SRAZ POŘÁDANÝ KLUBEM SGC


Výroční sraz klubu Stargate Command
31. leden 2009

SGC

Stargate Command je název klubu soustřeďujícího fanoušky fenoménu Hvězdná brána. Klub byl založen 1. ledna roku 2003 a již během tohoto roku uspořádal několik setkání s fanoušky, včetně Gateconu vrámci Festivalu fantazie. Jedním takovým setkáním, větším, je tzv. výroční sraz klubu, jeho členů a dalších fanoušků, který se už pravidelně koná na sklonku ledna / února. Tentokrát trekkies udělali takový nálet a ukázali se na této akci v docela hojném počtu. Proto má i tento původně SG sraz své místo v sekci Star Trek reportů na Sickbay.


Ono to s tím propojením SG s ST nebude tak nárazové. Nejenže se fanoušci navzájem prolínají, znají, ale začínají úzce spolupracovat a frakce Trekkies právě v klubu SGC je jen takovou špičkou ledovce.
Když bychom se měli vrátit k náplni výročáku, tak po připomenutí pravidel restaurace, tj. placení a zákazu kouření, fis coby stávající prezident přečetl výroční zprávu klubu, v té době pro 45 přítomných lidí. Jarmom poté otevřel téma Transformace SGC, která klub nejspíš čeká a nemine. Uznaní členové pak mohli hlasovat o prodloužení stávajícího mandátu fanklubové rady, které bylo jednomyslně přijato všemi platícími členy. Jojo, s občanským sdružením to není žádná sranda. Neobešlo se to bez výzvy o hledání kohokoliv ke spolupráci, hledání nových aktivních lidí (opět, kdo v dnešní době nehledá zapálené zodpovědné osoby, které jejich práce baví, že...).


Po oficiální části se sraz stočil k volné zábavě, jídlu, pití, hrám...


Tai přicestovala z Brna, takže jsem ji mohla předat několik připíňáků, které tak zoufale shání. Potřebujete je na výrobu ST a SG 'udělátorů' :) Jeden takový přivezla na ukázku a samozřejmě i na prodej.


JacobST, Monty, já a Leena, samozřejmě Snorchl a další kačeři si odlovili zdejší kešku, kterou by byl vážně hřích tady nechat. Byla opravdu velmi blízko od restaurace, snadný bodík :) Jiní se pustili do SG Aktivit.Než se někteří začali odebírat k odchodu, pořídíla se hromadná fotka. Ale všichni na ní pochopitelně nejsou. Já tou dobou měla velkou radost právě z "malého" Jacoba (za "velkého" se považuje JacobSG), dlouho jsem ho neviděla, naposledy na Czechtreku 3 a prachsprostě se mi stejskalo :)


No a protože na výročák přijeli do Prahy i lidi z Ostravy a jejich šikovné fotící mašinky, mohla jsem si trochu zařádit. Tyto "oranžové fotky" jsem fotila právě já, když jsem si od Wesleyho půjčila jeho "malý levný" foťáček :) nastavený na portréty :) Pozor hned na tu první fotku - Bába Tutovka! :)Začíná stavění vlaštovek a posílání X-302 na nepřátelské území :) Dost jsme se u toho vyblbli, hlavně Pája, Fox, Wesley, Procyon a Sali :)
Večer se nachýlil ke svému konci a my se vydali zpět domů.


Co dodat? Že jsem ráda, že jsem na tento sraz natáhla lidi, kteří by asi jinak těžko přijeli. Ach jo, sem já to ale manipulátorka pokud jde o verbování na akce :)
Ale jsem ráda, pač jsme si právě zde udělali malý organizační Trekfest sraz a začali pomalu řešit i společný ST-SG galavečer na Festivalu fantazie.


© Hypospray (Hanka) (2009)
foto Wesley
fanklub.sg1.cz