STÁHNĚTE SI...


Předmluva Gena Roddenberryho

Předmluva Gena Roddenberryho je časově řazena před premiéru ještě částečně černobílé verze The Cage.

Gene Roddenberry


Stahuj... Sekvence [3 min 40 sec - 4,37 MB]

V první části Roddenberry mluví o vzniku seriálu, o tvorbě pilotního dílu, který měl producentům ukázat, jak bude nový seriál vypadat, ale který se dnes jeví spíše jako dokument. Když ale producenti tento film viděli, odmítli ho. Poté, Roddenberry popisuje hlavní postavy filmu od kapitána, s kterým u producentů nebyl problém. Původní záměr, který měl producenty strhnout, bylo vytvořit něco jako vesmírný western, protože v té době byly westerny populární. Ale nakonec se z toho stalo docela něco jiného, mnohem komplexnějšího. Nakonec to byl film o celém světě iluzí, který je v mysli každého člověka.

Stahuj... Sekvence [2 min 37 sec - 2,43 MB]

V druhé části Roddenberry pokračuje: Prvním důstojníkem jsem udělal ženu. Producenti tím byli ale mírně pobouřeni: "Kdo si myslí že je?". V posádce byla ještě další postava, která se nelíbila - nebyla ani člověk, a naopak vypadala jako satan - Spock. Aby toho nebylo dost, vadilo jim také, že nikdo na palubě Enterprise nekouří, protože reklamy na cigarety z velké části televizní stanici živily. Sám Roddenberry se jim ani nedivil, protože za své peníze nedostali vesmírný western, jak si mysleli. Jednoho z hlavních producentů ale toto téma zaujalo, podle svých slov se cítil, jako by opravdu letěl kosmickou lodí a tak nařídil něco, co se do té doby nikdy nestalo. Měl být vytvořen druhý pilot, který byl přijat a začal tvořit historii Star Treku. Protože ale na natáčení bylo málo peněz, dostal se The Cage nakonec na obrazovky v sestříhané podobě v dvojepizodě "The Menagerie".

Stahuj... Sekvence [1 min 13 sec - 1,21 MB]

V závěrečném slově vzpomíná na obavy producentů, že u určité části populace vzbudí tímto seriálem nenávist k tomu, že ukazují takové věci. Ale nakonec za celou dobu vysílání nedostali jediný takový dopis.


Stahuj... Sekvence [6 min 18 sec - 6,8 MB]

Předmluva též ke stažení vcelku.