26.2.2001

V sekci MIX - Povídky je uveřejněna Parodie na First Contact, jejímž autorem je Unimatrix 325. Chcete-li na našich stránkách také uveřejnit svá literární dílka ze Star Treku, stačí mi je poslat :)


25.2.2001

Kromě nového downloadu jedné z nejlepších humorných episod s Holodoctorem: Tinker Tenor Doctor Spy jsem v sekci AKCE trochu předělávala Obličejíčky, přidávala nové nebo některé vyměnila. Zase je nás o několik víc :)


19.2.2001

V sekci VOYAGER v Galerii postav přibyl další mužskej :). Tentokráte je to Tom Paris, resp. Robert Duncan McNeill. Obrázků je opět požehnaně, ani to číslo nebudu z bezpečnostních důvodů uvádět :)

Vaše záznamy ze Vzkazníčku jsem převedla na novou stránku, na které také zodpovídám vaše dotazy a připomínky.


18.2.2001

Dnes došlo k malé "neznatelné" změně horní lišty :) a u otvírání ikonkových obrázků do původní velikosti jsme doufám vylepšili dojem a požitek :)

Děkuji všem, kdo se zapojili do debaty o >správném rozhodnutí cptn. Janeway :)


17.2.2001

A opět střídačka Pátečního Voyageru - tentokráte ke stažení sekvence z Barge of The Dead - Bárka mrtvých, o kterém se v Americe zvažovalo, zda se má vůbec odvysílat. Nakonec se scénář trochu předělal a na TV obrazovky se tato klingonská episoda přeci jen dostala.


16.2.2001

Dneska v 16:15 si určitě nenechte ujít borgskou episodu Voyageru :)


14.2.2001

Deep Space Nine dnes spravedlivě vyvážíme TOSkou. V sekci MIX - TOS přibyl odkaz >"Kartičky", kde naleznete spoustu nascanovaných kartiček z nejstaršího seriálu ST - Originální série. Prostřednictvím těchto obrázků (platí takové nepsané pravidlo, že na kartičkách bývají zobrazeny ty nejlepší momenty) můžete nahlédnout, jak tehdá vesmír vypadal a jak se za ta léta změnil :) Pokud někdo z Vás vlastní kompletní sbírku kartiček TOS a chtěl by nám dopomoci ke kompletní nascanované sbírce na našich stránkách, tak ať se mi prosím ozve na hypo@voyager.cz. Předem děkuji.

A na závěr dnes všem stejně zamilovaným přeju hezkou oslavu našeho svátku :))

Valentýnka
(AnimGIF - 98 kB)


12.2.2001

Snad Vám osladím život novou Otázkou týdne :)


10.2.2001

Nové sekvence z příští epizody Voyageru - Survival Instinct k dispozici :)


8.2.2001

Fotek není nikdy dost. Proto Vám opět nějaké nové nabízíme. Jsou z nedávno konaného Pragoconu 2001 v Praze, kam se sjelo celkem dost fandů Star Treku.
Autorem fotek je Seven of Ninien a jeho komentáře jsou doplněny mými, které berte, jak bývá u mě zvykem, trošku s odstupem :))


7.2.2001

Dneska odlehčíme :)
v sekci VOYAGER - Humor si můžete zapolemizovat, zda se Janeway rozhodla správně a zvolila ten správný kurz domů. Šlo se vyhnout Borgům v delta kvadrantu a seknout to k červí díře v gama kvadrantu vedoucí ke stanici DS9? .:))


6.2.2001

Ano, dnes je aktualizace stránek věnována Deep Space Nine - v sekci MIX u DS9 přibyl přehled všech sedmi sezón - která postava hraje hlavní a vedlejší roli s obrázky, které po kliknutí na ikonky dostanete ve větší verzi. U zastoupení postav nám radil nový spolupracovník našich stránek - Ben Sisko, který nehodlá skončit touto malou výpomocí :)
Na tomto místě Vám nabízím volnou ruku a chcete-li se taky podílet na ST Sickbay s čímkoli o Star Treku, není nic snazšího, než poslat mi email na hypo@voyager.cz a nastínit, jak byste si to představovali. Uvítáme vše, co bude mít hlavu a patu, tyhle stránky přeci děláme pro Vás...


5.2.2001

Pondělkem je tu nová Otázka týdne :)
Jinak, v sobotu se konalo setkání Star Trek klubu CZ Kontinuum, možná sepíšu malý článeček, abyste se dozvěděli, co se tam dělo tentokrát :). Možná Vás ale zítra čeká docela jiný update :)


4.2.2001

Pokud Vás zajímají fotky a reportáže z Pragoconu 2001, tak jsem na stránce o Pragoconu udělala seznam odkazů na tuto akci - možná Vám něco uniklo a možná tam časem ještě něco přibyde :)


3.2.2001

Vzhledem k výsledkům hlasovátka jsme tentokráte zlepšili kvalitu videí a nové dvě sekvence z druhého dílu Equinoxu jsou k dispozici pod odkazem "Páteční Voyager".


2.2.2001

Ano, dnes je velmi význačný den. V premiéře se v naší televize začne vysílat šestá sezóna Voyageru. Doufám, že nejen mně se plní jeden z dospělých snů a mám náladu skoro na oslavy :).
Takže v 16.15 všichni nástup na palubě! :)


1.2.2001

V sekci VOYAGER v Projektu Platonika přibyly informace o nejnovějších episodách ze 7. sezóny. Úvod do děje a spoustu obrázků najdete pod jednotlivými odkazy na episody Flesh And Blood, díl I. a II., Shattered a Lineage ...


31.1.2001

Rozhodla jsem se udělat hlasovátko s otázkou, zda Vám vyhovuje kvalita, resp. velikost sekvencí z nové episody Voyageru ke stažení.
Samozřejmě je nynější kvalita nižší, aby šly ukázky stahovat i modemistům. Pokud ale raději chcete stahovat kvalitněji, stačí dát najevo hlasovátkem...
Podle poměru se rozhodneme pro změnu v ostřejší méně pixovatější videa, nebo ponecháme status quo.


30.1.2001

U příležitosti zahájení vysílání 6. sezóny Voyageru na České televizi v premiéře již tento pátek, Vám přinášíme novou sekci. Tady v Novinkách (kuk vlevo) bude k dispozici upoutávka na další páteční episodu Voyageru s možností stáhnutí si určitých úseků z episody, které by Vás měly na pátek odpoledne nalákat. Kvalita, resp. velikost je určena právě i pro modemisty.

Určitě jste si všimli i změn prostředního pruhu, doufám, že opět přínosných :)


29.1.2001

Dodatek k dnešnímu updatu: První letošní setkání CZK se uskuteční 3.2. Informace včetně mapky místa konání jsou tady ("Chystá se")


29.1.2001

Takže jsem si sedla a reportáž z Pragoconu 2001 sepsala. Natrvalo je v AKCÍCH v sekci Reportáže.

Trekkies se sešli v téměř dvaceti lidech také v pátek, v předvečer Pragoconu, u přiležitosti oslav tří narozenin. Akce se taky povedla, ale reportáž tentokrát nebude. Jak si pochutnáváme na pizze a dobře povídáme, komentář vlastně nepotřebuje. Jen oslavencům JBr, Wewerce a Momoko poblahopřeju vše nej a nej i touto cestou.


29.1.2001

Pragocon skončil, určitě bude hodně fotek a já snad sepíšu nějakou tu reportáž :).


27.1.2001

Takže dneska začíná Pragocon, na který doufám vyráží spousta z nás, jako třeba já a Anry, JBr apod. :)
Metrem linky A (zelená) na konečnou stanici Dejvická a potom 5 stanic tramvají směrem k letišti Ruzyně čísly 26 a 20 na zastávku Sídliště Červený Vrch.


25.1.2001

Dne 24. ledna byla do pořadu Evropy 2 - Větrák, který moderuje Honza Musil, pozvána jedna z vůdčích osobností příznivců seriálu Star Trek - Silvie "Draculka" Šustrová, dále předseda menzy České Republiky Václav Fořtík, a překladatel a odborník na japonský comics Marek14. Tématem byla blížící se akce v Praze - Pragocon 2001. Nejvíce se diskutovalo právě o něm, ale vzhledem k orientaci akce, tedy setkání fanoušků sci-fi, fantasy, hororu, pohádek, záhad apod. došla řeč i na Star Trek.
Nejpodstatnější momety diskuze vztahující se k tématu Star Trek, které zodpovídala Draculka, jsem sepsala do co nejvýše přesné a seriózní podoby. Další dotazy zodpoví s největší pravděpodobností sama Silvie (draculka@startrek.cz)


24.1.2001

Jak Vám asi neuniklo, tento víkend se koná Pragocon 2001.
Programový blok Star Treku je od Draculky k dispozici tady.

Co se týče "Obličejíčků", v přídavku některé přibydou nebo budou poupraveny.


21.1.2001

Na začátku zkouškového období vám stejně přinášíme update :)
Protože se blíží Pragocon, a mnozí z nás se v Praze opět potkáme :), jsem si dovolila vrátit k mému téměř už rok starému projektu. Onehdá jsem vystříhala z dostupných fotek na Internetu ksichtíky Trekkies, kteří se ukázali na nějaké té Star Trek akci. Nyní se k tomuto nápadu opět vracím. Téměř dvě stovky "obličejíčků" těch, kterým slovo "Star Trek" něco říká, si můžete problédnout v sekci AKCE.
Některé poznáte asi s přehledem, u jiných budete váhat či budete tzv. úplně mimo.. a možná najdete mezi kolegy i sebe.:)


11.1.2001

U příležitosti dokončování vysílání ST: The Next Generation na České televizi dneska přibyla databáze episod 6. sezóny a také 7. sezóny Nové generace: český a anglický název s ohodnocením, krátký úvod do episody, seznam všech postav a herců, hvězdné datum, datum premiéry a samozřejmě obrázky.
Na tomto místě bych také poděkovala za zakoupení a zdárné odvysílaní TNG jakožto prvního Star Trek seriálu kompletně jako celek.


11.1.2001

Těm, kterým nyní začíná zkouškové období, přeji hodně štěstí a hlavně pevné nervy. Tiše závidím těm, kteří se školou, zápočty a podobnými záležitostmi už nemají co do činění.:)


8.1.2001

Do GALERIE POSTAV přibyl opět někdo další. Tentokráte je to Neelix, resp. Ethan Phillips s víc jak stovkou svých obrázků nejen z paluby Voyageru.

Pokud jste si ještě nevšimli v sekci OTÁZKY pravidelné nestartrekovské Otázky týdne, tak Vám oznamuji, že se máte opět nyní možnost podílet na už v pořadí třetím hlasování. Přímý link je zde.

A na závěr, i když se zpožděním, Vám nabízím tento link, pod kterým se skrývá recenze na naše stránky. Nejen autorovi "Mircovi" tedy zpřesňuji, že stránky se jmenují Sickbay kvůli autorce, tedy mé maličkosti, a mé již dva roky používané přezdívce, Hypospray, která vznikla tak trochu kuriózním způsobem, nicméně se zcela hodí k mému zájmu ve skutečném životě, kterým je zdravotnictví.:).


4.1.2001

Jak ste si možná všimli, přibylo na Sickbay opět něco nového.:)
Kromě zjednodušeného přístupu do vzkazníčku, kde můžete komentovat cokoli se týká stránek, je sepsán obsah všeho, co se dá na stránce zatím najít v tzv. Mapě serveru. Obojí je přístupné z fialového pruhu oddělující menu a zobrazovací okno a také ze sekce VÍTÁM VÁS.


2.1.2001

První update tohoto tisíciletí jsem věnovala jedné z nejoblíbenějších postav Voyageru - Holodoctorovi. V Galerii postav je k nahlédnutí přes 160 obrázků Pohotovostního zdravotnického holoprogramu :) včetně obrázků Roberta Picarda v civilu a jiných rolích. Užijte si je.:)


1.1.2001

Máme tu 21. století!..:) Tak doufám, že vynalezneme ten warp a kontaktujeme jiné civilizace.:) Já se pro začátek "spokojím" s odvysíláním 6. a 7. sezóny Voyageru na České televizi...