16.8.2002

Po nepřetržité linii aktualizací, mezi kterými nikdy neuběhlo více než deset dní, si Sickbay bere dovolenou. Mnozí z vás si ji už dopřáli v první půlce prázdnin, my zaslouženým volnem zakončíme právě srpen.
Vzhledem k záplavám netušíme, jak to bude s funkčností stránek - nedávno nastal delší výpadek Otázky dne a Diskuzního fóra.

Pomyslný "spánek" na zmíněné dva týdny se ale nebude týkat nových otázek dne, díky kterým zde stejně naleznete něco nového každý den. Nově zpracovaný archiv je k dispozici pod odkazem "Obrázkový kvíz". K dispozici je na rozjezd 300 otázek.
Těšíme se na vaši návštěvu příští měsíc.

Po vzoru Jadzie Dax? :)


12.8.2002

V sekci "Stáhněte si" se naposledy vracíme k tématu Uniconu. Bývalí členové týmu se rozhodli uvěřejnit, tedy poskytnout ke stažení nedodělanou parodii na Star Trek s názvem Unitrek. Jak nám to šlo v úplných začátcích můžete posoudit i vy :)


5.8.2002

I když vás opět pobízíme k další várce emailů a dopisů do České televize za seriál Stanice Deep Space 9, nebylo by fér vám nepředstavit seriál, který ČT také zvažuje zařadit do vysílání. Je jím seriál Enterprise, jehož první serii jsme nyní dokompletovali. Úvody do děje s dalšími informacemi jsou doplněny desítkami obrázků.


31.7.2002

Přemýšleli jste někdy o tom, co bylo na začátku? Jaké stránky o Star Treku v českém jazyce se objevily na Internetu jako první? Už je tomu více než pět let, co založil svou stránku Radoslav "Bodik" Bodo. ST.cz Sickbay byla oslovena, zda by současným návštěvníkům největších Star Trek stránek u nás, umožnila nahlédnout do původní verze úplně prvních stránek o Star Treku v češtině. Nápad se nám velmi líbí a proto jsme se rozhodli hostit Bodíkovy stránky natrvalo. Nyní můžete i vy poodhalit kus trekkistické historie...
Za nápad a podklady k tomutu mementu děkujeme Dick Picardovi.

Poznámka: z pochopitelných důvodů jsme zaslepili odkazy, které už nyní, po pěti letech, nejsou funkční, nicméně stránky jako takové by měly fungovat bezchybně.
Stránky jsou rozděleny do sekcí jednotlivých seriálů + filmy, dále jsou vypracovány lodě, knihy, hry a v sekci Různé např. hodnosti a insignie, tabulka rychlostí, směrnice Hvězdné flotily apod. Unikátní je seznam vysílání Star Treku v České republice, tedy konkrétní data u epizod, které uvedla Česká televize, Nova a Prima...


28.7.2002

Dnes jsme přidali k uniformám a hodnostem také Symboly a Insignie. Jsou rozčleněny na čtyři sekce - symboly Federace a Země, symboly na uniformách, symboly a insignie cizích ras a ukazatele a informační značky. Nezapomněli jsme ani na vinětu aldebaranské whiskey :) Za inspiraci děkujeme Fleet Admiralovi Jiřímu Vaculíkovi.

V sekci Voyager jsme tak trochu aktualizovali Projekt Platonika, nicméně tuto sekci, zaměřenou pro romantické dušičky, neplánujeme v nejbližší době dále rozvíjet.


23.7.2002

Plánujete si do budoucna pořídit nějakou uniformu ze Star Treku? Váháte mezi objednávkou přes Internet nebo ušitím na míru u nás v Čechách? Nebo vám spíš vrtá hlavou typ uniformy... pokud ano, tak přesně pro vás je určena sekce Uniformy, kterou pro naše stránky zpracoval Lt.Shark. K této sekci jsou zařazeny také Hodnosti Hvězdné flotily. Obojí je roztříděno podle časových období - od 22. stol. seriálu Enterprise po 29. stol. seriálu Voyager a to včetně alternativních linií. Ilustračních obrázků je přes 500.


19.7.2002

Předešlé informace o našem ovlivnění České televize pro zakoupení a uvedení seriálu Deep Space 9, které jsme nadhodili spíše jen v náznaku, dnes rozvádíme mnohem více... vytvořili jsme speciální stránku kampaně za tento seriál (startrek.cz/ds9), který čeká na své dovysílání skoro deset let. Dobrou zprávou je, že si již první várka emailů do České televize našla cestu! Za počáteční podporu děkujeme, jen tak dál... jde přeci o zachování Star Treku na našich obrazovkách... o náš společný cíl...


14.7.2002

Jak jsme předeslali, ještě se vracíme k Euroconu. Máte znova chuť přijet na podobnou Star Trek akci? Můžete zkusit Pentacon v Praze toto září... jste na vážkách? Možná vás inspiruje Orionská pozvánka Trekkie a Niki - stáhněte si jejich taneční vystoupení po Orionsku :)


10.7.2002

V sekci reportáže najdete naši Hypo'Anry fotoreportáž z Chotěbořského Euroconu 2002. Vyřádili jsme se celkem slušně, proto si můžete postahovat přes dvě stovky kvalitních fotografií, u kterých nechybí popisky. K tématu této velké akce se chceme ještě vrátit, můžete se těšit.

Tímto dnem překlenujeme další mezník - naše Otázka dne načala svou čtvrtou stovku.


8.7.2002

Eurocon se moc vydařil, všem, kdo se na něm podíleli, tímto děkujeme za suprovou zábavu!
Mimochodem, u Nemesis přibyly nové obrázky.


2.7.2002

Kvůli propagaci Euroconu a přípravě přednášek na tuto jedinečnou akci jsme se poněkud zpozdili s uveřejněním obrázků z prvního Preview ST X. - Nemesis. Ben Sisko jich pro vás vyhotovil přes šedesát a vy si je v širokoúhlém formátu můžete stáhnout ze složky desátého Star Trek filmu.