VŠEJADERNÁ FÚZE


Všejaderná fúze - Hvězdná růže
24. dubna 2008

Ze Zephramovy klávesnice doputovala 4. dubna na Starnet tato pozvánka:

"Přátelé, kolegové a další...
Chtěl bych Vás všechny pozvat na naši Všejadernou fúzi (= Jaderňácký ples). Někteří z vás už tam v loňských letech byli :-]. Letos hrajeme divadlo na téma sci-fi. (ale upozorňuji zaryté a vážné fanoušky, že to bude spíše nevážně míněné, místy až fraškoidní).

Plakát na Všejadernou fúzi

Jak jste si jistě všimli, mohu zájemcům i zajistit lístky..."

Pak ještě přihodil: "Pokud byste někdo chtěli volnou vstupenku a chvíli slávy na prknech v rámci komparzu a máte nějaký kostým/masku EMzáka (nemyslím "jen" uniformu), tak se mi ozvěte. Máme pár volných míst ve Vesmírném baru. (Jen byste tam v jedné scéně seděli a předstírali, že se bavíte.)"
Této nabídky využil jeden človíček a to Johanson :P
Kája se zavázal taktéž přijít ve své (svatební) uniformě, ale ne jako herec, ale jako technická podpora za kamerou.

Hvězdná růže

Před půl sedmou jsme tedy dorazili na Smíchov a díky Zephramovi a Šárce se dostali dovnitř. Kája se krátce na to převlékl do uniformy a s Jakubem se domluvili na postupu natáčení. Mezitím se dokončovalo pódium.

Když se otevřely hlavní dveře, netrvalo ani pět minut a celý sál se zaplnil. Všimli jsme si Lyty a Ziiny a s velkou dávkou štěstěny je usadili vedle sebe hned u nás. Zephram a Johanson se samozřejmě vypařili do zázemí :)

Pokud jde o samotné divadlo, bylo super. Snadno pochopitelný děj, vtipné dialogy, vkusné sci-fi narážky - nejednalo se o žádnou opakovací směs, právě naopak, např. nápad jak "zahrát" loď letící warpem a míhající se hvězdičky byl naprosto nezapomenutelný..., dále např. Google, ty trubko, ty trubko, ty trubko, rolovací SW titulky epizody 15 z roku 2347, olej, silikonový, pyžamová párty nebo podprogram Final countdown.
Johanson a Zephram hráli myslím dost dobře :P
Z programu: Hvězdná růže: Láska světem hýbe. Je tomu tak dnes a nejinak tomu bude za 300 let, kdy se odehrává náš příběh. Jak ale získat srdce své milované? Jak říci, že Ona je ta jediná, ta nejúžasnější? Chce to nějakou pozornost: nějaký malinkatý dárek, něco co potěší (a nezatíží příliš naši peněženku). Chce to květinu, nejlépe růži! Ale kde sehnat obyčejnou kytku ve 24. století, když na Zemi už žádné nejsou? Zbývá jediné, porozhlédnout se po ní mezi hvězdami.
Správný Jaderňák si naštěstí ví rady v každé situaci. S počítačem je kamarád, na internetu je jako doma a sleduje všechny sci-fi seriály. Takže stačí pouze sehnat loď, posádku, nažhavit warp jádro, nastavit zbraně a štíty na maximum a vyrazit plnou parou (antihmotou) vpřed (alespoň tak rychle, aby loď nepředjížděly nehybné předměty).

Po divadle se sál vyklidil, hvězdná brána si našla nové místo u levých schodů u pódia a program pokračoval. Tančilo se a postupně jsme se našli :) Kromě výše jmenovaných a Krakena byla velkým překvapením účast Mveka, za kterým jsme si pak došli na balkón :)


Po singlovém tanečním vystoupení Káťi jsme vzhledem k vyhlídce dlouhé cesty zpátky domů nezůstali na tombolu a v jednu hodinu, kdy se plánovaně končilo, jsme už leželi v posteli :)

Samozřejmě děkujeme Zephovi, že nás vytáhnul už podruhé na jaderňácký ples ... no a na ten třetí se necháme myslím opět hravě přemluvit :P


© Hypo a Margh
Stránka akce s dalšími fotkami: linux.fjfi.cvut.cz