31.10.2002

Pondělní setkání Roberta Picarda s českými Trekkies se skutečně vydařilo. Panovala báječná atmosféra a připravený program se obešel bez sebemenší chybičky. Ve vypracované reportáži si můžete přečíst, o co jste přišli, pokud jste státní svátek strávili jinde, než v hotelu Regina s Holodoctorem. Díky Snorchlovi jsme rozšířili naši databázi fotek z akce a tak si jich od nás můžete stáhnout rovných 140!


28.10.2002

U příležitosti návštevy herce Roberta Picarda v Praze a jeho setkání s fanoušky jsme nově zpracovali složku Holodoctora, coby hlavní postavy seriálu Star Trek Voyager. Sumarizovali jsme jeho minulost, charakter, záliby a také historii na palubě Voyageru. Nahlédnout můžete do všech koutů ošetřovny a s Holodoctorem si můžete také zazpívat. Pro dokompletování nechybí informace o Robertovi jako takovém, tedy životopis a filmografie se spoustou obrázků z jeho jiných rolí.


17.10.2002

Minulé dva víkendy jste mohli zavítat hned na dva Star Trekové cony za sebou. Protože my ani na jedné akci nechyběli, přinášíme vám z těchto setkání Trekkies reportáže se spoustou fotek.


10.10.2002

Odpor je marný! Budete asimilováni! Pokud jste minulý víkend na Pilsconu propásli přednášku "Borgové aneb vím, co si myslíš!" od Pohotovostního Velícího Hologramu, tak vám právě Danny spolu s Fleet Admiralem Jiřím Vaculíkem a Ploodem za naší korekce představují novou stránku s informacemi o rase Borg. Na úvod je shrnuta základní charakteristika, dále historie Borgů, lodě Společenstva, ale také spousta obrázků nejen na pozadí vašeho počítače. Nechybí galerie Sedmé z devíti.


3.10.2002

Tento měsíc bude na akce opravdu bohatý. Po našem pozvání na Pilscon 2002 je tu také oznámení, že i přes všechny problémy s organizací se Pentacon uskuteční.
Ale to není vše!
Harry Kim (Garrett Wang) a Borgská královna (Alice Krige) nebudou jedinými herci, kteří se naživo setkali s fanoušky Star Treku v Praze. Do naší metropole totiž zavítá koncem tohoto měsíce super hvězda seriálu Star Trek Voyager - Holodoctor. Robert Picardo se bude svým příznivcům věnovat 28.10. v hotelu Regina v Konojedské ulici č. 38 na Praze 10, a to přibližně od dvou do šesti odpoledne. CZ Kontinuum tímto slaví další úspěch a nabízí i vám být přitom! Veškeré informace se dozvíte skrz stránky klubu - přihlásit se můžete již nyní (počet míst je omezen). Výše vstupného na akci zůstává stejná - 500,- Kč - v ceně je jeden podpis např. na vámi dodanou fotografii.
www.VOYAGER.cz se připojuje k propagaci akce a přeje organizátorům bezproblémové přípravy i vlastní průběh setkání.


30.9.2002

Na tento víkend se připravuje první ročník plzeňského samostatného Star Trek conu - Pilscon 2002. Akce se jeví, podle dosud uveřejněných informací, celkem slibně a proto jsme přijali nabídku podílet se na programu. Máte-li zájem poodhalit, co pro vás chystáme na Party pro Deep Space 9 v únoru 2003, přijměte pozvání na promítání dosud neodvysílané epizody DS9 - One Little Ship s českým dabingem v podání S-týmu - sobota 5. října ve 22:00.


26.9.2002

Jak jsme předeslali, rozšiřujeme dabázi ras a civilizací - přibyly podrobnější informace o jedné z nejdůležitějších ras kvadrantu alfa - Klingony. Shrnující článek je doplněn čtrnácti-stránkovou databázi Klingonů s více jak 200 obrázky. Nechybí bližší informace k dané postavě. Za spolupráci děkujeme JBr.


22.9.2002

Než se budeme věnovat rasám, jejichž aktualizace jsme minule začali, připravili si pro vás Android a Ferri Brodge nové přírůstky v sekci Povídek. Star Revival pro znalce DS9 bude finišovat. Máte šanci se zapojit i vy a dovést příběh do konce. Projekt povídky na pokračování po ukončení mise U.S.S. Saffronu nechceme nechat nevyužitý a proto Ferri a Ebartt hledají nové lidi pro nový příběh. Vítáme vaše nápady. Na odlehčenou je tu odhalení, co tak najednou, že se Borgové vydali na cestu do minulosti zabránit prvnímu kontaktu. Že by Ferengové? :)
A na závěr malé natěšeníčko :) Rozhodně nezůstaneme u zavedených sekcí - důkazem je spolupráce s Yakuzzou na databázi lodí, stanic a jiných plavidel Federace. Na úvod je tu malý přehled.


19.9.2002

K přednostem našich stránek patří velmi dokonale abecedně řazená databáze všech ras (zatím vyjma nového seriálu Enterprise). Vracíme se k ní detailnějším rozborem u konkrétních ras - k Lidem, Dominionu, Andoriánům a Druhu 8472 na rozjezd přidáváme informace o Ocampech. Za spolupráci děkujeme Jenniferlien.net.


9.9.2002

Před několika týdny jsme otevřeli sekci synopsí Voyageru, do které nyní přibyly tři špičkové epizody: Timeless, Bride Of Chaotica a Pathfinder. Sekci synopsí otevíráme nově též u Původní série Star Treku, ve které jsme na úvod zpracovali pilotní epizodu Klec a díky Sari také 23. díl - Návrat Archonců.


3.9.2002

Konec prázdnin nám pomyslně uzavřel další etapu našich stránek. Sickbay jimi v podstatě uzavřela druhý rok své existence, který byl opět plodný na přírůstky do Startrekové databáze. V závěru jsme byli též požádáni o dočasnou správu hlavní domény www.startrek.cz. Doufáme, že jsme se zhostili na dva měsíce domény k vaší spokojenosti. Ostatně, ohlasy, ať jakékoli, si rádi přečteme na emailu, který nadále používáme - startrek@startrek.cz. A nejen email zůstává při starém - stránky běží na doméně www.voyager.cz bez přerušení již od data vzniku a tam je najdete i nyní.

Co je nového dál? K dnešnímu dni opět ožil Star Revival a to třináctou kapitolou s názvem Williamsův triumf. Do tvorby této megapovídky se můžete zapojit i vy. Možná budeme finišovat. Za pokračování děkuji Ferrimu.

Pochopitelně nemůžeme vynechat připomenutí kampaně za seriál Stanice Deep Space 9. Dopisová podpora by měla vrcholit právě v září. Za pár týdnů může být pozdě. Pro důraz, jak moc je to důležité, se připravila ještě druhá kampaň, kterou naleznete zde. Nenechte se odradit zdražováním České pošty a přeci jen zašlete do České televize klasický dopis - dnes již za 6,40 Kč. A mějte na paměti, DS9 je pokračováním již úspěšně odvysílané Nové generace víc, než se na první pohled může zdát. Minimálně jde o uzavření příběhů poručíka Worfa a Milese O'Briena, kteří čelili Bytosti Q již v pilotní epizodě TNG - Střetnutí na Farpointu......Budete zítra hledat poštovní schránku?...

Pokud jde o naši dovolenou, i v Chorvatsku vysílají Star Trek. O víkendu dávají Voyager :)