CHYBY VE STAR TREKU


Chyby ve Star Treku - Voyager


Chyba: Hodnost Tuvoka
Epizoda: VOY - Caretaker
Popis: Tuvokova hodnost je v první sezóně Voyageru Nadporučík (tři pecky, dvě zlaté, jedna černá). Občas, od druhé sezóny nastálo, bez vysvětlení, nosí už jen dvě pecky (dvě zlaté) hodnosti Poručíka.
Poznámka: Zajímavost. Tuvok byl povýšen v ep. Revulsion na Nadporučíka a měl stejnou hodnost jako v úplně první epizodě seriálu. Byl degradován po událostech v ep. Prime Factors, ale ukázáno to nebylo.

Chyba: Hodnost Toma Parise
Epizoda: VOY - Caretaker
Popis: Tomova hodnost je v první sezóně Voyageru Poručík (dvě zlaté pecky), občas, od druhé sezóny nastálo, bez vysvětlení, má hodnost Podporučík (dvě pecky - jedna zlatá, jedna černá). Později je degradován za své činy až na méně než Praporčíka (jedna zlatá pecka), nosí jen jednu černou pecku.
Poznámka: Zajímavost.

Chyba: Motor auta transportovaného z vesmíru (tip - Vladimír Hlávka)
Epizoda: VOY - The 37's
Popis: Tom Paris při nálezu starého veteránu analyzuje motor a oznámí, že v motoru je olej, v nádrži benzín a v chladiči voda. Všechny kapaliny musely být ve vesmíru zmrzlé, minimálně na konstatní teplotu vakua, která bývá -270°C (+/-). V případě, že Fordka neměla porušené nádrže a motor, mohlo to teoreticky těch x století vydržet. Rozmrznutí za pár vteřin je ovšem chyba, pokud to při přenosu pomocí tranposportního paprsku nebylo uděláno úmyslně (nebylo řečeno). Rychlé ohřátí uvedených kapalin na provozuschopnou teplotu by s největší pravdědopodobností vedlo k poškození motoru, nádrže a hlavně chladiče.
Poznámka: Faktická chyba.

Chyba: Warp 10
Epizoda: VOY - Threshold
Popis: Podle celé řady fanoušků je námět této epizody sporný, překonání warpu 10 jako takové, technické parametry raketoplánu, možnost okamžité cesty domů a následného snadného vyléčení Holodoctorem atd.
Poznámka: Zajímavost.

Chyba: Jazýček
Epizoda: VOY - Threshold
Popis: V jedné z předcházejících scénách na ošetřovně si Tom Paris dramaticky vyndavá z úst svůj jazyk. V pozdější scéně ho však nepostrádá :)
Poznámka: Zajímavost.

Chyba: Eugenické války ve Voyageru
Epizoda: VOY - Future's End
Popis: Podle Původní série v letech (na konci 20. stol.) měly na Zemi probíhat tzv. Eugenické války. V epizodě, kdy je Voyager vtažen do minulosti do tohoto období však o konfliktu nepadne ani zmínka.
Poznámka: Zachování kontinuity. Scénáristé záměrně vynechali složité vysvětlování nezasvědcenému divákovi.

Chyba: X-KS
Epizoda: VOY - Future's End
Popis: Název Starlingovy firmy podle velkého loga na budově by měl být 'Chronowerx', ale v tajném hangáru s Braxtonovou lodí je na stěně nápis 'Chronowerks'.
Poznámka: Chyba vizuálních efektů.

Chyba: Mikrofon u Káti
Epizoda: VOY - Coda
Popis: Když spolu mluví Janeway a Chakotay v pracovně kapitána, na malý moment je vidět u stropu část mikrofonu.
Poznámka: Chyba kameramana.

Chyba: Záběr z Prvního kontaktu v epizodě Voyageru
Epizoda: VOY - Random Thoughts
Popis: Po scéně, kdy zmlátí ti týpci Tuvoka, následuje další, ve které ho odvedou sednout kousek dál a jeden z cizinců se mu snaží dostat z mysli násilné myšlenky. Pak se objevují ty jakoby Tuvokovy násilné myšlenky, ale hned mezi jednou z prvních myšlenek je vidět záběr z filmu První kontakt, jak posádka Enterprise ustupuje před Borgy (záběr je vedený jakoby z pohledu Borga). Tato scéna přímo v tom filmu je a navíc ve Voyageru ještě dobou neměli možnost získat vzhled nových uniforem Flotily.
Poznámka: Faktická chyba. Upozornil Dušan Kotala.

Chyba: Přesmyčka v datu
Epizoda: VOY - The Omega Directive
Popis: Seven hned v úvodu epizody nesprávně vyslovila hvězdné datum. Diktovala 15781.2, ale správně mělo být 51781.2. Janeway později použila datum 51793.4 v zakódovaném deníku.
Poznámka: Faktická chyba.

Chyba: Emitor nepadá
Epizoda: VOY - One
Popis: V jiných epizodách je při deaktivaci Holodoctora vidět, jak padá emitor na zem. Při deaktivaci Holodoctora ve strojovně však emitor vidět nebyl.
Poznámka: Faktická chyba.

Chyba: Jiná stránka v knize
Epizoda: VOY - Latent Image
Popis: V poslední scéně epizody je kapitán Janeway s Holodoctorem na holopalubě, kde si čte knihu. V jednom ze záběrů lze přibližně spočítat řádky na pravé stránce, na které jakoby končí kapitola. Po Tuvokově návštěvě, kdy knihu na chvíli odložila, ji opět otevře a čte dál, ale na pravé straně, na pravém listu, je již daleko více řádků, než předtím.
Poznámka: Faktická chyba. Upozornil Dušan Kotala.

Chyba: Posekaný trávník
Epizoda: VOY - Memorial
Popis: Na neobydlené dlouho nikým nenavštívené planetě byl kolem památníku upravený trávník.
Poznámka: Logická chyba. Mohlo se jednat o geneticky vyšlechtěný trávník, který roste jen do omezené výšky. Upozornil Bendi.

Chyba: Myš na obrazovce
Epizoda: VOY - Good Shepherd
Popis: Když Harren letí v únikovém modulu a mluví s Janeway, otočí se a v tu chvíli je vidět na panelu za ním hýbající se kurzor myši.
Poznámka: Zajímavost. Upozornil jiri17.

Chyba: Člen štábu
Epizoda: VOY - Flesh And Blood, Part I
Popis: Do záběru se při natáčení zapletl jeden člen štábu v civilu, viděna postava zezadu nalevo od Tuvoka. Čas: 9 minuta, 12 vteřina.
Poznámka: Zajímavost. Upozornil Tomáš Taraba.