30.4.2002

Co chystá Star Trek Sickbay na a za Star Trek akce? Tímto si vás dovolujeme pozvat na naše dvě přednášky vrámci Star Trek bloku na Euroconu 2002 v Chotěboři... a možná předběžně i ještě někam jinam :)


29.4.2002

Star Trek není jen Internet a lze se mu věnovat jinak, než elektronickou cestou... do maličkaté obrázkové databázičky lidí, kteří dělali či stále dělají něco pro Star Trek mimo Internet, jsem zařadila jména jako Michael Málek, David Bursa, Martin Andryzek, Martin Minář, Petr Vacek, Jan Pavlík, Ladislav Jelínek, Silvie Šustrová, Karel Petřík, Dana Krejčová atd., které znáte z titulků České televize či Star Trek knížek.

A když už jsem započala přídavky do sekce Mix, tak jsem též sepsala článeček Hypo, Hypo, Hypospray, který se pozastavuje nad nejdůležitějším nástrojem ošetřovny :)

I dnes jsme neopoměli TOSkaraton, ve kterém má proslulá epizoda Plato's Stepchildren, kdy Kirk políbí Uhuru, přes sto obrázků.


22.4.2002

Už dlouho jsme zanedbávali hlavní postavy a proto je nyní zpřístupněna vyčerpávající databáze prvního důstojníka Voyageru - komandéra Chakotaye, kterého ztvárnil Robert Beltran. Podrobné informace opět doprovází hromada obrázků.
Aleši, konečně ses dočkal :)

V našem akcovém "Chystá se" se připojujeme k reklamní kampani pro návštěvu Garretta Wanga (Harryho Kima) v Praze, ale také lákáme na akci plánovanou o pár dnů dříve - maškarní sci-fi, fantasy a horor párty. Protože je vstup povolen pouze maskám a samotná uniforma nestačí, je to pro Trekkisty velká výzva, jak se hlásit ke Star Treku trochu pracnějším způsobem :)

A na závěr připomínáme TOSkaraton, který dnes hostí epizodu s nejdelším názvem ze všech epizod Star Treku vůbec :) (For The World Is Hollow, And I Have Touched The Sky)


15.4.2002

Protože se některým jedincům nezamlouvalo "reportážové přepsání" rozhovorů ze Sauny, pořadu, který vysílala televize Prima dne 4. dubna, rozhodli jsme se vám umožnit si část Sauny s Trekkisty (25 minut) stáhnout ve formátu MP3 (tedy zvuk bez obrazu... ale kdo ví, možná to jednou uveřejníme i s obrazem, pokud bude zájem :)

Ben Sisko pokračoval ve vylepšování databáze epizod Voyageru a kvalitními obrázky doplnil zbytek páté sezóny, tedy díly od Dark Frontier po Equinox.

Ani Android nezahálel a přináší vám hned dvě povídky najednou.

A dnešní várku nových věcí zakončuje TOSkaratonový běžec, který se rozhodl před finišem zpomalit na tempo dvou nových epizod týdně :)


8.4.2002

Pro dnešek jsme odložili aktualizaci TOSkaratonu, abychom vám mohli zprostředkovat "reportáže" z televizních pořadů, ve kterých se objevili fanoušci Star Treku (tedy těch pořadů, o kterých víme :)
Na stránce Reportáží se proto můžete podívat na rozpis rozhovorů a fotek z dvou pořadů - Obrazovka z České televize a Sauna z Primy, která byla čerstvě odvysílána minulý čtvrtek. Obrázek o tom, jací lidé nás pokaždé prezentují a mluví za nás za všechny, si může udělat na základě detailního rozpisu v podstatě každý...


2.4.2002

Po včerejším aprílku jsme opět obnovili vstupní stránku do normálu :) a všechny informace o zrušení našich stránek tímto dementujeme (prozatím :)

Sice pozdě, ale přece :) - tak v tomto duchu se nese aktualizace Reportáží - přibyla fotoreportáž z Pragoconu 2002 - zavzpomínali jsme nejen na svatbu Kathryn s Chakotayem a Sexenprise :) Také si máte možnost stáhnout ukázku z Party pro Voyager, resp. zpěv Vulkánky T'Pel, který si vyžádal pochvalný potlesk :)

Protože se letošní Pragocon nesl ve znamení Enterprise, vylepšili jsme pro vás stránku psího mazlíčka Porthose, ze které si můžete kromě jeho obrázků a informací o jeho plemenu stáhnout jeho štěkot :)

I dnes nechybí pochopitelně nové tři epizody TOSkaratonu.


29.3.2002

Dnešní den jsme vám položili jubilejní Otázku dne... už po dvousté se vás ptáme na odpovědi ve vědomostních kvízových otázkách ze světa Star Treku... mnohdy s humorem - sice tím nikterak nepřispíváme na kontinuálním vzdělávání Trekkies :), nicméně tímto se denně u nás můžete těšit něčemu novému...
Pokud vám Otázka dne nic neříká, máte si možnost projít pod odkazem "Správné odpovědi" celý dosud uvěřejněný archiv otázek.


25.3.2002

Dnes brzo k ránu jsme započali třetí sezónu Původní série Star Treku - v TOSkaratonu přibyly nové tři epizody.

A k večeru jsme ze zimního spánku probrali povídkový projekt Star Revival - posádka lodi USS Saffron započala svou devátou kapitolu... o té příští můžete rozhodnout právě vy... stačí trocha fantasie a chuť psát s ostatními... nemělo by vás odradit prostředí příběhu, které je zasazené do konfliktu alfa a gama kvadrantu u stanice Deep Space 9. Pokud se přeci jen příliš neorientujete v seriálu, jehož nejlepší sezóny zatím nejsou dostupné českému divákovi, sepsali jsme pro vás článek shrnující Dominion... a to není vše. V naší sekci ras a civilizací jsme se dále více věnovali Lidem, u nichž nechybí stručná historie lidstva spolu s grafickým znázorněním časové přímky.

Děkujeme spolupracovníkům: Unimatrix325, Ebarttovi, Ferri Brodgeovi a Margovi.


21.3.2002

Kde jsem byla minulou sobotu? Na prvním letošním setkání CZ Kontinua. A nezapomněla jsem vzít kameru :) - proto si nyní můžete prohlédnout reportáž plnou fotek právě z této akce v sekci Reportáže.


17.3.2002

Dnešní drobná změna úvodní stránky doprovází zakončení TOSkaratonu ve frekvenci, na jakou jste byli zvyklí. Nyní, když jsou kompletní první dvě sezóny Původní série, tedy epizody od The Cage po Assignment: Earth, budeme přidávat vždy tři epizody jednou týdně.

Harry_x pro vás kromě hodin na hlavní stránce, které mají již zkušební provoz za sebou, naprogramoval aktualizaci našich stránek přes email. Chcete-li být tímto prostřednictvím informováni o přirůstcích na Sickbay, stačí se připsat do seznamu.


6.3.2002

Vylepšování databáze Voyageru pokračuje - přibyla spousta kvalitních obrázků od Bena Siska k páté sezóně, resp. její první části od epizody Noc do prvního dílu Borgské epizody Temná Hranice.

Na druhou stranu, u Původního Star Treku, se TOSkaraton dobral jubilejní 50. epizody - A Piece of the Action, kde Kirk s ostatními řeší gangsterské záležitosti :)