STARNET SRAZY


Fotky z Starnet srazů 2005

Starnet

Po ukončení vysílání Původní série na České televizi se začal pojem Star Treku z povědomí lidí vytrácet. Z podobných důvodů téměř zanikl StarNET, náš největší diskusní server. K těm věrným, kteří StarNET nikdy nezavrhli, se připojilo pár nových jmen a vznikla nová generace návštěvníků StarNETu. Návštěvnost byla sice stále nízká, nicméně mrtvo tam nebylo. Dokud ještě probíhalo natáčení seriálu Star Trek: Enterprise, živě se diskutovalo ve fóru Enterprise, stále aktuální bylo Vyslancovo fórum Star Trek knihy. Oživení přineslo i fórum Kvíz Star Trek.
Na StarNET chodila stále stejná skupina lidí, což se nemusí zdát příliš lákavé, ovšem důsledkem bylo, že jsme se všichni lépe poznali. Nicméně zatím pouze virtuálně. První návrhy na sraz lidí ze StarNETu padly na jaře roku 2005, kdy se mělo jednat o sraz lidí z Brna. Nápad se realizoval až na podzim, konkrétně 22. 9. 2005, kdy jsme se sešli v brněnské restauraci Zelená kočka. Dorazili Mirak, Torak, Vyslanec a Yakuzza. Toto setkání zcela jistě podnítilo naši další aktivitu na StarNETu, protože s lidmi, které znáte osobně, se diskutuje mnohem lépe. Díky naší agitaci a propagandě se kromě několika nováčků na StarNET vrátily i některé staré tváře.
Ještě před druhým setkáním došlo k naprosto ojedinělému úkazu, který byl později nazván Noc StarNETu. Vyslancovu reportáž naleznete zde. Během Noci bylo domluveno mj. i druhé setkání, které proběhlo 29. 11. 2005 v bytě Knigy, jedné z původních návštěvníků StarNETu. Účastnili se tentokrát Mirak, Kniga, Vyslanec, Yakuzza a také Observer, který se na StarNET také vrátil po dlouhé době.

Poslední setkání, které proběhlo 10. 12. 2005, se konalo opět v brněnské restauraci Zelená kočka a bylo jednoznačně nejrozsáhlejší. Až ze Slovenska přijeli Damar se svou přítelkyní Laniou, bylo to tedy setkání mezinárodní. Jako bonus dorazili s Vyslancem i Veronika Knápková a Jakub Marek, kteří spolu tvoří Oktan Team, nacvičující divadelní hry, uváděné na Festivalu Fantazie. Dalšími přítomnými byli opět Mirak, Torak, Observer a Yakuzza. Dorazila i Mawe, jedna z nových návštěvníků StarNETu. Pojedli jsme, popili a prodiskutovali, co se dalo. Druhý den jsem ještě Damarovi a Lanii ukazoval krásy brněnských hospod; je skutečně obdivuhodné, že kvůli srazu přijeli až z Banské Bystrice.

Další setkávání budou zcela jistě následovat. Jedno se bude určitě konat 10. až 12. února v Praze, v rámci Pragoconu, na které jistě dorazí nejen Moraváci, ale i ti z Čech. Kromě oficiálních setkání se někteří z nás schází ve volném čase i neoficiálně. Bližší informace o chystaných srazech se dozvíte v diskusním fóru Setkávání fanoušků Star Treku.

I když je ze všech koutů českého Star Trek světa neustále slyšet, že je StarNET mrtvý, jak sami vidíte, není tomu pravda. StarNET opět žije, na StarNETu vládne příjemná atmosféra, živě se diskutuje nejen o Star Treku, ale i o Stargate, Andromedě, často také o jiných věcech, zcela nesouvisejících s tématem :) Současná situace dokonce přiměla některé adminy, kteří se tam neobjevili po dlouhou dobu, aby na StarNET také zavítali a provedli některé změny.Nejen ti, kteří jste na StarNET ještě nezavítali, ale i ti, kteří jste jej zavrhli, jste srdečně zváni, na výběr máte spoustu zajímavých diskusních fór, kde máte možnost se na cokoli zeptat, projevit svůj názor, ale především nalézt nové přátele.

© Yakuzza 2005