Novinky


22.2.2006

První letošní setkání Star Trek fan klubu CZ Kontinuum proběhlo minulou neděli, 19. února 2006 v prostorách Klubu Mlejn, kam jste loni mohli zavítat na Kokon. Jak se k vám už určitě doneslo, CZK se opět chystá na příjezd dalšího Startrekového herce, 2. dubna (neděle) jím bude Dominic Keating alias Malcolm Reed ze seriálu Enterprise. Všechny ostatní informace naleznete na www.kontinuum.cz.

Na AXN finišuje vysílání druhé sezóny Enterprise, pokud stojíte také o třetí a čtvrtou, dejte o sobě televizi vědět a piště si o Star Trek, např. na email Vit.Sirek@hbo.cz.

Na titulkovém serveru přibyly nové české titulky, tak si je užijte!

JanniV nám zaslal link na zajímavý článek ze serveru hvezdarna.plzen-city.cz, přímý link je zde. Děkujeme.


31.1.2006

Kvůli extrémní zimě jakoby zamrzla i naše klávesnice, proto pro vás žadný převratný projekt nemáme a raději ani nechystáme :)
Něco nového tu však přeci jen najdete. Yakuzza pro vás připravil update Lodí Federace, Artim nám zaslal link na článeček o Patricku Stewartovi 'Neovládám ani domácí spotřebiče!', otaznick upozornil na optimistickou vyhlídku 'Výtahy jako ze Star Treku budou jezdit do dvou let', JanniV našel stránku, na které si můžete objednat DVD Původní série s českými titulky, Noxyr by vám rád představil své stránky na doméně www.romulan.blog.cz, od Jonase je tu pozvánka na možná jedno z posledních představení Startrekového divadla v Celetné, které se plánuje na 24. února od 22:00 hodin, no a zavítat můžete o dva týdny dřív i na Pragocon 2006, na který se lze předem přihlásit skrz tento formulář se 100,- slevou na vstupném (Star Trek blok letos nečekejte, avšak trochu treku plánujeme 'propašovat' do páteční soutěže "Změřte si svůj scifi postřeh" - soutěž nejen pro fanoušky Stargate. Tentokrát nepůjde o znalosti, ale ryze o důvtip a náhodu. Přijďte se pobavit a změřit svůj postřeh na několika krátkých videoukázkách z vašich oblíbených scifi seriálů...).


6.1.2006

První aktualizace v novém roce 2006! Stáhnout si můžete sedm vystřižených scén z devátého Star Trek filmu Insurrection - Vzpoura. Za videa, např. flirtování Deanny a Willa nebo alternativní Ru'afovu smrt, děkujeme Martymu.

A protože je leden, byla na snadě aktualizace stránek zabývající se propagací každoroční velké akce, která je spoustě fanoušků scifi známá pod názvem Festival Fantazie. Na doméně ff.voyager.cz se pro vás budeme, stejně jako loni, snažit uveřejňovat všechny dostupné informace k programu Star Trek bloku. Ten tentokrát proběhne ve dnech 3.-8. července 2006.
Drtivou část programu Star Trek conu se pro letošek zavázal hlavním pořadatelům Festivalu Fantazie zajistit nový Star Trek fan klub 'Trekkies: The New Generation', který má své klubové stránky na doméně www.trekkies.cz. Citace ze stránek: "Můžete se těšit na zajímavé přednášky, besedy s hosty, divadlo a překvapení - to vše k 40. výročí Star Treku. Na portálu vám budeme postupně odhalovat, co konkrétně na festival chystáme. Pořadatelům tímto děkujeme, že k realizaci plánů dostaneme krásný prostor, jakým je Sokolovna. Ta bude sloužit také jako promítací sál."
Zastřešujícím klubem bude, co se organizace ST bloku jako takové týká, už třetím rokem Star Trek fan klub 'UPKB' (www.upkb.wz.cz), jež se v listopadu 2005 spojil s klubem Dominion. Opět se plánuje galavečer, trekové soutěže, ST CCG kartičkový turnaj, PC turnaj (Elite Force II. Multiplayer, Klingon Honor Guard Multiplayer) apod.
Pokud se chcete zapojit aktivně jakýmkoliv pořadem v délce jedné hodiny, ozvěte se nám se základními informacemi na tento email. Pochopitelně uvítáme jakékoliv nápady, náměty a připomínky k programu anebo třeba vaše tajemství, co by právě pro vás bylo tím pravým impulzem, abyste na akci přijeli...
A co už je tak trochu "tutovka"? :) Tzv. Oktan Team připravuje dvě Star Trek divadla, jedním je Švestkové pyré, druhé (reprízu) směřují do Jára Cimrman conu (Hluboký vesmír, obraz devátý). V této souvislosti byla zprovozněna pracovní verze prezentace, kterou najdete na oktan.trekkies.cz.

Anonymní fotogalerie příznivců Star Treku se nepatrně vylepšuje skoro každý den, své fotky nám posílejte i nadále...