24.6.2005

Tak přesně za týden startuje Festival Fantazie v Chotěboři. Přihlášení předem není podmínkou účasti, můžete přijet kdykoliv v průběhu 10 dní, kdy akce probíhá. Kromě přednášek a besed na vás čeká promítání téměř celé čtvrté sezóny Enterprise - nalákat vás může tato stránka :) Soutěže jsou také přichystány. I když např. Poznávačka epizod je zaměřena spíše na profíky, na zajímavá videa se dá koukat vždycky :) Ostatně, můžete si vyzkoušet právě teď, zda podle krátké ukázky poznáte dvě epizody z Nové generace... více na ff.voyager.cz...


21.6.2005

Imzadi opět v prodeji - 16. června 2005 vydalo nakladatelství Laser knížku od Petera Davida, Imzadi. 330 stránek pořídíte v dobrých knihkupectvích za 249,- Kč. Komandér William Riker a lodní poradkyně Deanna Troi spolu dlouho před společnou službou na Enterprise prožili bouřlivý milostný románek... Během citlivých jednání s agresivní rasou jménem Sindareenové Deanna Troi za tajemných okolností onemocní a zemře...

FFko už ťuká na dveře, přípravy vrcholí - ff.voyager.cz - pro úplnost jsou tu stručné informace o amatérském divadelním představení a připomínka, že scifi není jen Star Trek :)


7.6.2005

K dnešnímu dni je uveřejněna druhá verze programu Star Trek conu na připravovaném Festivalu Fantazie 2005 - drobné změny nastaly hlavně v souvislosti se zařazením dalšího divadelního představení na čtvrtek, které se odehraje v prostorách Chotěbořského kina. Na toto představení jste mohli zavítat již před rokem do pražského Divadla v Celetné. Další možnost se vám už nemusí naskytnout :) Více na ff.voyager.cz.


5.6.2005

Po měsíci je tu velká aktualizace databáze kartiček Star Treku - je téměř kompletní - nejen že byli doplněni všichni Romulané, Klingoni a Ferengové včetně všech eventů, ale přibyly také karty z nejnovější edice "Strange New Worlds", kterou si nyní můžete koupit i u nás v České republice. Kromě klasických karet můžete rozbalit i archivní kartičky Seven z Voyageru a T'Pol z Enterprise, za kterou někteří sběratelští borci zacálují i 100 Euro :) Databáze byla vylepšena o přímé linkování & nový je překladový slovníček & chybí už jen mise. Počet karet zařazených v obrázkové databázi: 1116!


4.5.2005

Sekce chybiček ve Star Treku není zas nic tak neobvyklého, zahraniční servery jsou toho důkazem, přesto se každý může zamyslet sám... jsou v tak dokonalém seriálu, kterým Star Trek je, nějaké chyby? :) Pokud jste si odpověděli 'ano' a hned si třeba i na nějakou vzpomněli, napište nám. Zajímá nás, zda-li je možné sesbírat různé zajímavosti z epizod a trekových filmů např. chyby scénáristy, režiséra, kameramana, logický nesmysl apod.
K dnešnímu dni jsme zpracovali téměř 170 chybiček, které jsou tříděny do sekcí podle seriálů a filmů. Přímý link je zde.
Na letošní Festival Fantazie připravujeme také přednášku/debatu na toto téma. Bližší informace najdete na stránce Star Trek conu, kde přibylo něco málo také k dalším potvrzeným pořadům.


4.5.2005

STCCG.voyager.cz - databáze kartiček Star Treku nově sčítá přes 650 kousků - šest dalších sekcí: Dominion, Cardassiané, Makisté, Bajorané, Deep Space 9 a Terok Nor - opět abecedně seřazené s obrázky.
Přijít si zahrát můžete opět tuto neděli, 8. května 2005, od 12:00 hodin do herny Outpost v Kroftově ulici na Praze 5. Sestavené balíky na půjčení budou k dispozici.