NARÁŽKY NA STAR TREK


Databáze narážek na Star Trek - co sháníme?

Naším záměrem je nashromáždit postupně všechny narážky ze všech možných filmů, seriálů, dalších pořadů, knížek atd. jak v originále, tak v češtině. Proto nám stále pište další náměty a také posílejte přímo videa či obrázky s narážkami na Star Trek. Za jakoukoliv pomoc předem děkujeme.

A, B, C, D, E, F, G, H
Animaniacs show z produkce WarnerBros - i v samotné grotesce s Yoko, Woko a DeeDee bylo pár narážek na Star Trek, např. v epizodě, kde jsou uneseni mimozemšťané a jsou vedeni k vůdci emzáků, procházejí čekárnou, kde kromě jiných emzáků sedí i Jean-Luc Picard. (tip - DanQ)
Seriál "Buffy the Vampire Slayer" z r. 1997 - 18. epizoda VII. řady Andrew vypráví o Faith (jedna z klíčových postav ze třetí série): "Nobody was immune to her trail of destruction. Not friends, not family... Not even the most pacifist and logical of races." Následuje střih do reality. Amanda: "What the hell are you talking about? I thought Faith killed a volcanologist." Andrew: "Silly, silly... Amanda. Why would Faith kill a person who studies Vulcans?" Amanda: "He studied volcanoes. He was a professor." Andrew: "Ah, yes. Well, regardless..." (tip - Molir)
Seriál "Dead Zone" z r. 2002 - na jednom záběru z knihkupectví hlavní postava Jihn Smith nakupuje knižní verzi ST9. (tip - Kapitán Pike)
Film "Die Todesgrippe von Köln" (Smrtící chřipka) z r. 1999 - vysílala TV Prima v listopadu 2006 - byla vidět stěna pokrytá velkým obrazem Enterprise-D a také model povstalecké stíhačky ze Starwars. (tip - Pozemšťan)
Radionovela Doňa Mimoňa z Venezuely - jde o nekonečný satirický seriál rádia Bonton Deejay 99,7 FM - scénka se odehrává v parodii na "Nemocnici na kraji města" a zní zhruba takhle: "Ten hokejista Rezek má nějaké velké uši, nezdá se vám?!" "Možná je to mimozemšťan. Z jiné planety." "To se nedivím. Vždyť ho hraje ten herec Viktor Entrpreiss." (tip - Masha Yar)
Seriál "Full House" (Plný dům) z r. 1987 - kdosi se pokoušel o recitaci básně od W. Whitmana Kapitáne, můj kapitáne. Načež následovala hláška: "To je něco ze Star Treku?" (tip - Ravena)
Seriál "Honey, I Shrunk the Kids" (Miláčku, zmenšil jsem děti) z r. 1997 - 2.série - Rodina Szalinských pomáhá hodnému mimozemšťanovi, kterého pronásledují zlí Muži v černém (MIB). Při útěku vběhnou na sci-fi con, kde je mnoho lidí v kostýmech - bohužel ne originál ST (museli by platit práva) - ale velmi podobných. Zde jim pomůže skupinka fanoušků, kteří mezi sebou komunikují hláškami ze ST a SW. (tip - Marty McFly)

I, J, K, L, M, N, O, P
Seriál "Kocour Felix" - v jedné z epizod tohoto kresleného seriálu se objevila nádherná parodie, kde padouši nápadně podobní posádce TOS naváželi na naší planetu odpadky lodí nápadně podobné Enterprise. Felixovi se podaří darebáky přelstít, obrátit chod luxu na Enterprise, vysát pryč odpadky a zachránit od nich Zemi a navíc princeznu Leiu jako bonus. Když si Felix myslí, že má vyhráno, přiletí modernější loď z "Příští asanace" a odpadky jsou zase zpátky na Zemi. Na obrázcích je Spock, Kirk, McCoy, Picard a obě Enterprise. (tip - Mipix)
Seriál "Křik studentů" - díl s maškarním bálem, kam hlavní hrdina přišel v modré uniformě a velkýma latexovýma špičatejma ušima. (tip - Draculka)
Seriál "The Love Boat" (Lodě lásky) - v jedné epizodě je kapitán zhypnotizovaný a myslí si, že je herec. V jednu chvíli zavelí, že musí důkladně skenovat okolí, protože by je mohli napadnout Klingoni. A když se ho následně zeptají, kam jde, odpoví: "Tam, kam se dosud žádný muž nevydal." A vleze na dámské záchody. (tip - Doktor) + kapitán hledá svého syna: "Je to kluk se Star Trekem na tričku." (tip - Lina)
Film "Medusa's Child" (Dítě Medúzy) z r. 1997 - posádka nákladního letadla se snaží zneškodnit elektromagnetickou bombu na palubě, v závěru filmu druhý pilot hlásí závadu, tipuje si důvod poruchy, ale hrdinný kapitán letadla jeho nápad zavrhne, provede něco na spínačích a závada je odstraněna. Načež kolega praví: "Výborně, kapitáne Kirku." (tip - Happz)
Seriál "Mindy and Buttons" z produkce WarnerBros - epizoda AstroButton o jednom psovi, co hlídá malou holčičku na nějaké galaktické stanici. Holčička uteče a on ji pak honí po planetách. Na jedné planetě narazí i na Kirka a Spocka. Kirk: "Spocku, analýzu." Spock: "Nevím, co to je, pane." Kirk: "Spocku, zastřelte to..." ...a začnou na psa pálit z phaseru. (tip - Lina + DanQ)
Film "Mystery Science Theater 3000: The Movie" z r. 1996 - je narážka na Spocka, Cechova a klingonský transport. (tip - Treker)
Seriál "The Nanny" (Chůva k pohledání) z r. 1993 - Fran Fineová přišla o snoubence i o práci. Náhodou se dostane do domu bohatého vdovce jako chůva jeho tří dětí a všem obrátí život naruby... V jedné z epizod je rozhovor mezi sluhou a synem majitele domu. Syn totiž pozval jednu paní na párty za úplatek. Sluha: "Ví o tom, že místo na svatbu s tebou bude zkoušet řídit lodě na setkání Trekkies?" Syn: "Neví. Kolik chceš, aby se to nedozvěděla?" Sluha si řekne svou sumu. Syn: "Jste velice drahý, kapitáne." (tip - Karolína)
Seriál "Párování" - britský sitcom - v díle Žena se dvěma prsy nastala situace, kdy mladík pokukoval po jedné dívce a kamarádi ho přemlouvali, ať si k ní sedne slovy: "Kapitáne, Enterprise hlásí červený poplach. Musíte něco udělat." (tip - Doktor)
Seriál "Populární mechanika" - pro děti z ČT 2 - mluví se tam o různých technických udělátorech. Jeden z průvodců po skončení úvodu prohlásí: "Transport Scotty." A v záblesku světla zmizí. (tip - Doktor)
Seriál "Psi Factor: Chronicles of the Paranormal" (Faktor PSI) z r. 1996 - v 10. epizodě 4. sezóny s názvem Nocturnal Cabal (Noční garda) chce nějaká televize točit seriál o OSIRu - reakce Petera Axona: "Prostě než by ses nadál, museli bychom jezdit na sjezdy Trekistů a v motelech od sebe odhánět 17-ti leté Klingony." Dále ve 21. epizodě 4. sezóny s názvem Force Majeure (Zásah vyšší moci) - Pojišťovák: "Parádní místečko. Z venčí to vypadá jako nějaký návěs, ale uvnitř úplný Star Trek. Scotty jsme v pasti!" (tip - Tom). V jiné epizodě Preager s Hendricksem vstoupí do hotelového výtahu. Výtah: "Vítejte v Ash Plaza hotelu. Do jakého patra si přejete jet?" Preager (si 'startrekovsky' položí ruku na hrudník): "Můstek." Výtah: "Vítejte v Ash Plaza hotelu. Do jakého patra si přejete jet?" Preager: "Některé výtahy nemají smysl pro humor." (tip - Ravenhorst)
Seriál "Pták uličník" - v jedné epizodě použije vlk na Uličníka obrovský magnet, ale ten je natolik silný, že na sebe strhne z oběžné dráhy i Enterprise, pak odklopí její můstek jako poklop od kanálu a vyleze bezpečák v červené uniformě. (tip - Lina)

Q, R, S, T, U, V, Z ...
Seriál "Roseanne" z r. 1988 - epizoda 5.9 - Arnie je unesen mimozemšťany a na scéně se objevuje D.J., který touží stát se navigátorem. Arnie k němu přistoupí, chytí ho za ramena a se smíchem mu povídá: "Ty můj malý Spocku." (tip Marsel)
Seriál "Son of the Beach" (Syn pláže) z r. 2000 - blondýnka o svém chlapci: "A to jsem ho chtěla pustit tam, kam se dosud nikdo nevydal." (tip - Doktor)
Seriál "Spy Game" (Válka špionů) z r. 1997 - v ústředí tajné vládní špiónské organizace zaměstnanec v červené košili odhalí v počítači zrádce, ten k němu přijde a povídá: "Víš, co se stane zvědavým chlápkům v červené košili?" a napíchne mu hlavu na bodec postavený na stole. (tip - Marty McFly)
Seriál "Step by Step" (Krok za krokem) z r. 1991 - 11. epizoda IV. řady - Al se ptá Franka Lamberta (Patrick Duffy), co si myslí o chlapci, se kterým chodí. "Tati, tobě se nelíbí co?" Dočká se odpovědi: "Nelíbí, vždyť vypadá jako Klingon!" (tip - Kniga)
Seriál "Suddenly Susan" (Správná Susan) z r. 1996 - v jedné epizodě jsou Susan se svojí přítelkyní v knihovně a dívají se po pěkných chlapech. Přítelkyně najednou vykřikne, proboha sekce sci-fi a uteče. Než ji Susan stihne napodobit, objeví se její kolega v TOSové uniformě s plastikovýma ušima. Když se ho Susan zeptá, co tady dělá, odpoví, že píše článek o Startrekové obci. Na to přiběhne další fanoušek a říká mu, ať si pospíší, že přišel Kostra. V jiné epizodě v redakci klekly počítače. Jeden mladý kolega řekl Susanině spolupracovnici, že jeho kamarád je spraví, pokud s ním půjde na rande. Ona se na něj podívala a řekla: "To myslíš toho fanatického příznivce Star Treku?" "On už se na Star Trek nedívá." oponoval ten kolega. V tom se otevřely dveře výtahu a dovnitř vešel Darth Vader... (tip - Doktor)
Seriál "3rd Rock from the Sun" (Takoví normální mimozemšťané) z r. 1996 - v jednom díle bydlí hlavní hrdinové v hotelu, kde se zároveň pořádá Con. V jednu chvíli vyskočí na pódium George Takei a za ohromného potlesku začne mít proslov, kde se často objevují hlášky typu: "A jak by řekl Sulu." Díl končí tím, jak oni, mimozemšťané, utíkají z hotelu bez placení a účet je vzápětí předložen Georgi Takeiovi, o kterého se při spatření dlužné částky pokoušejí mdloby :) (tip - Doktor)
Film "Team America: World Police" z r. 2004 - loutky znamých herců chtějí zaútočit na Team America a jako bojový pokřik si vyberou známé klingonské Q'uapla. (tip - Urza)
Film "White Lie" (Bílá lež) z r. 1991 - dívčina přišla na kolej, kde v klubovně seděla skupina zoufalých holek a jedna se vrtala v televizoru. Prohlásila: "Máme stav nouze. Nejde obraz a právě začíná Star Trek." Pak ještě během oprav zazněla narážka na téma "jestli ho Wesley Crusher má" a prej snad jo :-) (tip - Dimik)
Seriál "Zugriff" (Zásah) z r. 1997 - Mnichovská speciální jednotka policie s vrchní komisařkou Beatou Klaudiovou má za úkol vyšetřovat nejsložitější zločiny... v 9. epizodě zazní: "Připomínáte mi Spocka." "Proč? Mám snad špičaté uši?" (tip - Ondřej Svoreň)
Film o dětech, který kdysi dávali na Slovácích - kluk: "Amee, myslím, že toto by si měla vidět.", holka: "Co děláš?", kluk co vytváří latexovou masku mimozemšťanů: "Právě dokončujeme tuto masku do soutěže kostýmů... kapitánka Janewayová chce vypadat zkrátka božsky.", jiný kluk: "To je jako vystřižené ze Star Treku." (tip - Lina)
Erotické povídky na Nově (05/05) - jedna byla o sexuálním androidovi - v závěru se konalo vyhlášení 5 největších kybernetických koček. Borg Queen obsadila 4. místo. (tip - Mirak)


Patronem projektu jsou videopůjčovny Studiola L.A..


© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája) (2008)