majitel Nakladatelství Netopejr), Věra Ježková (překladatelka, redaktorka Nakladatelství Netopejr) a Jan Pavlík (Praotec Trekkie). Řeč byla o minulosti Star Treku, historii vydávání knížek a diskuzi usměrňovaly hodně otázky návštěvníků Kokonu. Kromě jiných se ptala i Máša, jak má postupovat, když chce jako začínající autorka prorazit. Všichni tři hosté ji vyčerpavajícně odpověděli, resumé je však velmi prosté - pořídit si bohatého tatínka :) Otázka na závěr, která se nabízela - jak vidíte budoucnost Star Treku v České republice... Netopejr jako realista při sledování prodejnosti ST knížek za poslední období je spíš skeptik. Naše komunita se zmenšuje a když ST nepůjde v TV, asi není způsob, jak se opět rozrůst. Proto je na snadě dál se ST věnovat a lákat alespoň lidi ze svého okolí na srazy a zábavu před Internet.

Následovala tombola, někdo se čísly předzásobil dostatečně (1 lístek 10,-) a proto musel na pódium dokonce 3x - i tací byli :)

Štěstíčko se usmálo i na mě - 196 mi nadělila Picardův obtisk (ještě jsem se nerozhodla, kam pošlu Jean-Luca na výsadek :) )

Večerním překvapením bylo promítání německé parodie (T)Raumschiff Surprise - Periode 1, na kterou členové CZK přeložili vlastní české titulky. Všichni se proto přesunuli do prvního patra do útulného promítacího sálu.


Dole se mezitím hrály šipky a připravovala a posléze také rozjela diskotéka. Profesionální ozvučení, o které se po celou dobu conu staral zdejší zaměstnanec a barevné reflektory s neonovým světlem se postaraly o super taneční plac. Taky jsem si trsla, ale po jedné hodině ranní jsme si přeci jen sbalili svých pět švestek a odjeli se vyspat pod peřinku domů. Yakuzza si půjčil Samuelův spacák a přespal na místě, což mohl každý otrlec :)

 

Ráno jsme po sprše opět vyrazili směr Stodůlky. Radost všem udělal Fox, který se postaral o snídani, mně osobně Hadati s Paldíkem, kteří našli cvoček z komunikátoru, který jsem včera večer zapůjčila Honzovi.

Další radost rozdávala Hanka, resp. byly to obrázky s ST tématikou a každý si mohl zkusit některý z nich vybarvit podle své fantazie. Hanka plánuje vydat Startrekové omalovánky, kreseb už má za ty roky dost, jen co je pravda :)

Při workshopu jste se mimo jiné mohli dozvědět, jak ten Star Trek vlastně malovat a na památku za 47,- koupit kalendář s trekovými mazlíčky na rok 2006 :) Zároveň se u sousedních stolů mastil Bang! - karetní hra se šerifem a zlými bandity :)

Na jedenáctou se lidičky sešli opět v hlavním sále, kam se ještě jednou instalovalo promítací plátno s projektorem. Molík povídala o "onlajnovce" Trekgame, historii, Potkanově programování, perličkách z misí apod. Hned po Janě se ujal slova Karel, tou dobou se už u stolečků téměř nikdo nezdržoval, všechna "nedělňátka" naslouchala Marghovi a jeho Návaznosti Enterprise na Star Trek. Témat bylo 11 (Federace, Rasy, Vulkánci, Klingoni, Borgové, Andoriani, Ferengové, Romulané, Mirror, Vylepšení, Technika), ke každému rozbor a minimálně jedna ukázka. Po přednášce čekali v sále Jana s Martinem, kteří všem poděkovali za účast a nabídli k rozebrání obrázkovou výzdobu. Hvězdičky si ponechal Mlejn jako vánoční výzdobu. Úklid prostor moc času nezabral, spousta věcí se už sklidila před včerejší diskotékou. Tři auta odvezly všechny věci a vybavení, aby se posádky posléze opět sešly v pizzerii Kmotra na Andělu, kde tak trochu oslavily zdárné zvládnutí Kokonu.

Na akci, na kterou celou dobu bedlivě dohlížel "Kokonek" (pan Vajíčko) :) dorazila necelá stovka návštěvníků - já děkuji všem, co přiložili ruku k dílu a díky nim mám opět o jeden víkend více krásných vzpomínek.


© Hypospray & Margh (2005)
Kontinuum.cz