Novinky


30.6.2006

A vyráží se nejen na Star Trek con do Chotěboře!


16.6.2006

Vzhledem ke Star Trek conu, který se nezadržitelně blíží, se dnešní novinky týkají právě Festivalu Fantazie. Přípravy a propagace jsou pochopitelně v plném proudu. Připravili jsme pro vás nové preview propagující Star Trek program po vzoru mnoha jiných programových liníí. Můžete si stáhnout soubor o velikosti 17,3 MB (1 min 23 sec). Pokud budete mít problém se stahováním, můžete zkusit ještě server rapidshare.de.

Pokud vás máme naladit co nejvíc do předdovolenkové "horečky", snad se nám to alespoň částečně vydaří díky přehledu věcí, kterými se většina z vás vybaví pro svůj až desetidenní pobyt v Chotěboři. Pokud dojdete k závěru, že nám tu něco chybí, určitě napište, doplníme :)

Na stránce oktan.trekkies.cz je pro vás také něco nového, takže si to užijte :) Co se týče oficiálních stránek akce, doporučujeme číst tzv. 'Podrobné novinky'. Do galavečera bude zařazeno mj. vyhlášení výsledků soutěže Můstek je Váš, kterou má na starost CZ Kontinuum.
Organizační tým Festivalu Fantazie se letos také nenechává v propagaci zahanbit. Oficiální stránky popisující jejich aktivity jsou toho důkazem. V pondělí dopoledne (12. červen) vystoupil v pořadu "Prima jízda" sám hlavní pořadatel Václav Pravda. Pokud vám tato informace unikla, nabízíme cca čtyř minutový rozhovor ke stažení (7,8 MB). Stahovat můžete přímo od nás nebo opět na rapidshare.de. Vše najdete na stránkách FF.voyager.cz.


6.6.2006

Mimořádně přejímáme novinky jiného Star Trek serveru - tím je CZ Kontinuum, který zve své a potažmo budoucí členy na setkání, které se mimořádně uskuteční v Brně a to tuto neděli, 11. června od 13 hodin. Jedná se o Exobiologickou misi do Zoologické zahrady města Brna. Všechny dostupné informace najdete přímo na stránkách klubu.
Na www.kontinuum.cz najdete také zbrusu nový projekt s názvem Star Trek Fanlisting - jedná se o přehlednou stále aktuální databázi fanoušků Star Treku, skrz kterou budete moci být kontaktováni a informováni o všem, co souvisí s vaším oblíbeným seriálem. Dejte o sobě vědět... přihlašte se i vy...


29.5.2006

A je to tady podruhé :) Dlouho očekávaná 'o'pravdová konečná verze programu Star Trek conu na Festivalu Fantazie 2006 je sestavena! Do programu jsou už vneseny veškeré změny hlavního organizátora Vaška Pravdy a jeho požadavky na program v souvislosti s programem jiných linií (nežádoucí konkurence jiné programové linie, podobnost témat, přednášejích atd.). Přibylo hlavně promítání. Anotace jsou tímto kompletní.

Prostor pro všechny fanoušky Star Treku však stále zůstává - řeč je o pondělním galavečeru - mix všeho možného i nemožného o treku :) Chcete-li nám pomoci jakýmkoliv námětem, chcete-li se podílet, něco promítnout, něco říci několika desítkám lidí, něco zazpívat... určitě se ozvěte co nejdřív na email hypo@voyager.cz. Zahájení Star Trek bloku má být pro vás... tak, aby se vám líbilo... řekněte si, co by se vám líbilo... napište...

Jak jsme avizovali, 27. května 2006 začala na AXN už třetí sezóna Enterprise (český dabing). Jedno malé překvapení - u písničky ve znělce jsou české titulky :)

Link na článeček tentokrát jenom jeden - 'Další tvůrce seriálu Lost pracuje na Star Treku'.


17.5.2006

V sekci Reportáže najdete fotky z nedělního setkání s Dominickem Keatingem, který hraje taktického a zbraňového důstojníka NX-01 Enterprise poručíka Malcolma Reeda. Akce opět proběhla v hotelu Regina na Praze 10. Připojujeme naše velké díky za organizaci pozvánky do České republiky.

Star Trek fankluby v ČR jsou stále velmi aktivní. Nyní se vše točí hlavně kolem příprav Festivalu Fantazie, ale těch pár týdnů si můžete zkrátit např. výletem do Ostravy. Tento víkend (20. - 21. 5.) proběhne v prostorách DDM v Ostravě - Zábřehu (Gurtjevova ulice) další setkání fanoušků Star Treku pořádané klubem UPKB-Dominion. Zahájení je v 16 hod. a na programu jsou, mimo jiné, přípravy Star Trek bloku na FF 2006 v Chotěboři, malý testík vašich znalostí ze světa Star Treku, trekové karetní hry a v neposlední řadě projekce čehokoli, co nějak týká našeho "postižení". Mise bude přes noc, takže, pokud máte v plánu přespat, spacáky s sebou.

Z emailu od vás od čtenářů dále vybíráme např. link na článeček 'Hollywood opět nažhaví warp pohon' a 'Nový Star Trek vrátí do hry Kirka a Spocka'. Tímto doporučujeme všem našim čtenářům pravidelně pročítat též Trekkies.cz.

Na závěr dnešních novinek tu máme upoutávku na Perry Rhodana (RhodaCon). V roce 1961 se v Německu objevil nový sešitový seriál. V té době nikdo ještě neslyšel o Star Treku, první episoda TOSky spatřila světlo našeho světa až za 5 let a ještě za oceánem. Zato v Německu se Perry Rhodan brzy stal hitem a tato dnes kultovní sága stále týden co týden přináší nová dobrodružství každému, kdo místo pohodlné televize rád zapojí trochu své fantazie a pustí se do čtení. V zemi našich sousedů již přesáhl počet vydaných sešitů číslici 2300, kterou byla zahájená nová, v pořadí již 34. série. V době konání Festivalu Fantazie bude vycházet svazek s pořadovým číslem 2340. Na základní linii se vážou další paralelní série, které se ve světě Perryho Rhodana odehrávají. Byly vydány stovky románů, vychází nespočet komixů. Svět Perryho Rhodana vznikl dříve a je minimálně stejně propracovaný jako svět Star Treku.
V letech 1995 až 2002 vycházely sešitové řady i v České republice. Od ledna 2006, díky nakladatelství MOBA, začala tato kultovní sci-fi sága znovu vycházet a to od dílu 2200.
Pokud si chcete rozšířit obzory a možná se i vydat, kam jste se ještě nevydali, rádi vás přivítáme jménem SFK Perry Rhodan na naší programové linii - RhodaConu - v rámci Festivalu Fantazie, 6. července 2006 v Chotěboři.