30.6.2002

Kam se hrabe Špidla :) - začala nová volební kampaň? I kdepak. I když Vašek Pravda s ostatními organizátory Euroconu 2002 reklamu nepodceňují. Na poslední chvíli vám přinášíme malý článeček o tom, o co přijdete, když se nezúčastníte akce světového významu příští týden v Chotěboři doplněný přehledným programem Star Trek bloku.


28.6.2002

Abychom zabránili dalším spekulacím, uveřejňujeme oficiální prohlášení Jana Dvořáka, vedoucího programátora KRAXNET s.r.o. a koordinátora projektu www.startrek.cz ohledně poslední aktualizace serveru.

"Před dvěma týdny jsme my (KRAXNET.cz - současný majitel domény www.startrek.cz a provozovatel hostingu pro tuto doménu) zoufali nad stavem serveru www.startrek.cz, který byl tři měsíce neupdatován, jak už se to stalo několikrát v minulosti. Protože kontakt se současným správcem domény (Valeris) nebyl žádný, a zároveň jsme dostali několik nabídek na odkoupení domény, pověřil mě majitel firmy KRAXNET, Jiří Kubíček úkolem najít někoho, kdo by Startrek.cz převzal. Oslovil jsem několik zájemců, z nichž jediní, kteří měli okamžitě čas, chuť a prostředky, byli Hypospray a Anry, autoři ST Sickbay na Voyager.cz. Ve chvíli, kdy začali na www.startrek.cz pracovat, mě kontaktoval Valeris, který mi sdělil, že pracuje na nové verzi serveru spolu s dalšími lidmi, a že údržba serveru www.startrek.cz není zapotřebí. Po několika mailech jsem se teprv dobral toho, že na nové verzi se ještě nezačalo pracovat, a že bude hotova přinejlepším v záři. Což by znamenalo další 3 měsíce www.startrek.cz bez updatu. Proto jsem se rozhodl přenechat doménu www.startrek.cz autorům Sickbay s tím, že až (jestli) bude nová verze serveru od Valeris k dispozici, rozhodne se podle ohlasů čtenářů serveru www.startrek.cz a celé trekkies komunity, zda začlenit novou verzi do rozcestníku, který vytvořili autoři Sickbay, nebo jí zcela nahradit www.startrek.cz.
Tímto prohlašuji, že jakékoliv spekulace o tom, ze autoři Sickbay doménu ukradli, vyprosili, nebo dostali z protekce, se nezakládají na pravdě. O využití www.startrek.cz jsem rozhodl JÁ, na základě pověření zakonným majitelem domény."


26.6.2002

Autoři Sickbay byli osloveni, zda by nepřevzali doménu www.STARTREK.cz a nevdechli ji nový život. Jak je vidno, výzvu jsme přijali a začali úpravami designu. Jak se Sickbay zhostí své nové role ukáží následující měsíce. Doufáme, že se jedná o změnu k lepšímu, o tolik k lepšímu, že vám v budoucnu postačí pro dokonalý přehled o startrekovském dění už jen jedna stránka...


26.6.2002

"Dok" - nová kapitola Star Revivalu nám odhalí, co skrývají tajemné kontejnery... pro nové čtenáře zrekapituloval předchozí děj příběhu lodi USS Saffron Ferri Brodge. Vylepšené je též propojení mezi kapitolami, kterých sčítá tento povídkový projekt již dvanáct.


19.6.2002

I když jsme nechtěli ani my zůstat po zadu, když se se Star Trek cony na konec tohoto roku doslova roztrhl pytel, přeci jen všeho moc škodí :) Pentacon, Pilscon i Dracon... na první Sicon v podobě Párty pro Deep Space 9 se můžete těšit v únoru příštího roku. V té době by mělo být už známo, zda příběhy z Hlubokého vesmíru Původní Star Trek skutečně vystřídají.

Aktualizací prošla i stránka všech ostatních akcí.


12.6.2002

Od dnešního dne je kompletní naše databáze epizod Původní série kapitána Kirka. TOSkaraton, který vám pravidelně přes šest měsíců poodhaloval nové epizody, je zdárně uzavřen. U této příležitosti jsme též dokončili databázi TOSaček v projektu Babinec ala Přebuchtěná Enterprise. Napočítali jsme neuvěřitelných 115 tváří! Miss TOS teprve připravujeme. Aktualizovaná je i stránka Multimédií, tedy TOSka tiskem. Nakonec jsme si řekli, co Když...? Když...!, aneb nástin epizod tak trochu z jiného úhlu :)
Tímto jsme aktualizace sekce První generace na čas uzavřeli a doufáme, že se zdárně vrhnem i na ostatní Star Trek série.


4.6.2002

Sekce Původní série Star Treku je zase o něco bohatší. Nově přibyly transcripty ke všem epizodám a TOSkaraton se spolu s prezidentem Abrahamem Lincolnem dostal do svého předposledního úseku.


27.5.2002

Protože se se Star Trek akcemi v poslední době doslova roztrhl pytel, Sickbay nemůže ani v tomto ohledu zaostávat :) Rozhodli jsme se pro vás proto připravovat pravidelné "Sicony", tedy akce Star Treku pod záštitou našich stránek. Tento nápad se nezrodil jen tak a proto si můžete už nyní kromě programu akce přečíst o tom, co mu předcházelo.

S posádkou původní Enterprise budeme tentokrát hledat ráj...


20.5.2002

Do databáze nového seriálu Enterprise přibyla druhá desítka zpracovaných epizod. Obrázky a úvody do dějů naznačují, že se bude posádka pod velením kapitána Archera opět potýkat s Vulkánci, Andoriany, Sulibány, ale také např. s Ferengy.

A chybět nebude ani psík Porthos :)

Pro zbylé fanoušky nových serií Ben Sisko přináší vylepšené obrázky k první půlce sedmé sezóny Voyageru, která má svou noční reprízu na České televizi zatím před sebou.

A ani tentokrát jsme nezapoměli na 60. léta, tedy přírůstek TOSkaratonu kapitána Kirka.


14.5.2002

Do zkušebního provozu jsme dnes rozjeli sekci "Stáhněte si...". Díky Maverickovi, který nám poskytl server s možností většího trafficu, si můžete stáhnout už nyní spoustu zajímavých videí... pro začátek jsme obnovili download předmluvy Gena Roddenberryho a zpěv T'Pel z Párty pro Voyager. Nově si můžete stáhnout Saunu a pořad Obrazovka, kde se prezentovali právě fanoušci Star Treku. A jako bonus (kromě jiného :) uveřejňujeme dokument Hollywoodští rivalové, který odvysílala Česká televize před několika měsíci - v pořadu je porovnáván vývoj dvou nějvětších projektů scifi - Star Trek a Star Wars - zaznívají rozbory obou děl, rozhovory s herci, členy realizačních týmů, prolíná se ukázkami z filmů a epizod nebo jednotlivými obrázky.

TOSkaraton stále není u konce... a Kirk je uvězněn v blázinci :)


8.5.2002

K dnešnímu dni došla malých úprav stránka Autorů Sickbay - když spočítám všechny lidi, co kdy o Sickbay byť jen nehtem zavadili :), tak nás je kolem padesáti! Docela pozoruhodná inventura (doufám, že jsem na nikoho nezapomněla :)

TOSkaraton nám opět o trochu pokročil novými epizodami, aneb jak může být smrtelný dotyk krásné ženy :)


2.5.2002

Star Revival dnes pokračuje desátou a jedenáctou kapitolou. Co má admirál Regayov za lubem? A jak se zžil Chevot s posádkou USS Saffronu?
Obrázky byla vylepšena také databáze postav příběhu.