TREKGAME SESSION


Fotoreportáž z Trekgame srazu 11/2005

Trekgame

TrekGame má za sebou už 5 let … :o)

Naše oblíbená on-line Star Trek hra TrekGame slaví páté narozeniny! Pět let, to je už celkem dlouhá doba, a věřte že byla plná změn. Dobrých i těch zlých, ale poučili jsme se. Aby TrekGame vypadala tak, jak ji vidíte dnes, dalo to dost práce a právě o tom byla POtkanova speciální přednáška na oslavě 5tých narozenin v Bratislavě. Pro toho kdo chce vědět víc, je tu malý reportík...

Kapitánuv deník, hvězdné datum -318843.03 (pátek 04. 11. 2005)
Příjezd do BA, umístění Země, Evropa, Slovenská Republika, Bratislava

Se slovy šéfa „Hlavně tam nezůstaň“ zamykám svůj počítač a opouštím práci přesně v 17:05 jen s baťohem, ve kterém je trošku oblečení (například jedno TrekGame tričko), jeden foťák, jeden USB disk a japonština, směr Nádraží Holešovice. Vlak stál na nádraží už půl hodiny před odjezdem, tak jsem v klidu vyměnila 200 českých peněz za 267 slovenských a našla svoje místo u okna. Protože mám už od minulého víkendu (Avalcon Speciál) neustále narůstající spánkový dluh, vzala jsem si sluchátka, mp3 přehrávač, stočila mikinu do klubíčka a v klidu usnula. Pak mě vzbudil revizor. Probudím se, podávám lístek, vytahuju japonšťinu a snažím se učit … Prostě si užívám cestu vlakem. No a proč to píšu? Asi 20 minut před cílem naposledy protahuju nohy a znovu si sedám... „Ahoj Molík, si to ty?” Šok :o) Otáčím hlavu a koukám kdo mě to tu poznal, ale nevzpomínám si :( Moje paměť na tváře a jména opět spolehlivě selhala. Mno, osoba se neurazila a připomněla se mi, byla to Helena a viděli jsme se asi tak 14 dní před tím. No trapas. O to víc, že celou cestu seděla na sedačce zády ke mě ... No takže cesta.

Na nádraží nás čekala delegace ve složení Potkan, Peco, Pivobier (PPP? 3P? Chmm :) ) a rozebrali si nás. Pivo unesl Helenu, Peco vyrazil domu a já byla přes všechny protesty unesena POtkanem do blízkého Matúša (co se dalo dělat, posledně jsem to odmítla a ukecala Potkana na čaj, tak teď už se nezdařilo) Tam už na nás čekali další tři bytosti – Srandista, Velký a Cartman. Dali jsme kofolu, vyzvídali na POtkanovi obsah přednášky (zjistili jsme že ještě žádnou nemá, což nás ale zas tak nepřekvapilo :) ) a byla sem odtažena na fotbálek. Nikdy jsem to nehrála… Vybral si mě Srandista a já ho varovala - prví hru jsme skončili remízou, druhou jsme prohráli 10:0. Omlouvám se ... Pak se jelo domu.

U POtkanu už se spalo, tak jsme se potichu protáhli do jeho pokoje, pustili net a začali přemýšlet nad tou nešťastnou přednáškou. POtkan mi pujčil svoje PC a odstěhoval se na notebook hledat nějaké staré archívy webu. Já mezitím dodělávala něco svého a není důležité co, ale vtipné jak... Potřebovala jsem doupravit češtinu do jakéhosi jiného reportu a trvalo mi to 2 hodiny (slovy dvě celé hodiny), protože slovenská klávesnice nezná ě, ř, ů a tak ... bezva :). Kolem půl třetí se šlo spát (a jak jinak, než bez přednášky).

Kapitánuv deník, hvězdné datum -318844.86 (sobota 05. 11. 2005)
TrekGame session

9:00 budíček a jede se na Ministerstvo Školství SR něco dokódovat. (byla sem varována předem, takže pohoda) I přes propastné rozdíly mezi IE a Firefoxem všechno nakonec zvládnul a kolem půl dvanácté se jelo na místo srazu dojednat pár maličkostí a odvézt věci. Pak jsme se vrátili zpátky domu dodělat přednášku, respektive, POtkan začal opravdu psát přednášku a já mu z mého ftp postahovala několik málo věcí, obrázků a stránek.

Tááák, 14:20 a přednáška je hotová – má 14 snímku!. Hodně dobrý výsledek (au au nemlať mě :) ), je čas jít. Oficiální sraz byl vyhlášen na 15:00. Snědla jsem oběd (děkuju), vytiskli jsme cedule na dveře a sbalili zbytek věcí. POtkan vytáhl dvě uniformy a začal přemýšlet kterou si vezme a já poprvé viděla tu jeho novou, tušim TNG, velitelskou červenou. Vytáhla jsem TrekGame tričko a chystala se převléct, ale byla sem požádána ať si vyzkouším tu jeho novou, protože on v ní určitě nepujde... No nakonec jsem se slovy „Do toho se přece nemůžu vejít“ odešla do koupelny i s tou uniformou... a byla mi. (představte si malého hubeného POtkana a vedle něho mě, no a mě v jeho uniformě :) ) Zvonek zvoní, Apoc vchází do dveří, odjíždíme.

Zaparkovali jsme před místem srazu (aneb Karmína maskovaná za Mäsiareň) v 14:58 a vtrhli dovnitř. Panika zbytečná, jako tradičně nepřišel nikdo včas. Polepili jsme dveře, rozložili komixy, zprovoznili TV, bedny a notebook, vytáhla jsem foťák a dali jsme si něco k jídlu. Pak už se to začalo pěkně scházet, nechtějte po mě pořadí - tušim první přišel Detvan, pak Mirsset, žaba, čaro, Srandista a ten někdo další, pak Arweth a ... nevim. Ne že bych měla v sobě alkohol, nepila sem, ale hodně těch lidí sem viděla ten den poprvé, natož si vzpomenout kdo kdy přišel. Vím jen, že se během toho večera ukázal dokonce i The One a Rebeka, neo01 a katkamk a radost mi udělal i NTN, který se na nás přijel podívat přímo z práce.

Pouštěli jsme filmy, dabované DS9 epizody, soutěž Nejslabší máte padáka plnou StarTrek osobností, Futuramu a jiné a jiné a debatili, fotili a jedli až do pul osmé. V pul osmé přišel na řadu slavnostní přípitek (čímkoliv co kdo měl, protože mezi námi byly i děti) a ona slibovaná, dlouho očekávaná přednáška. Docela se povedla :) Viděli jsme opravdu první verze TrekGame a prvních deset přihlášených bytostí na ní (škoda že mezi námi byli jen tři z nich a jen jeden opravdu aktivní a stále hrající…) Viděli jsme i první otázky a první lodě (ta zelená pruzkumná sonda je dokonalá, tu chci :) ) a puvodní grafické návrhy pro další verze. Zjistili jsme, že současná grafická podoba TrekGame je už vlastně dva roky stará a měla by se předělat :) Probrali takové ty zlomové body jako počítače a konzoly na lodích, výcviková centra a školu (respektive konečně jsme se dozvěděli jak vlastně funguje) a koukli na obrzázky konzolí na lodích, medaile, vyznamenání a přehled všech hodností. Jak říkám – docela dobré to bylo. :)

Pak už se zase jen debatilo, pilo a jedlo a hrály ruzné hry – samozřejmě nechybělo jedno ultra mega super dlouhé kolo StarTrek imperátora, do kterého jsem byla jako náhradník nakonec zatažená taky (žeee Detvane) a MOHLA jsem to vyhrát :) tolik nechybělo. (pro znalé – Arwi dokonce hrál se dvěma krabičkami zápalek, a nestačilo to :) ) Jak už je tradicí, nevyhrál doopravdy nikdo, byli jen kandidáti. Arweth nám ukázal StarTrekovou verzi člověče nezlob se - s eventy, červími děrami a středním bezprostor a čas místem a já tu hru chci :) To vypadá ještě líp jak Imperátor, ale údajně se to hraje ještě dýl... Chmm hmm no vyrobíme a uvidíme. 22:00, čas zmizet. Pár hromadných fotek na schodech, hodně loučení a hurá domu ... Tedy pro mě k Elian domu. Děkuju za přespání a dobrý oběd :) Pak už nic zajímavého do tohoto reportu, koukla jsem na vlaky domů a šla konečně spát.© Molik 2005