STÁHNĚTE SI...


Speciál Galaxy Quest

Galaxy Quest z roku 1999 je film o stejnojmeném průměrném televizním seriálu s tisíci nadšených fanoušků, kteří se po vzoru svých hrdinů oblékají a jednají a zřejmě si i staví "jakoby" kosmické lodě, do kterých pak herce Galaxy Questu zvou, aby jim ukázali, jak moc je mají rádi. Většina herců seriálu by však mnohem radši hrála něco docela jiného, a tak nadšení fanoušků nesdílí. Až na jednoho - komandér Taggart (Tim Allen), nejoblíbenější hrdina seriálu si naopak nadšení fanoušků vychutnává.

Film je postaven na fanouškovství k jednomu scifi seriálu, který celým svým pojetím velmi připomíná právě fenomén Star Trek.
Ke stažení tu žádné ukázky nejsou, ten film prostě musíte vidět celý :)

- charismatický kapitán - jeho chování, pózy (na kapitánském křesle, kontrola ubikací), gesta (ukončení spojení), způsob boje (kotouly, roztržená uniforma), charakter (vztah k ženám) atd.
- výsadky - účastní se sám kapitán s nejvyššími důstojníky na lodi


- výsadky - praporčík bezejmenný (ve ST značí červená uniforma úmrtí na misi)


- narážka na užitečnost a charakter postav - ženské na okrasu (ňadra ala Seven)


- technika - velká loď - nejlepší, nejvýkonnější, nejznámnější - N.S.E.A. Protektor (ala U.S.S. Enterprise)
pohod na berylium (ala dilithium), rychlosti "stupeň 4" (ala warp 4) ... můstek, strojovna, zasedačka, jídelna, ošetřovna, suchý dok atd. + malý raketoplán- různé další technologie - translátor (problematika dorozumnění se s jinými druhy), mezihvězdný vox (komunikátor), transportní technologie (úskalí transportéru, ovládání), replikátory (mj. narážka na živé jídlo Gagh), technobláboly...

- známé stále citované hlášky tak jako ve Star Treku, např. "Nikdy neustup, nikdy se nevzdej." "Při Grabtharovu kladivu, při synech worvana, budeš pomstěn!"


Vlastní narážky na komunitu Trekkies ve světě

- setkávání fanoušků - cony - fanoušci v maskách - Qusteři = Trekkeři


- autogramiáda - fronta u podpisů, zvídavé otázky fanoušků, nadrcené epizody - citace celých sekvencí z epizod


- fanynky - čekají na romantické pletky mezi hlavními postavami


- odborníci na techniku - řeší zatím nevynalezené technologie, citace z technických manuálů


- přehnané zaujetí seriálem - vyvrcholení existence - (narážka na to, že někteří vyvyšují Star Trek na smysl svého bytí, žijí filozofií, pravidly jiné rasy apod.)