29.12.2001

TOSkaraton První generace se dnešní epizodou "The Alternative Factor" dostává do své druhé čtvrtiny. Poodhalit nové epizody Originální série Star Treku s námi můžete každý druhý den...


23.12.2001

- Vánočně-novoroční blahopřání od Sickbay -


19.12.2001

"Chystá se" vás opět láká na akci ve stylu Star Trek - tentokráte se jedná o "Hluboký vesmír dvanáct" v Třebíči už v druhé polovině ledna!


18.12.2001

Kromě nové epizody TOSkaratonu se dnes můžete začíst do obsáhlé povídky od Sokara - Pátrání po Spockovi II. Svou novou povídkou DP-delta kvadrant o trampotách lodi Voyager přispěl i Android. Obojí naleznete v sekci Povídky.


od 9.12.2001

Projekt TOSkaraton - naše stránky si dávají za povinnost vám postupně představit seriál, který vystřídá Star Trek Voyager na České televizi. Star Trek: První generace, nebo chcete-li Původní série, dostala přednost na České televizi před novějším dobrodružstvím posádky Stanice Deep Space 9.
U nás můžete každý druhý den poodhalit nové dobrodružství posádky kapitána Jamese Kirka a démonického prvního důstojníka Spocka, kterým obratně sekunduje doktor Kostra McCoy. Obden přibyde v databázi nová epizoda, tedy úvod do děje, doplňující informace jako datum premiéry a rozpis titulků s vedlejšími rolemi a hlavně spousta kvalitních obrázků, díky kterým si o dané epizodě budete moci udělat představu...


4.12.2001

Dabéři Voyageru zavítali na setkání Star Trek klubu CZ Kontinuum, které se uskutečnilo 24. listopadu. Sepsala jsem pro vás z této sobotní akce minireportážičku doplněnou fotkami.


1.12.2001

Na přivítání posledního měsíce roku jsme pro vás za notného přispění Harryho_x připravili nový Vzkazníček alias Fórum pro volné debaty na téma Star Trek. Vaše záznamy se tudíž nemusí vztahovat jen k našim stránkám.

V sekci AKCE pod odkazem "Chystá se" jsme obnovili nové informace o připravovaných akcích. V nejbližší době se chystá Dracon v Brně a už nyní se můžete přihlašovat na megaakci chystanou na příští rok - Eurocon 2002!


26.11.2001

Na úvod nového týdne jsme pro vás připravili výlet do 22. a 23. století - "10 versus 10". V databazích epizod Originální série a Enterprise přibyly zpracované nové díly.
U Enterprise jsou to nejnovější epizody z UPN od The Andorian Incident po Fortunate Son, kterým posádka oslavila kulaté výročí svých dobrodružství.
Z Původního Star Treku je zpracováno nových sedm epizod od Mudd's Women po What are Little Girls Made Of?.
V obou databazích nechybí kvalitní ilustrační obrázky, na které vás lákají kapitán Archer a Kirk :)


19.11.2001

Kromě nových sekvencí z pátečního Voyageru, ve kterém se objeví Klingoni, máme dva nové přírůstky - v sekci Voyageru - Humor se můžete podívat, jakými dárky obdaroval posádku Neelix a co si od nich na oplátku vysloužil. Autory uveřejněných obrázků jsou Suvek a Telom.
A v sekci Mix si můžete přečíst nejzákladnější listiny Star Treku, ve kterých samozřejmě nechybí Směrnice Hvězdné flotily. Děkujeme Toskovi.


14.11.2001

V sobotu, 10. listopadu, se sešli Trekkies převážně z Prahy v restauraci Na Paloučku. Z několika fotek s komentáři můžete poodhalit, jak to tam vlastně vypadalo :)


12.11.2001

Jak by Kirk obstál v boxérském ringu jsme vám ukázali v přednášce na letošním PSST conu. Nyní jsou na řadě ženské. Enterprise je doslova přebuchtěná a my vám přinášíme nepopiratelné důkazy. Nechybí ani přehledná databáze Tosaček z první a druhé sezóny se spoustou příhodných obrázků. Chystáme i volbu Miss TOS...
Ale abyste neřekli, že si ze "Staré generace" děláme jen legraci, tak jsme tentokráte, zcela vážně, začali také s databází epizod. Z Originální série je hotova pilotní epizoda The Cage s kapitánem Pikem a dále díly Where No Man Has Gone Before a The Corbomite Maneuver. S obrázky jsme opět nešetřili a jejich kvalita je velmi vysoká.
A aby toho nebylo málo, tento týden je Původnímu Star Treku věnována i Otázka dne.


8.11.2001

Tak mi byla k dnešním narozeninám nadělena aktualizace sekce MIX.
Pod novým odkazem Technika pro nás Bendi zpracoval vše, co jste kdy chtěli vědět o phaserech. Samozřejmě nechybí obrázková příloha. A také Android sepsal své nové dílko - jaká individua to vlastně velí Voyageru si můžete přečíst v sekci Povídky.
A na závěr to jsou, jak bylo naznačeno, opožděně uveřejněné sekvence ze zítřejšího Voyageru - Lineage (Rodokmen).


5.11.2001

Nové čtyři epizody Enterprise - Fight Or Flight, Strange New World, Unexpected a Terra Nova jsou zpracovány v databázi epizod. Samozřejmě nechybí úvod do děje, titulky a spousta obrázků, díky kterým si můžete udělat o ději v dané epizodě částečnou představu. Nové fotky přibyly také v sekci Hlavní postavy, ve které nově najdete složku kapitánova psa Porthose, kterého jsem si oblíbila jako nejlepšího člena posádky :)
Mé díky patří Q a Zdeňkovi.


3.11.2001

Vaše záznamy jsou včetně mých odpovědí zpracovány už v páté archivaci Vzkazníčku. Obnovena je i Naše otázka. Uveřejnění sekvencí z příští epizody Voyageru, Lineage - Rodokmen, se tentokráte zdrží.