27.2.2003

První Star Trek, tedy původní série kapitána Kirka, vstoupila do druhého roku svého vysílání na České televizi. 22. února 2003 tomu byl rok, co se odvysílala pilotní epizoda Klec. Zbytek druhé sezóny TOSky bude dovysílán v průběhu března, následně se započne poslední, třetí sezóna seriálu.

Největší Star Trek klub CZ Kontinuum slaví další úspěch. Byla potvrzena návštěva Ethana Phillipse (Neelix ze seriálu Star Trek Voyager) v květnu v Praze. Na 8. 5. 2003 se chystá setkání s příznivci Star Treku u nás. Po Garrettu Wangovi (Harry Kim), Alici Krige (Borgská královna ST 8) a Robertu Picardovi (Holodoctor) je to již čtvrtý herec ze Star Treku, který zavítá do hlavního města České republiky. Pokud chcete opět využít jedinečné příležitosti, sledujte bedlivě stránky CZ Kontinua, kde najdete nové informace z první ruky.


20.2.2003

Na CZ Kontinuu se klonovalo? I kdepak, Míša si dala v šéfování na rok, možná na dva pauzu a štafetu tak převzali Martin a Jana. Jak probíhalo první letošní setkání největšího Star Trek fan klubu, v čem bylo jiné a v čem stejné, si můžete přečíst v sekci Reportáže. Nechybí fotečky.

Díky Ferrimu byla po ukončení Projektu Star Revial prodloužena soutěž o ceny. Zkuste si malý kvíz a můžete to být právě vy, kdo se stane dalším výhercem dvou cédéček se Star Trek tématikou dle vlastního výběru.

Lt. Shark opět přidal něco nového do sekce Uniforem. Kromě pracovních overalů z Nové generace se můžete nově podívat na oděv hudebníků na svatbě Rikera a Deanny Troi z Nemesis nebo třeba na vestu Jadzie Dax.


13.2.2003

Tímto článkem, který skromnosti příliš nepobral :), bychom vás rádi informovali o Star Trek výstavě, která je od prosince loňského roku dostupná všem zájemcům v londýnském Hyde Parku.
Výstava pro neutuchající zájem (více než 500 návštěvníků denně) byla prodloužena z 31. ledna až do 30. března 2003.

Přímo do Hyde Parku ze studií Paramount Pictures v Hollywoodu poprvé v historii přichází absolutní zábava - Star Trek The Adventure.
Uvidíte, co jste nikdy neviděli - multimediální interaktivní zážitek pro fanoušky každého věku. Tato výstava vás provede všemi pěti seriály a deseti filmy. Londýn byl vybrán jako první pro tuto událost před světovým turné (2003 - Evropa, 2004 - Amerika)
Na 7000 čtverečních metrech (cca dvě třetiny hektaru, pro představu velikost fotbalového hřiště) se nachází technologicky vyspělá hala, plně klimatizovaná, kde budete moci shlédnout téměř vše - od znovupostavených kulis přes 37 let rekvizit, kostýmů a masek až po interaktivní předváděčky, které zaznamenaly kontinuální příběh nejnápaditějšího a nejfantastičtějšího televizního a filmového seriálu.
Hvězdy, tvůrci a realizační týmy se spojili, aby plně odhalili všechny aspekty tvůrčího procesu, který se skrývá za tímto světově proslulým fenoménem. Najdete zde všechno možné i nemožné, na co si ve Star Treku jen vzpomenete... Návštěvník může vychutnat množství atrakcí. Jednou z nich je bez pochyby použití transportéru. Dále např. prohlídka můstků kapitána Kirka a Picarda, galerií mimozemských masek, rekvizit a kostýmů, jízda v letových simulátorech, zkusit si můžete Star Trekový kvíz v replice Quarkova baru ze seriálu Deep Space 9 a poprvé též můžete nahlédnout do zbrojnice Enterprise kapitána Archera...
Ke shlédnutí bude spousta videa, např. rozhovor s legendárním tvůrcem Star Treku Gene Roddenberrym. Budete s námi moci nahlédnout pod pokličku visuálních efektů.
K dostání bude spousta suvenýrů. Budete moci navštívit restaurace Hvězdné flotily a kina, kde se promítají ty nejlepší epizody.
Tato výstava není jen pro nadšence Star Treku, ale pro celou rodinu, opravdu pro všechny, kteří jsou fanoušci vzrušení, dobrodružství a průzkumu krajních mezí lidské představivosti.

Výstava je přístupná každý všední den od 10:00 do 20:00, v sobotu a neděli od 10:00 do 22:00 hodin. Na pobyt jsou vyhrazeny dvě hodiny.
Vzhledem ke komplikacím a přirážkám je nejvýhodnější platit až na místě - cena ve všední dny je 15,50 liber, o víkendu 17,50 liber samozřejmě s rizikem, že ve vámi zvolený časový termín už nebude volno.

Související zahraniční články - stránka č. 1, stránka č. 2, stránka č. 3, stránka č. 4.
Děkujeme Hana'an za poskytnutí zdrojových stránek a za doporučení cestovní kanceláře, která do Londýna zajišťuje autobusovou dopravu včetně cenově přijatelného ubytování.


7.2.2003

Návrat do starých kolejí - ano, Párty pro DS9 byla vybočením z našich internetových aktivit, ke kterým se chceme pochopitelně vrátit. Na těchto stránkách by měla i do budoucna přibývat nově zpracovaná data o fenoménu Star Trek. Nyní bychom však chtěli ještě jednou poděkovat všem, kteří se na Párty podíleli...
Tip na místo konání akce - Molík
Pronájem prostor - Filip
Technika – mikrofon, počítač - Snorchl & Zdeněk & Maverick
Technika – projektory – Jardax
Technika – televizor - Lore
Zvukotechnika – Filip
Transport - auto - Zdeněk
Zapůjčení VHS DS9 v češtině - Heiko.D
Tisk - Snorchl & Zdeněk & Paldík & Uhura
Zřízení subdomény party.voyager.cz - Johny Dog
Naprogramování php přihlášky na akci - Herus & Harry_x
Download server – Maverick
Propagace (Sarden, Ikarie) – Miles, Pagi, Václav Pravda
Konzultace – Václav Pravda, Samuel Thorn, Praotec Trekkie, Zdeněk Rampas, Gudrun
Ceny do soutěží – Wolverinex, Plood, Snorchl, Uhura
Podklady k přednáškám - Erell
Kromě nás (Hypo + Anry) dabovali: .....Q....., Number One, Ocampa, Uhura, Molík, Snorchl, Plood, Garakus, Cmdr. Vlado, Samuel Thorn, Maverick, FoX, Glorie, Ivan, Zuzka, Soňa, Martja, Lore, Simča, Ben Sisko a další...


3.2.2003

Párty pro DS9 se skutečně povedla. Musím říci, nad moje očekávání. Nedošlo k žádným problémům, které by narušily průběh akce. Technika nezklamala a účastníci se chovali v mezích slušnosti. Děkuji všem, se kterými se mi splnil můj Startrekový sen a kteří mi pomohli akci dotáhnout do konce. Nikdy jim to nezapomenu a pokusím se to alespoň částečně vynahradit, jak jen budu moci. Minulý týden jsem sáhla do rezerv svých fyzických i psychických sil, ale odměna v podobě spokojených účastníků akce stála za to! Ještě jednou díky a příští Star Trek akci si moc ráda vychutnám naopak z pozice diváka... (Hypospray)


28.1.2003

On-line přihláška na Párty je uzavřena, což ale neznamená, že nepřihlášeným bude vstup na akci odepřen. Když vám neuletí Defiant, klidně si to můžete rozmyslet na poslední chvíli :) Pokud vás zajímá tajenka naší obrázkové hříčky, tak zní: "Za jedno kilo dva dny zábavy."


22.1.2003

Tvrdohlavec, pláštování, traktorový paprsek, zavolejte Bridgeovi, hvězdolet, dopravník, holopokoj, plamenomet, mágové, parkovací stojany, vzdušné zámky, naviják, šéf policie... to je jen špička ledovce dnes už legendárního českého překladu seriálu Hluboký vesmír 9. Nad špatnou volbou termínů se už v roce 1998 pozastavovaly v přednášce na brněnském Draconu Patricie Částková, Petra Pštrossová a Jana Krčmářová. My jsme se k tématu rozhodli vrátit a vypracovat přehled chyb v přeložených epizodách prvních třech sezón. Správný překlad, který nyní považujeme za samozřejmost, ještě v roce 1996 nikdo nehlídal - co všechno se dostalo na televizní obrazovky můžete s námi na Párty posoudit v neděli dopoledne...


19.1.2003

O našem odvážném experimentu nadabovat desátý Star Trek film Nemesis, jsme vás již informovali. Párty pro Deep Space 9 proto není akcí jen pro fanoušky Hlubokého vesmíru 9. A také není jen pro fanoušky z České republiky... Rozhodli jsme se, vzhledem ke komplikacím, které jsou spojeny s účastí Trekkerů ze Slovenka na zahraniční akci, jako např. vysoké jízdné a směna slovenských korun na české, k částečné úlevě. Organizační poplatek na Párty se nebude vztahovat na ty, kteří prokáží, že přijeli ze Slovenska. Nabídka platí jen pro předem přihlášené.


16.1.2003

A je to tady! Program Párty pro Deep Space 9 je kompletní! V půlce ledna vám odhalujeme, co jsme zamýšleli tím "Popoledním bonusem". V neděli, 2. února 2003 od jedné hodiny odpoledne vás srdečně zveme na jedinečný fanovský zážitek - promítání desátého Star Trek filmu Nemesis v češtině! Váhali jsme, zda se do dabingu celého filmu máme pustit, ale výzvu Romulanů jsme nakonec přijali :) Přesvědčily nás i rozmanité názory na Nemesis z celého světa. Jaký je film, ve kterém se možná loučí posádka Nové generace? Zemře některá z hlavních postav seriálu, jak se už dlouhé měsíce šuškalo? K nám do kin by se měla Nemesis dostat 6. března, což je od americké premiéry dost dlouhá doba. Pokud si s námi chcete zkrátit čekání na neopakovatelný zážitek zatím posledního Star Trek filmu na plátnech kin a nechat se na film v originále nalákat, přijměte naše pozvání na nedělní odpoledne... myslíme, že dabovaná Nemesis bude důstojnou tečkou celé Párty...
On-line přihlášky jsou ještě k dispozici.


12.1.2003

Do Párty už nezbývají ani tři týdny a vy máte už jen patnáct dní na to, abyste se přihlásili předem. Kromě výhod, kterými jsou brožurka a soutěž o vstup zdarma můžete získat za svůj včasný příchod ke vstupence také zdarma CD se Star Trek tématikou. Tato nabídka se vztahuje na prvních padesát předem přihlášených návštěvníků.


6.1.2003

Projekt Star Revial je prozatím uzavřen. Jak skončilo dobrodružství lodě U.S.S. Saffron se můžete dočíst v šestnácté kapitolě. Pokud se v příběhu vyznáte, můžete si zkusit malý kvíz a vyhrát 2 CD se Star Trek tématikou dle vlastního výběru... Děkujeme Ferri Brodgeovi.

Do Párty pro Deep Space 9 už nezbývá ani měsíc, proto její přípravy vrcholí. Dabuje se o stošest a pracuje se i na zbylých pořadech dvoudenního programu. Pro předem přihlášené připravujeme brožurku, která vás kromě seriálu DS9 provede akcí jako takovou... nebudou v ní chybět ani Startrekové křížovky - protože jsme neodolali, jednu tajenku si můžete vyluštit už nyní...
Pokud uvažujete zasoutěžit si vrámci sobotního zábavního večera, tak vám bude stát za pozornost nová vstupní hra "Quarkova úmoxu" - Quarkovo Tongo. Jak jsme již naznačovali, žádný soutěžící neodejde s prázdnou, ale za Star Trek ceny budete muset přeci jen prokázat nějaké ty znalosti :) Avšak otázky zdaleka nebudou jen ze seriálu Hluboký vesmír 9 stejně tak celý večer, který bude věnován Star Treku jako celku...


5.1.2003

Dnešní časnou reprízou druhé části epizody Dohra (Endgame) Star Trek Voyager definitivně zakončil své vysílání na České televizi. Seriál jste mohli sledovat od ledna roku 1998, kdy odstartoval jeho pilotní díl Ochránce (Caretaker) v neděli na ČT 2, dále pak vždy v úterý a ve čtvrtek. Od září roku 1998 byl Voyager vysílán od začátku 3. sezóny pouze ve čtvrtek. Od ledna roku 1999 bylo vysílání přesunuto na pátek, kdy se rozběhla 4. sezóna. V lednu roku 2000 skončila 5. sezóna epizodou Bomba (Warhead); Voyager vystřídal zbytek Nové generace od poslední epizody 5. sezóny Šíp času (Time's Arrow). Po Nové generaci se na ČT opět vrátil Voyager a byl svou šestou a sedmou sezónou dovysílán. Od 22. února 2002 Voyager střídá Původní série Star Treku s posádkou kapitána Kirka. Od ledna roku 2002 byl Voyager od 6. sezóny (Equinox) současně reprízován v nočních hodinách v sobotu a brzo ráno v neděli.

České televizi děkujeme, že se Voyager stal druhým kompletně odvysílaným Star Trek seriálem.