30.12.2005

Hlásíme se vám letos naposledy :) s obnovením starého projektu - vytříhanými obličejíčky lidiček, kterým slovo "Star Trek" více méně něco říká... Nyní (12/2005) byly přidány nové fotečky z mnoha akcí a fotogalerií (přes 500 lidí). Teď je na řadě jejich vylepšování, rozšiřování atd. Pokud najdete sebe nebo svého kamaráda omylem dvakrát, máte k dispozici aktuálnější kvalitnější fotku, nebo chcete být takto anonymně také zařazeni k ostatním svým kolegům :), napiště nám.

Díky tomuto nápadu mohlo vzniknout poněkud netradiční PFko 2006 :) Tímto vám všem, kdo navštěvujete tyto stránky pravidelně nebo i jen párkrát do roka, přejeme v tom novém, 2006, hodně osobních úspěchů, splněných přání, zábavy nejen u vašeho počítače a hlavně hodně kamarádů a nových fanoušků Star Treku...


28.12.2005

Nenašli jste pod vánočním stromečkem zrovna to, co jste si možná tajně přáli? Zlepšit náladu vám snad pomohou DVD obaly z naší dílničky - ve vysoké kvalitě si můžete stáhnout k tisku seriály Původní série, Nová generace, Stanice Deep Space Nine, Voyager a Enterprise. Na památku tu jsou i Startreková pexesa od Molik.


21.12.2005

Pod odkazem Lodě Federace je opět něco nového. Yakuzza pro vás připravil nejen rozpracování dalších tříd. Chcete-li některou tématiku z oblasti lodí zpracovat přednostně, obratťe se na jeho email.

Jak jsme již informovali, diskuzní server Starnet se opět rozkecává a někteří z pisatelů se scházejí osobně právě díky Starnetu. Fotky z takového posezení si můžete prohlédnout v sekci Reportáže.

Tímto vám také za všechny autory Sickbay přejeme poklidné prožití vánočních svátků...


15.12.2005

Pokud chcete utéct předvánočnímu shonu, můžete se přijít podívat či přímo zahrát na další srázeček fanoušků treku pod názvem 'X-MAS Trek 2005', který se uskuteční tuto sobotu, 17. prosince 2005, od 11:30 hod. v herně Outpost v Praze. Nalákat by vás mohlo několik desítek nových fotek a reportáž Vládi Vrbaty z Mistrovství Evropy v Holandsku, na kterém reprezentoval jak jinak než Českou republiku :) Více na stccg.voyager.cz.


13.12.2005

Ve Startrekovém vesmíru se stále něco děje... Zatímco pořadatelé bojují o přežití Festivalu Fantazie v Chotěboři tak, jak ho známe, diváci seriálu Star Trek zůstávají věrni svému fenoménu a nechtějí být na to sami. A co vy? Jste členy některého ze Star Trek fan klubů? Je jich hned několik, můžete si vybrat. Nový klub s vlastním portálem najdete na doméně Trekkies.cz. Zajetý klub CZ Kontinuum s mnoha aktivitami má nově naprogramovanou členskou sekci, přihlásit se a čerpat výhody nikdy nebylo snazší... I nejstarší Star Trek fan klub Dominion doznal změn. "Dominion a klub UPKB na vědomost dávají, že dne 20. listopadu 2005 uzavřely vzájemnou dohodu o spolupráci a sloučení obou klubů pod jednu střechu. Na základě iniciativy Ondřeje "Koraxe" Konvičky se zástupci obou klubů sešli na Koprconu 2005 v Kopřivnici a projednali několik detailů o tom, jak by měla jejich spolupráce v budoucnu vypadat. Bylo dohodnuto, že klub UPKB bude hlavním zaštiťujícím klubem a původně Ostravská sekce klubu bude nést původní název Dominion s přídomkem UPKB. UPKB Dominion má již nyní velké zásluhy na aktivitě klubu, jimiž je např. vydávání barevné verze klubového časopisu UPKB Information Times nebo vylepšení a doplňování informací na klubových stránkách a v neposlední řadě na nemalém přispění do programu Star Trek bloku na posledním Koprconu." Své stránky pod taktovkou Radka "Surela" Malíka má i klub The Neutral Zone CZ.

Za Star Trekem můžete vycestovat i do zahraničí :) - Jana "Molik" Molnárová zdolala Bratislavu (už poněkolikáté) a její misi za kamarády z "onlajnovky" Trekgame, která oslavila 5 let své existence, si můžete přečíst v sekci Reportáže.


29.11.2005

Předposlední listopadový víkend byl ve znamení samostatného Star Trek conu. Ano, Kokon 2005 zdárně proběhl a památeční fotoreportáž je zpracována v sekci Reportáže - přímý link je zde. Další fotky jsou už několik dnů k prohlížení u Paldíka, všechno ostatní, ohlasy apod., najdete přímo na nových stránkách CZK.

Pokud vám toto setkání fanoušků seriálu Star Trek uniklo, navštěvujte pravidelně server Starnet, web s diskuzními fóry hlavně pro trekkies, který díky aktivitě několika 'snaživců' opět ožil. Přidávání nových fór je "plně funkční", zbytek je na vás :) Koneckonců, zavítat můžete i na Fénixcon, který se chystá ve dnech 9. - 11. prosince do Brna.


18.11.2005

Dnes, 18. listopadu 2005, je tomu přesně 10 let, co byl založen první český Star Trek fan klub s názvem CZ Kontinuum. Protože i mně pomohl snáze proniknout do světa Star Treku, sepsala jsem malé shrnutí, jak jsem se Star Trekem začínala já a jak se mu podařilo změnit mi život... Text je míněn také jako malé uvítání pro fanoušky, kteří stojí teprve na začátku "cesty" a viděli třeba jen pár epizod a četli jednu knížku...


4.11.2005

Tentokrát je toho povícero. Do databáze jsme nahráli spoustu fotek z posledních akcí, na které jsme zavítali. Mezi fotkami z kartičkové herny, kde se mastí Star Trek a výsadky v přírodě s CZ Kontinuem, dominuje pochopitelně Avalcon Speciál 2005. Reportáž je doplněna téměř 350 fotkami. Přímý link je zde.

Yakuzza přináší další aktualizaci své sekce o lodích.

Jedna smutná zpráva - za rakovinu zemřel 1. listopadu Michael Piller, tvůrce a producent více než 'pětiset hodin Star Treku'. Dožil se 57 let.

Na vyváženou naopak jedna dobrá zpráva. Předběžný program Kokonu, který by se dal považovat za třetí samostatný Star Trek con v režii CZ Kontinua, je na světě! Stejně tak i on-line přihlášky zde. Více na stránkách Kontinuum.cz.

Sobota - 19.11.2005:
10:00 - Zahájení Kokonu
10:15 - 1. kolo velké soutěže
11:00 - Lodi jménem Enterprise (Miles) - přednáška
12:00 - Zvířátka ve Star Treku (Hana'an, RvR) - soutěž a přednáška
13:00 - Číslo 47 (Paldík) - přednáška
14:00 - 2. kolo velké soutěže (Hypo)
15:00 - Fanzin; Star Trek: Aquarius (Věrka Ježková) - přednáška
16:00 - Vulkanci (Molik) - přednáška
17:00 - Přestávka na večeři
19:00 - Hlavní večerní program (divadlo, beseda, finále soutěže, tombola, překvapení, taneční rej)

Neděle - 20.11.2005:
10:00 - Jak malovat Star Trek (Hana'an) - workshop
11:00 - TrekGame (Molik) - prezentace
12:00 - Beseda s významnými lidmi Českého Treku
13:00 - Návaznost ENT na ST (Margh) - přednáška
15:00 - Konec Kokonu

Doprovodný program:
- Enteprise maratón
- Star Trek: CCG - první i druhá edice
- Tribblové
- Star Trek: Imperátor
- Zabij si svého Borga
- Star Trek: Šipky
- volná zábava