Novinky


24.08.2007

Už druhý týden si můžete koupit novou knížku s posádkou Nové generace - "nešťastnou třináctku" s názvem Oči vidoucích pořídíte v dobrých knihkupectvích za 169,- Kč.
Několik lodí Federace a Klingonské říše beze stopy zmizí při průletu nově otevřenou obchodní trasou a Enterprise je vyslána záhadná zmizení vyšetřit. Záhy posádka kapitána Picarda nalézá strašidelný hřbitov vesmírných lodí - oblast plnou opuštěných plavidel všech myslitelných tvarů a velikostí. Uprostřed oblasti se nachází obrovský objekt, vytvořený neznámou a prastarou civilizací. A když se Picardova posádka snaží odhalit tajemství objektu, nevědomky uvede do pohybu síly, které by mohly pro vše živé na palubě Enterprise znamenat šílenství a smrt.


12.08.2007

Na naše stránky o Véčku jsme přidali do sekce Download české titulky k prvnímu dílu seriálu, ep. "Liberation Day". V přehledu epizod si můžete dále stáhnout zvukové stopy zbývajících epizod ve formátu MP3 - jedná se o český rychlodabing - určeno pro dobrovolníky, kteří chtějí pomoci s výrobou titulků. Pokud si najdete čas, určitě se ozvěte, rezervujeme vám danou epizodu a potom zveřejníme hotové české titulky. Za pomoc předem děkujeme.


10.08.2007

Nemesis měla docela slušnou sledovanost a proto, kdo můžete, napište do Novy na emailovou adresu dopisove@nova.cz poděkování za vysílání a nezapomeňte požádat o další Star Trek :)
Naším poděkováním je zpracování, resp. doplnění vystřižených scén, které budou nadále k dispozici ke stažení v sekci Filmy, v tomto případě pod STX: NEM. Děkujeme Martymu.

Když jsme u toho Star Treku na českých televizích, AXN včera, tedy 9. srpna, poslední epizodou čtvrté sezóny dokončila vysílání seriálu Enterprise, ale s posádkou kapitána Archera se prozatím nerozloučila. Sledujte pečlivě televizní program.

Pokud se chystáte na CzechTREK 2 a umíte "vyrobit" vlastní music video, zkuste se zapojit - stále probíhá soutěž o nejlepší TNG music video, ve kterém můžete použít libovolné záběry ze seriálu Star Trek: The Next Generation a filmů s posádkou Nové generace s hudbou a efekty dle vašeho výběru. Jedinými kritérii jsou právě zmiňovaná TNG a aby vaše mvéčko zatím nebylo nikde prezentované. Když neobsadíte trvní tři místa, rozhodně na vás čekají ceny útěchy, i když ve hře jsou lákavé volňásky na projekci Prvního kontaktu v kině, slevové poukazy od cestovní agentury Travel Esprit, Star Trek na DVD od FilmCity a třeba knihy od Laseru. Bližší info na emailu little.borg@trekkies.cz.


7.08.2007

Dneska můžete na televizi Nova shlédnout zatím poslední natočený Star Trek film, Nemesis a to od 22:05 hodin. Najde se mezi čtenáři našich stránek někdo, kdo film od jeho americké premiéry v roce 2002 ještě neviděl?


22.07.2007

Po svatební cestě nás čeká bohužel spousta povinností mimo net a proto opravdu nedokážeme odhadnout, kdy uveřejníme kompletní galerie k FFku či sepíšeme nějaké to povídání k tomu. Proto tu pro vás máme rychlovku v podobě šesti desítek fotek pro částečnou představu pro ty, kdo letos Chotěboř nezvládli a připomínku těm, kteří mají naopak na Trekfest 007 spoustu vzpomínek. Více na FF.voyager.cz. Současně se budeme snažit doplňovat odkazy na jiné fotogalerie a reportáže. A navíc... už nyní je potvrzen Star Trek program na Festivalu fantazie Speciál, takže si v kalendáři zaškrtněte datum 25.-28. říjen 2007.

Když zůstaneme u tématu srazů, nedělní odpoledne s kamarády od Star Treku můžete strávit opět na pohodovém setkání a to 5. srpna v Praze v Divoké Šárce (připravuje CZKčko). Sraz je na konečné stanice tram 20 a 26 (Divoká Šárka) ve 13:00 hodin. Na programu je kromě pokecu procházka volnou přírodou, koupaliště (ne Džbán) a večer asi hospůdka...vítán je úplně kdokoliv, ale přihlášení by mělo být závazné kvůli případnému čekání na opozdilce... stačí poslat nick na email klub@kontinuum.cz.

I když se zpožděním, tudíž spíše připomínáme, že na AXN opět běží Enterprise v češtině, tentokrát poslední, čtvrtá sezóna.


9.07.2007

Jedna z nejlepších akcí vůbec, TrekFEST 007, je za námi. Slovy nelze popsat okamžiky radosti a štěstí, které jsme prožili a co víc, celé letošní FFko bylo o velké naději pro všechny fanoušky, že jsme stále tady, budeme tady a budeme spolu rádi... Třešničkou na dortu se tím pádem stala pozvánka od klubu CZ Kontinuum a Trekkies: TNG na setkání s herečkou Marinou Sirtis alias Deannou Troi v Praze na CzechTREKu 2. Přihlášky již běží...