30.8.2003

Snad každý si dříve či později položil otázku, co vystřídá Původní sérii Star Treku na České televizi. Mnozí z vás si jistě vybavují kampaň za seriál Stanice Deep Space Nine, která byla zakončena samostatnou Star Trek akcí na začátku tohoto roku - Párty pro DS9. Snažení bylo nakonec úspěšné. ČT si díky kladným ohlasům - dopisům, emailům, telefonátům rozhodla o DS9 usilovat. Bohužel, prozatím bezúspěšně. Tedy, žádný Star Trek seriál zatím není koupený. Současný stav se dá popsat takto - Česká televize by ráda od února 2004 vysílala DS9, což už platí od začátku letních prázdnin. K pauze ve vysílání Star Treku jako takového v podstatě nedojde, protože série kapitána Kirka bude opakována od pilotní epizody Klec už od 7. září. Pokud vám tedy nějaký díl utekl v premiéře, máte nyní zřejmě poslední možnost, jak to dohnat. Ode dneška jsou kompletní všechna previews a úvodní sekvence ke stažení.


27.8.2003

O aktualizaci Narážek na Star Trek jste se tentokrát zasloužili vy. Seznam filmů a seriálů se opět rozrostl a navíc přibyl nový odkaz na Startrekové zmínky mimo TV (na úvod najdete čtyři příspěvky).

A abychom kromě vašeho disku zatěžovali i váš mozek :) - zpracovali jsme také dalších 200 otázek do obrázkových kvízů č. 6 a 7. Správné odpovědi jsou k dispozici.

Lt.Shark opět aktualizoval tři podsekce Uniforem Hvězdné flotily.


18.8.2003

Nový týden otevírá hned dvojnásobná aktualizace. Podle rčení "Kujte železo, dokud je žhavé." byla opět rozšířena databáze Narážek na Star Trek o seriály Červený trpaslík, South Park, Andromeda a Futurama. Opět musíme poděkovat za vaši odezvu, díky které si ode dneška můžete stáhnout přes dvacet nových ukázek. Těšíme se na další.

Druhým úspěšně rozjetým projektem jsou Titulky Star Treku (titulky.voyager.cz). 4-6-3 není žádný bezpečnostní kód pro vstup do databáze, ale počet nových titulků pro sekci Nové generace, Původní sérii a seriál Stanice Deep Space Nine. Opět děkujeme autorům titulků, jejichž seznam se také slibně rozrůstá. Pokud byste se chtěli zapojit, ale nemáte např. k dispozici volné video, můžeme vám poskytnout ke stažení zvukovou stopu (MP3) libovolné epizody, ke které už disponujeme anglickými titulky.


11.8.2003

Díky přednášce Ondry Nekoly z letošního Festivalu Fantazie a vašemu zájmu jsme mohli trochu více aktualizovat sekci Narážek na Star Trek. Přibyly nové ukázky ze sedmi filmů a seriál Hvězdná brána byla doplněna o ukázky v češtině. K tomu byl zpracován seznam téměř třiceti dalších zmínek na cokoli ze světa Star Treku. A to nepočítaje seriály Simpsonovi, Červený trpaslík a další řady Futuramy, které teprve připravujeme.


4.8.2003

Avizovaná aktualizace Titulků Star Treku (titulky.voyager.cz) je tady. Nové titulky byly přidány do všech již rozběhnutých sekcí a další epizody jsou již zamluvené. Jména autorů najdete na samostatně vypracované stránce. Uvítáme další spolupracovníky.


4.8.2003

Dnes jsme aktualizovali vstupní stránku. Kromě stálejších zpráv ve středovém sloupci jsme se zaměřili na pravý rozcestník, kde mimo jiné přibyla nová sekce slovenských stránek, se kterou nám pomohl James T. Kirk junior. Možná jste si už všimli, že oficiální zahraniční stránka našeho seriálu podporovaná Paramountem - Startrek.com - se "převlékla do nového kabátku". Nyní převládá hlavně šedivá barva. Pokud vám některá ST stránka v rozcestníku Sickbay chybí, napište nám.


22.7.2003

Zatímco o průběžném vylepšování sekce uniforem vás ani neinformujeme, na projekt ST titulků čeká brzká aktualizace.
Dnes se ale ještě vracíme k Festivalu Fantazie 2003 díky fotkám od Molík.

Dále připomínáme pod odkazem "Stáhněte si" Narážky na Star Trek. Dvě nová videa si můžete stáhnout už nyní. Pokud jste i vy postřehli jakoukoli zmínku, ozvěte se nám.

V sekci Multimédia si můžete pod odkazem TOS prohlédnout nascanované texty coby upoutávky k dílům Původní série (bohužel Týdeník Televize tuto formu reklamy Star Treku pozastavil koncem druhé sezóny). I zde se můžete zapojit, pokud v tisku narazíte na cokoliv o Star Treku. Díky Martinovi Handlovi si můžete přečíst o Jerry Goldsmithovi, autorovi Star Trekových skladeb. Janě F. děkuji za zaslání textu o Startrekové historii, který sepsala Markéta "Máša" Mašková. Obojí najdete pod odkazem "Směska".

Na závěr nám můžete pomoci s vylepšováním rozcestníku na hlavní stránce. Pokud vám v pravém sloupečku chybí Startreková stránka, která je svým zpracováním a obsahem srovnatelná s již zařazenými, napište nám její adresu. Můžete nám pomoci také se zpracováním slovenských stránek, které bychom neradi zanedbávali.


7.7.2003

Festival Fantazie včetně třídenního Star Trek bloku je za námi. Akce proběhla bez větších problémů ke spokojenosti všech návštěvníků.