31.8.2001

Nastaly tu drobné potíže s přístupem na ftp a taky jsme si na konci prázdnin dopřáli malý oddech, proto jsou sekvence k epizodě "Drive" k dispozici až teď. Za "odměnu" jsou už nyní ke stažení také sekvence k další epizodě "Repression".


26.8.2001

1. - 26. 8. probíhal náš prázdninový projekt ras a civilizací, který je tímto zdárně u konce. Avizovaná soutěž poběží do konce září, kdy má premiéru nová Star Trek série a tudíž i nové rasy.

Doufáme, že jste si užili prázdniny a dovolené, kde měl Star Trek nezastupitelné místo :)


5.8.2001

Kromě právě probíhajícího projektu ras a civilizací jsme pro vás připravili velkou aktualizaci sekce Enterprise. Nejenže si můžete prohlédnout obrázky z preview Broken Bow (pilotní epizoda), ale také začíst do shrnujících informací o posádce a životopisů herců. Další novou sekcí je Humor, kde již dneska naleznete článek o "Fyzických předpokladech nejvyšších důstojníků Enterprise" :)


31.7.2001

V půlce prázdnin vám Star Trek Sickbay představuje svůj prázdninový projekt. Ze všech oficiálních episod a filmů Star Treku jsme zpracovali přehlednou databázi ras a civilizací doplněnou obrázky. Dohromady jich je přes půl tisíc a v průběhu srpna vám denně poodhalíme jedno písmenko abecedy - dnes jsou k nahlédnutí rasy a civilizace písmenka A, neznámé rasy a rasy s borgským označením. Další rasy budou následovat v průběhu příštích třech týdnů...

S tímto projektem je také spojena soutěž pro vás. Odměnou za vaši bystrost může být cd Star Treku dle vašeho výběru.

Vybrané rasy budou zpracovávány podrobněji. Na úvod se můžete obsáhleji začíst do informací o Andoriánech a Druhu 8472. Tyto materiály nám pomohli zpracovat Zirland a Bytost Q, kteří se tímto stávají spolupracovníky Sickbay.


30.7.2001

Kromě nových sekvencí ke stahování z příští strašidelné episody Voyageru - The Haunting Of Deck Twelve, si máte možnost do rozcestníku na vaše oblíbené stránky vložit nás baner.


26.7.2001

Dnes vám přinášíme opět povídkovou aktualizaci. Loď Federace USS Saffron má nového kapitána a její další osudy můžete pravidelně sledovat v projektu Star Revival.
V sekci Povídky jsou nové i další dva příběhy s posádkou Nové generace. Jejich autorem je Android.


24.7.2001

Nové sekvence z příští episody. Life Line je jedna z nejlepších episod s Holodoctorem.


21.7.2001

Pokračování dobrodružství posádky USS Saffron ukončením čtvrté kapitoly a pátou kapitolou si můžete přečíst v projektu Star Revival v sekci Povídek. Jde o projekt, do kterého se můžete zapojit i vy svým nápadem na pokračování děje. Jak tedy zatím pokračuje konflikt s měnavci...?


16.7.2001

Přes neuvěřitelných 1 800 obrázků !!! si můžete prohlédnout v sekci FILMY - pod odkazem "Obrázky" u všech devíti filmů. Vděčíme za ně Benu Siskovi.

Samozřejmě nechybí nové sekvence. V pátek se na Voyager naposledy vrátí Kes, takže se s ní nezapomeňte v 16:15 rozloučit v episodě Fury - Zuřivost.


13.7.2001

Protože se o 5. seriálu Enterprise zveřejňuje stále více nových informací včetně obrázků, předělali jsme sekci ENTERPRISE do nového kabátku.


9.7.2001

V sekci MIX přibyl nový odkaz - Znělky Star Treku - najdete zde obrázky všech devíti filmů a čtyř seriálů (TOS, TNG, DS9, VOY) doprovázené popisem včetně změn, které nastaly během vysílání.
Za drtivou většinu obrázků děkujeme Benu Siskovi.


5.7.2001

Dnes rozjíždíme projekt Star Revival v sekci Povídek. Jde o projekt sdružující lidi, kteří mají rádi Star Trek a chtějí prožít to, co vidí na obrazovce, alespon virtuálně. Autoři textů, kterým může být každý z vás, mají možnost ovlivňovat děj, mohou vymýšlet vlastní zápletky, vymýšlet si vlastní postavy a rozvíjet jejich schopnosti, stárnout s nimi, prožívat jejich strasti i radosti...

Zpracované jsou už čtyři kapitoly příběhu, které pojednávají o lodi Federace USS Saffron a její nebezpečné misi u Stanice Deep Space 9, kdy je Federace ve válce s Dominionem. Členové posdáky zárověň žijí svoje životy.

Těším se na další kapitoly, které můžete ovlivňovat právě vy...


2.7.2001

Přidány nové sekvence z příští episody Voyageru, na kterou si ale budeme muset počkat do příštího týdne.

Lt./Cmdr. Jack Poleno nám zaslal obrázek, který jsme zařadili do naší Galerie nascanovaných materiálů z novin a časopisů - podívat se můžete v sekci MIX pod odkazem Směska.


1.7.2001

Nedávno jsem sepsala článek zabývající se osobností Valeris, tedy Trekkiem, který vede Startrek.cz. Neobešlo se to bez nejrůznějších ohlasů. Proto jsem sepsala krátký doplňkový text, kde zpřesňuji to, co už jsem už uvedla.