27.6.2001

Dnes je také zpracována třetí archivace vašich záznamů ze Vzkazníčku a nová Naše otázka.


27.6.2001

Ode dneška je zpřístupněn nový odkaz v sekci VOYAGER. Jedná se o databázi Hlavních postav. Kompletně je zpracována pro začátek kapitán U.S.S Voyageru - Kathryn Janeway - Kate Mulgrew. Dozvíte se vše o minulosti a charakteru, můžete nahlédnout do osobního spisu, začíst se do přehledu kariéry před Voyagerem a historie na palubě Voyageru. Nechybí obrázkový přehled vývoje účesů kapitána a také její pracovna s kajutou. K dispozici v originále dále citáty a moudra. O samotné herečce je vypracován životopis s její hereckou kariérou - filmografie doplněná spoustou obrázků.


23.6.2001

Kromě sekvencí z příštího Voyageru, kdy se bude posádka Voyageru "duplikovat" :)) si můžete přečíst novou Androidovu povídku. Tentokráte o Voyageru s názvem "Děsivá skutečnost".


18.6.2001

Osobnost Valeris, aneb kdo vede Startrek.cz? Kdo se skrývá pod identitou Valeris? Kdo vede stránky na doméně www.startrek.cz? Můj článek je pokusem zabránit dalším spekulacím nejen ohledně pohlaví Valeris, ale je také smutným náhledem do osobnosti tohoto jednoho z předních fanoušků Star Treku.


14.6.2001

I my se přidáváme k oslavám devátých narozenin klubu Roxy, jež se konal právě v noci na dnešek. Celý se nesl v duchu Star Treku a oslavy si dokonce propůjčily jméno "Deep Space Nine". Proto je nově dodělaná databáze episod seriálu Stanice Deep Space 9 - 2. sezóny. Základní informace, úvod do děje a titulky jsou doplněny spousty obrázků. Největší kus práce odvedl náš spoluautor Ben Sisko.


10.6.2001

Tentokráte vám přináším něco poněkud korióznějšího :) - v sekci VOYAGER - Humor přibyla ministránčička věnující se ňadrům Seven of Nine - Jeri Ryan. Jde zde vysvětleno, proč je má pravé a ne ze silikonu :) - nechybí detailní rozbor a detailní obrázky :). Maličko jsem se zmínila i o dalších vnadech Seven, i když chápu, že ve všem souhlasit nemusíte :)

K dispozici je také článek od Unimatrix325 alias Martina Šimka v sekci MIX - Směska. Jedná se o prezentačku jeho nové Star Trek hry Final war. Nechybí obrázky.

A samozřejmě nechybí nové sekvence - v pátek nás čeká Borgská episoda "Dětská hra".


6.6.2001

Stále u příležitosti dovysílání Voyageru v USA vám přinášíme velkou aktualizaci sekce VOYAGER. U většiny episod přibyly doplňující informace, které se k nim vztahují. Dozvíte se např. původní názvy episod, kde jinde ve Star Trek ten samý herec už hrál, poznámky tvůrců či herců samotných i různé zajímavosti: kdy byla poprvé vidět sónická sprcha v akci, že Robert Beltran (Chakotay) vlastně vůbec neboxuje atd.
Pod odkazem "Další postavy" přibyly další zpracované vedlejší postavy - celkem tedy přes 200 - doplněné obrázky (nové jsou označeny). Mezi nimi např. Henry Starling, kapitán Braxton, praporčík Vorik - tj. v databázi nyní kompletní první, druhá a třetí sezóna.
Většina odkazů je propojena, tak jako i nově všechny episody, což umožňuje pohodlnější prohlížení.


4.6.2001

Nový download sekvencí z Voyageru - Ashes To Ashes.


31.5.2001

V sekci AKCE - "Chystá se" přibyly informace o červnovém setkání Star Trek klubu CZ Kontinuum a klubu Dominion a letním Star Trek táboru v srpnu.
Pokud chcete jet v červenci na Parcon, je nejvyšší čas se přihlásit.


28.5.2001

23. května 2001 byla v USA premiérově odvysílána úplně poslední epizoda Voyageru - Endgame. Po dvou hodinách plných dynamických scén, akčních momentů, zvratů s dojemným romantickým nádechem se celý svět dozvěděl, jak to dopadlo. Ano, Voyageru se povedlo dostat domů (já bych si to bez šťastného konce ani nedovedla představit :).

U této příležitosti, která se už nebude opakovat, jsme pro vás zpracovali z této episody téměř 400 obrázků, které jsou chronologicky seřazeny, takže na sebe navazují. Dále podrobné synopse obou dílů doprovázené menšími obrázky - pod odkazem "Hlavní děj", a nechybí transkript - přepis scénáře v Angličtině.
Vše k dispozici v sekci VOYAGER pod příslušným odkazem v databázi episod.

A ani tentokrát nezapomínáme na českou premiéru episod z šesté sezóny :) - v pátek bude Spirit Folk a sekvence opět k dipozici ke stažení.


20.5.2001

Sice trochu opožděně, ale i u nás můžete zkouknout fotky z Avalconu 2001. Vděčíme za ně jejich autorovi - Mae2000, který se tímto stal naším spolupracovníkem. Nicméně, komentáře k nim jsou spíše moje dílko :)


19.5.2001

Jaké názory má posádka Voyageru na Enterprise? - Oddíl Humor v sekci Voyager :))
Obrázky poskytl Bearmouse, čímž se stal naším spolupracovníkem.

Ano, Paramount zveřejnil herce, obsazení postav, děj seriálu a nástin pilotní episody nového ST seriálu Enterprise...

A samozřejmě nechybí nové sekvence Voyageru.


14.5.2001

Začátek nového týdne znamená i nové sekvence ke stažení z příští episody Voyageru - tentokráte v hlavní roli Holodoctor - Virtuoso.

V sekci VOYAGER přibyly v databázi 6. sezóny u příležitosti odvysílání první poloviny dílů z těchto episod obrázky. Můžete si zavzpomínat od Equinoxu, přes Tinker Tenor až po Tsunkatse. V příští várce bude Memorial, Virtuoso atd.
Za obrázky vděčíme Benu Siskovi.

Dále byste mohli věnovat pozornost informacím o novém seriálu. Paramount toho zatím k dnešnímu dni příliš nepotvrdil, ale něco je už jisté a to nejen název, který zní: "Enterprise" ...


7.5.2001

A hnedka dneska vám také nabízím k přečtení reportáž z Avalconu 2001, která je přidána do databáze reportáží v sekci Akce.


7.5.2001

Avalcon skončil a my jsme se vrátili z vydařeného víkendu. Nová Naše otázka se týká zhodnocení této akce.

Nové sekvence - Memorial - jsou opět dostupné pod odkazem Páteční Voyager.


1.5.2001

Avalcon se blíží warpem 10 a je naší milou povinností vám oznámit, že i ST Sickbay tým nezůstal při tvorbě programu pozadu a připravil si pro vás přednášku - ale pozor, vstup na vlastní nebezpečí :)