Novinky


24.12.2006

'V' - tento skvělý americký sci-fi seriál (resp. dvě filmové minisérie a seriál) z let 1983-1985 je u nás neprávem trochu opomíjen. Byl odvysílán na ČT1 pod názvem "V - jako vítězství" počátkem 90. let ve velmi nevýhodném popůlnočním čase ještě s rychlodabingem. I přesto měl příznivý ohlas. Námět seriálu částečně vychází z románu Sinclaira Lewise "It Can't Happen Here" z roku 1935 a pojednává o mimozemšťanech – "Vesmířanech", vypadajících jako lidé, kteří přicházejí v míru na Zemi... aspoň to tvrdí. Jenom skupinka bojovníků odboje objeví jejich tajemství...
O vánocích byla spuštěna nová stránka na adrese VECKO.voyager.cz, která se pokusí všem fanouškům scifi 'Véčko' přiblížit a nalákat na jeho shlédnutí...

PF(F) 2007


29.11.2006

Možná k Mikuláši, možná ne, je tu soupis novinek pro vás :)
V sekci Reportáže opět v jedné várce přibylo velké množství fotek a to z Festivalu Fantazie Speciál, listopadového srazu CZ Kontinua, kde se mimo jiné přemýšlelo o dalším LARPu a také fotky z nejčerstvějšího Koprconu 2006. O Koprconu se můžete dočíst i u Páji v jeho blogu.
Pokud chcete akcím podobného typu napomoci, je tu výzva na stránkách Festivalu Fantazie a šance i pro vás...

Dlužili jsme vám také vyhodnocení soutěže CCG Mánie, které se dočtete zde. Výherci blahopřejeme :)

Jak asi víte, na AXN skončila třetí dabovaná sezóna Enterprise, na čtvrtou řadu zatím nemá UPC vysílací práva, ale naštěstí tomu může být každý den jinak a třeba já v to pevně věřím!

Na stránkách CZ Kontinua byl mj. rozšířen Fanlisting o velmi očekávanou funkci, a to změnu profilu, kde si nyní můžete upravovat údaje dle libosti samostatně. Jediné, co k tomu potřebujete, je vaše přezdívka a heslo, které jste si zvolili při registraci. Řekněte o Fanlistingu svým přátelům a známým. Ať je nás pohromadě co nejvíce...
Pro členy je k dispozici také elektronická forma třetího letošního čísla Irelevantního světa.

Závěrem vyhlašujeme celotrekové pátrání po pachateli, který se dopustil trestného činu propagace Star Treku u vlakového nádraží v Brně. Důkazy jsou nevyvratitelné :) Tímto očekáváme i od vás jakákoliv hlášení podobných aktivit, např. stejně hledaný je i majitel vozidla s SPZkou 47-47, o tom není pochyb! :)


17.11.2006

Po dlouhé době přichází server Trekkies.cz s nabídkou nových obchůdků, tentokráte opět z Německa. (Bohužel je na ně vetší spoleh než na zaoceánský obchod.) První e-shop najdete na www.shopservice.de, kde poštovné činní 10 EUR, takže na jednu objednávku je potřeba alespoň pět lidi. A druhý najdete na www.starbase8.de a poštovné je 20 EUR. Zde bude potřeba nashromáždit lidiček o něco více.
Ještě jednou pro připomenutí podmínek. Pokud si něco vyberete, napište na bonsaj(zavinac)trekkies.cz. Do mailu uvedete, co jste si vybrali a poté budete přidáni k objednávce. Až vás bude nashromážděno dost, budete obesláni mailem údaji o platbě (částku a účet). Když peníze dorazí, věcičky se hned objednají. Po doručení na uvedenou adresu budou všichni informováni a individuálně se domluví předání či poslání. Na stránkách si pravidelně můžete přečíst, v jaké fázi objednávka je.
Bohužel, objednávky z www.startrekexp.com byly zrušeny z důvodu nespolupráce z jejich strany. Plně se objednává ze space-store.de, kde skvěle spolupracují. Bonsaj tímto žádá všechny, kterým objednávka vyřízena dosud nebyla, aby ji kontaktovali.

P.S.: A razí se na Koprcon! :)


2.11.2006

Hlásíme se vám téměř po měsíci plném výpadků. Server, na kterém máme všechna videa, stále neběží, i když příští týden se už jeví nadějněji. Dodatečně se omlouváme.

Co je tedy už námi? Minulý víkend, tedy od čtvrtka do neděle, proběhl Festival Fantazie Speciál opět v Chotěboři, kde jsme se zase všichni osobně potkali. Něco málo fotek máme v plánu vypustit :)
Minulý měsíc jste si mohli také vydražit kus startrekové historie v aukční síni Christies, ale pokud se pravidelně těšíte na výplatu, o nic jste nepřišli :) Kulaté výročí Star Treku i dražba předmětů prošla celkem dost médii, za všechny uvádíme tyto dva články ze serveru iDNES.cz: 'Star Trek slaví čtyřicátiny velkým výprodejem' a 'Loď ze Star Treku se prodala za 576 tisíc dolarů'.

Co se týče propagace akcí ještě letos, možná by nebylo od věci zavítat na Koprcon, kde bude i linie o Star Treku (ve dnech 17. - 19. listopadu 2006).
No a pokud se vám nechce nikam do zimy, můžete doma v pelíšku skládat básničku na téma 40. výročí Star Treku (o třech slokách, se slovy Kirk, Spock, Enterprise) a přihlásit se do souteže 'O nejlepšího poetu', kterou vyhlásil server Trekkies.cz. Máte na to celý listopad :)