CHYBY VE STAR TREKU


Chyby ve Star Treku - Enterprise


Chyba: Dopito
Epizoda: ENT - Shuttlepod One
Popis: Trip s Malcolmem si připíjejí Bourbonem na zahřátí. Tucker sklenku dopije, ale než Reed domluví, je při společném záběru se svíčkou sklenička opět plná.
Poznámka: Chyba střihu.

Chyba: Světlo z chodby
Epizoda: ENT - Fusion
Popis: Když Tolaris odchází z kajuty T'Pol, kamera ho zabírá když téměř vychází na chodbu. V následujícím záběru na T'Pol se však mění osvětlení, právě jakoby se dveře otevírály a opětně zavíraly. Míra osvětlení stoupla a pak klesla - měla při zavírání dveří jen klesat.
Poznámka: Chyba režiséra.

Chyba: Kempování
Epizoda: ENT - The Catwalk
Popis: Při rozhovoru T'Pol s Archerem se kapitán zeptá na kempování. T'Pol odpoví, že nikdy nekempovala a vzpomene si na jeden vulkánský rituál. V epizodě Strange New World však kempovala na první planetě, kterou výsadek Enterprise prozkoumával.
Poznámka: Faktická chyba.

Chyba: Pomoc Vulkáncům
Epizoda: ENT - Cease Fire
Popis: Admirál Forrest obhajuje prosbu Vulkánců, že je to poprvé, co žádají o pomoc. Poprvé však žádali o 'laskavost' v epizodě Fallen Hero.
Poznámka: Faktická chyba.

Chyba: Fotony
Epizoda: ENT - Cogenitor
Popis: Malcolm řekl, že nikdy neslyšel o fotonických hlavicích. S fotonovými torpédy však přišel do styku už v epizodě Sleeping Dogs.
Poznámka: Faktická chyba.

Chyba: Specifikace hemisféry
Epizoda: ENT - Azati Prime
Popis: Trip hlásí Travisovi, že je kolem pravé dolní hemisféry hodně aktivity. Hemisféry jsou u koule vždy jen dvě, horní a spodní.
Poznámka: Faktická chyba.

Chyba: Danielsovo století
Epizoda: ENT - Carpenter Street
Popis: V této epizodě Archer mluví o Danielsovi jako agentovi ze 30. století. V epizodě Shockwave o sobě Daniels mluví jako o cestovateli z 31. století.
Poznámka: Faktická chyba.

Chyba: 2 roky později
Epizoda: ENT - Zero Hour
Popis: T'Pol do deníku diktuje datum 14. února roku 2152. Tato epizoda se však datuje o dva roky později do roku 2154. V roce 2152 byla Enterprise na konci první sezóny.
Poznámka: Faktická chyba.

Chyba: Poručík u kormidla
Epizoda: ENT - Affliction
Popis: Kapitán Hernandezová vydá rozkaz kormidelnici s oslovením "Poručíku". Její hodnost na uniformě (jedna pecka) však označuje, že je pouze praporčík.
Poznámka: Faktická chyba.