30.4.2001

Dneškem je kompletní Galerie hlavních postav Voyageru. Nově je zpracován Harry Kim (Garrett Wang), Tuvok (Tim Russ) a Kes (Jennifer Lien). Obrázků je opět nepřeberně a vy si můžete svoje "domácí fotoalba" směle doplnit :)

Nové jsou i tentokráte poněkud delší sekvence z pátečního Voyageru - Tsunkatse. Pozn: Dvě hostující hlavní role v tomto díle ztvárnili dva známí herci z Deep Space Nine. Penka si zahrál Jeffrey Combs aneb "vůdce jednotek Dominionu" Weyoun a Hirogena J.G. Hertzler známý jako klingonský generál Martok.

Nová je ji Naše otázka - tentokráte se týká vaší účasti na Avalconu v Chotěboři, kde má Star Trek samostatný blok během čtyř dnů akce!


23.4.2001

Jak jste jistě poznali, naše stránky prošly designovou a strukturní přeměnou - kromě celkového pojetí nabízí první stránka nově také non frame verzi. Z původních šesti sekcí je nyní jedenáct pro lepší přehlednost a orientaci v odkazech. The Original Series, The Next Generation, Deep Space Nine a Filmy se osamostatnily a v sekci Mix zůstalo co je společné všem seriím. Do budoucna už počítáme s 5. seriálem, kde nyní najdete spekulace kolem námětu a začátku natáčení.

Drobných změn je nespočetně. Zmíním se o těch hlavních:
- sekce Filmy - přidána základní databáze filmů, která bude později doplněna obrázkovou galerií a synopsemi.
- sekce DS9 - databázově zpracována první sezóna - úvod do děje je zde doplněn obrázky (velké díky Benu Siskovi)
- sekce Vítejte - odkaz "Připojte se" - jak se můžete do tvorby stránek zapojit; odkaz "Vzkazníček" - druhá archivace vašich záznamů včetně mých odpovědí na vaše dotazy a připomínky.
- sekce Otázky - odkaz "Naše otázka" - hlasovátko pro vás vztahující se k aktuálnímu dění v naší komunitě. Nyní věnováno zhodnocení nového vzhledu Sickbay.

Doufám, že se Vám naše nová tvář líbí a že bude pro vás procházka stránkami nevšedním příjemným zážitkem...


22.4.2001

3 sekvence z dalšího dílu Voyageru - Blink Of An Eye - V jediném okamžiku - od teďka ke stažení.


18.4.2001

Nové dvě povídky od Androida s Enterprise 1701-D, plně recyklovatelné i s posádkou, která se odvážně pouští tam, kam dosud nikdo nezabloudil. Tentokráte jak je nebezpečné objevovat nové světy a překračovat Hyper 9,989 :)


15.4.2001

Další týden, další Voyager - Fair Haven tentokráte začíná v běžném čase 16:15.

V sekci AKCE - Chystá se je uveřejněna předběžná náplň Star Trek bloku na Avalconu.


12.4.2001

Základní informace o Star Trek kartičkách, popsaná pravidla k CCG hře (kterou mnozí z vás už určitě perfektně ovládají :), ukázkové obrázky kartiček hracích i sběracích různých typů ze všech sérií - TNG, DS9, Voyageru a TOSu, včetně filmu First Contact; také spolu s obaly jsou nyní k dispozici pod odkazem Kartičky v sekci MIX.


9.4.2001

V neděli jste mohli v české premiéře shlédnout film Nejzazší hranice. Otázka týdne nebude možná taková, kterou byste očekávali, tedy jak se vám tento Star Trek líbil. Ptám se Vás na něco jiného. V pořadí kolikátým to byl film, který jste shlédli v televizi s českým dabingem? Vůbec první film Star Treku? Byl druhým... třetím...?
Včetně HBO, kde byl vysílán Generations, jste mohli vidět už 6 filmů. Na své uvedení čeká jen Neobjevená země, která u nás vyšla na videokazetách a nejnovější ST 8 a 9.
Výsledky minulé otázky dopadly takto: film sledovalo přímo 41%, také hned a zároveň nahrávalo na video 44% a na reprízu z videa si muselo počkat 12% z nás.


7.4.2001

Tentokráte poněkud delší sekvence z Pathfinderu, episody, ve které se objeví dvě hvězdy z Nové Generace: Deanna Troi a hlavně Reginald Barclay.
A nezapomeňte, tentokráte Voyager začíná o deset minut dříve, tedy 16:05 !!!


2.4.2001

Druhý program České televize uvede v sobotu 7.4. v 17:30 Star Trek 5 - film s posádkou kapitána Jamese Kirka - Nejzazší hranice Final Frontier. Nová otázka týdne se týká vaší sledovanosti. Budete sledovat rovnou premiéru... budete také nahrávat na video... nestihnete sledovat přímo, nebo nemůžete či ani nechcete?

Odpovědi na otázku z přechodem na letní čas dopadly takto: 1) vůbec žádné problémy nemá 55%; 2) trochu to vadí 34%; 3) celkem velké starosti to činí 10% z nás.


1.4.2001

Zpráva dne !!!
Nová měna v České republice???


22.3.2001

V sekci MIX je nyní dostupno ke stažení bezmála 80 fontů - písma ze Star Treku jsou roztříděné do dvou skupin a každé je popsané svým názvem a doplněné ukázkou.

V sekci AKCE - "Chystá se" - přibyly nové informace o chystaných conech.

Dnes slaví své 70. narozeniny legenda Star Treku - James Tiberius Kirk - William Shatner. Do dalších desetiletí přejeme hodně zdraví a zábavy u nových seriálů ze světa, který on pomáhal utvářet...


18.3.2001

A opět nové sekvence z nového Voyageru...
Doplnění: Episody Riddles a Dragon's Teeth byly oproti původnímu premiérovému vysílání pro vysílání na ČT1 přehozeny, protože hvězné datum v epizodě Riddles je vyšší než v epizodě Dragon's Teeth. Premiéra byla přehozena záměrně z komerčních důvodů.


14.3.2001

V USA je nyní měsíční přestávka ve vysílání premiérových Voyagerů a proto jsme doplnili databázi nejnovějších episod ze 7. sezóny. V sekci VOYAGER přibyly informace a spousta obrázků k:
Repentance - Z Voyageru je vězeňská loď...
Prophecy - Klingoni našli mesiáše...
The Void - Voyager je vcucnut do Prázdnoty...
Workforce part I., II. - posádka maká dobrovolně v továrně...
Human Error - Seven se sbližuje s Chakotayem...


11.3.2001

Ke stažení k dispozici sekvence z Dragon's Teeth.


9.3.2001

Konečně jsem se opět dostala k vyhodnocování vašich odpovědí z projektu "Otázky pro Trekkies". Mezi novými devíti otázkami jsou i dvě filozofické, tzv. otázky na tělo: "Čeho si ve svém životě nejvíce ceníte?" a "Jaký je Váš smysl života?". Vaše odpovědi jsou v sekci OTÁZKY a tady je přímý odkaz.


6.3.2001

Kromě nové otázky na celý týden přibyly v sekci MIX 3 nové povídky s posádkou Nové generace. Autorem je Android.
Nabídka na zasílání vašich povídek či přeložených od zahraničních fandů, např. ze stránky www.trekiverse.org, stále trvá...


4.3.2001

A opět možno stáhnout sekvence z příští episody na ČT1.


2.3.2001

Plním slib a i když opožděně, tak přesto Vám předkládám malé shrnutí únorového setkání CZ Kontinua.


1.3.2001

V sekci VOYAGER se dočkala přídavku svých obrázků Seven of Nine, respektive Jeri Ryan, u které je nově k nahlednutí přes 50 fotek v civilu, kde jí to opět moc sluší. Obrázky dodal Seven of Ninien.

Co se týče setkání Trekkies, tak DNH con má na své stránce uveřejněn konečný program a na květnový Avalcon 2001 se už můžete přihlašovat. Bližší informace samozřejmě zde.