Novinky


28.4.2006

Čas neúprosně běží a do začátku Festivalu Fantazie zbývají už jen dva měsíce. Tak trochu kosmetické úpravy programu, které by se daly označit za další verzi předběžného nástinu letošního Star Trek bloku je tady. Protože jsme dostali o další dny navíc, budeme muset celý program znovu překopat a zařadit více promítání. Stále je možnost přihlásit svoji přednášku, besedu či jiný zábavný program v délce 1 hodiny hlavnímu organizátorovi bloku na tento email. Tímto oslovujeme samozřejmě i slovenské fanoušky!

Pokud jste přednášející, upřesněte nám datumy a časy možných začátků svých pořadů nejen podle zveřejněného nástinu a sepište anotace (k dispozici máte 350 znaků). Spěchá!!!

Každá akce potřebuje podpořit. Festival Fantazie 2006 není výjimkou. Pokud chcete pomoci, je pro vás určen tento odkaz.
Prosíme, pomozte nám s propagací. Umístěte jakýkoliv baner, napiště do novinek na svých stránkách jakoukoliv malou upoutávku, obešlete emailem své kamarády a známé, vyvěste letáček ve škole nebo na jakémkoliv veřejně přístupném místě... [zde si můžete stáhnout malý letáček z naší dílničky]
Děkujeme za spolupráci!
Festival Fantazie není jen o Star Treku! Široké spektrum zábavy, tj. vše, co na této akci můžete zažít, vám přiblíží tento přehled.

Chcete-li se pobavit ještě nějaký ten týden předem, nabízíme další trekové představení v Divadle v Celetné a to dne 16. května 2006 od 19:30 hod. Bohužel se bude nejspíše jednat o derniéru kvůli malému zájmu. Chcete-li divadelní spolek podpořit, najděte si v pondělí v půl osmé večer čas!

Ještě dřív se pro vás chystá téměř na celou sobotu první oficiální TOC, mezinárodní turnaj, na který mají vstup všichni příznivci karetní hry Star Trek. Bude se konat v Praze v herně Outpost dne 6. května od 11:00 hod. Již nyní je přislíbena mezinárodní účast. Cen bude mnoho, kartičky, plakety... a k velkým lákadlům bezesporu patří vstupenka na setkání s hercem Dominicem Keatingem, jejíž součástí je zdarma podpis herce (setkání se uskuteční den na to). Velká nabídka pro všechny začátečníky! Paralelně s turnajem o ceny bude probíhat základní výuka. Pokud vás svět karetní hry Star Trek zajímá a oslovil, např. skrz prezentaci na stccg.voyager.cz, přijďte se podívat (zdarma). Nemusíte vlastnit ani jedinou kartičku, vše zapůjčíme a ukážeme, jak na to. Velký zadní sál herny bude vyhrazen celou sobotu jen pro nás, trekkies....

Z emailu od vás od čtenářů dále vybíráme např. link na článeček 'Od M:I:3 ke Star Treku' a 'Jedenáctý Star Trek brzy spatří světlo světa'. Tímto doporučujeme všem našim čtenářům pravidelně pročítat též Trektoday.com.

A nejlepší nakonec :) V sobotu 27. května 2006 startuje na AXN už třetí sezóna Enterprise (český dabing) (20:10 hod). Všichni, kdo mají za sebou první dvě sezóny, mohou začít okamžitě slavit... :) Děkujeme Martymu.


6.4.2006

Druhá verze předběžného programu letošního Star Trek bloku je tady. Stále je možnost přihlásit svoji přednášku, besedu či jiný zábavný program v délce max. 2 hodin. Pokud jste přednášející, upřesněte nám datumy a časy svých pořadů právě podle zveřejněného nástinu a sepište anotace (k dispozici máte 350 znaků). Stále hledáme dobrovolníky také z řad amatérů na cyklus přednášek 'úvody do seriálů' - máte-li rádi TOS, TNG, DS9 nebo VOY a dokážete si připravit podklady, seberte odvahu a napište. Více na ff.voyager.cz. Stránky Kontinuum.cz propagují soutěž Můstek je váš - ještě máte čas se zapojit a to do 30. dubna 2006.

Do databáze karet na stccg.voyager.cz přibyly karty z nejnovější edice "To Boldly Go", která brzy vyjde ve světě. Tato edice obsahuje novou afilaci nazvanou 'StarFleet' nebo-li Hvězdná Flotila. Postavy a lodě z tohoto uskupení jsou inspirovány sérií Enterprise. Celá databáze je připravena na projekt 'Kartičková videa', který přiblíží hru k samotnému seriálu. Ke každé kartičce budou postupně přibývat několika sekundová videa, zakončená vždy onou momentkou z obrázku. Líbí se vám náš nápad? Chcete se zapojit a pomoci nám? Napište!

Také bychom vás rádi pozvali na první oficiální TOC - Territorial Open Championship. Jedná se o mezinárodní turnaj, na který mají vstup všichni příznivci této hry. Bude se konat v Praze v herně Outpost dne 6.5. 2006 (sobota) od 11:00 (registrace od 10:30). Již nyní je přislíbena mezinárodní účast. K velmi lákavým cenám patří bezesporu vstupenka na setkání s hercem Dominicem Keatingem, jejíž součástí je zdarma podpis herce (více informací na Kontinuum.cz).
Příští velký turnaj je naplánován na sobotu, 15.4. 2006, od 12:00 hod. v herně Outpost v Praze. Opět nemusíte vlastnit ani jednu originální kartu...

Od minulého týdne si můžete rovněž zakoupit novou knížku nakladatelství Netopejr - posledním titulem je Epidemie IDIC od Jean Lorrah. 252 stránek pořídíte v dobrých knihkupectvích za 179,- Kč.


27.3.2006

WesleyC za klub UPKB-Dominion sepsal krátké poohlédnutí za letošním Pragoconem, který proběhl opět v prostorách základní školy Benita Juáreze v Praze 6 - Dejvicích. Přihodil také pár foteček mj. z první společné mise v Ostravě.

Pro všechny, kteří ještě neměli tu možnost pročítat si Wikipedii, tak i Star Trek má v databázi své místo.

A protože tomu bude letos, tedy v roce 2006, už čtyři desítky let, co byl seriál Star Trek poprvé uveden, je tu pro vás na 40. výročí 'Památný Star Trek'...


20.3.2006

Po dlouhém přerušení je tu opět aktualizace databáze Narážek na Star Trek. Vše nové je označeno. Z filmečků si můžete stáhnout ukázky mj. z Želvích nindžů III, Holičství a prohlédnout si prezentaci Galaxy Questu. V seriálech přibyly nové ukázky z JAGu, SG-1, Farscape, Simpsonů, ER, Lost atd., nově zařazen byl např. seriál NCIS, Joey (ukázky s Brentem Spinerem), Extras atd. Také si můžete stáhnout ukázku z pořadu Víkend, kde byla řeč o ST legu. Tímto děkujeme spolupracovníkům za emaily.

Jak jste se mohli dozvědět již ze vstupní stránky několik dnů zpátky, příjezd Dominica Keatinga alias Malcolma Reeda ze seriálu Enterprise se odkládá na 7. května 2006. Všechny další informace naleznete na www.kontinuum.cz.

Proč jsem Trekkie..., aneb malé shrnutí jednoho z prvních fanoušků Star Treku v ČR, Pavla Pabjana z klubu Dominion.


3.3.2006

Oficiální web o Festivalu Fantazie nabral grády a tak se pokusíme nezůstávat pozadu - proto je tu první nástin programu letošního Star Trek bloku, abyste si mohli udělat už nyní částečnou představu. Kurzívou označené pořady jsou zatím provizorně zařazeny do programu, nicméně zdaleka ne napevno. Vše je zatím ve fázi vyjednávání s přednášejícími. Pokud si chcete připravit přednášku na téma úvod do některého ze seriálů, vaše pomoc bude vítána a to také v případě jiného námětu startrekového pořadu... více na stránce ff.voyager.cz.

Jak asi dopadla anketa ve Spojených státech, když u nás ve volbě Největší Čech 'zvítězil' Jára Cimrman? Čtenáři Metra to od posledního únorového dne vědí... vy se to můžete dozvědět na stránce Multimédií (Ostatní články), kde přibyl i scan recenzí trekových filmů z knížky Encyklopedie Fantastického filmu (1994 Cinema Praha s.r.o., Ivan Adamovič a kolektiv). Děkujeme Paldíkovi.

Pokud si už nyní plánujete víkendy, tak vemte na vědomí, že další možnost shlédnout Startrekové divadlo v Celetné můžete v sobotu, 25. března v prime time od 20:30. Děkujeme Jonasovi.
O víkend dřív, tj. 18. března 2006 (sobota), si můžete vyzkoušet v praxi karetní hru na téma Star Trek - nemusíte vlastnit ani jednu originální kartu, můžete si vystačit s vámi vytištěnými exempláři karet sestavenými do příslušného hracího balíku. A i s tím vám přímo na místě můžeme pomoci... více na stccg.voyager.cz.