ENTERPRISE


Enterprise NX-01

Enterprise pohled shora

Loď Enterprise ze seriálu Enterprise má registrační číslo NX-01. Vzhledově se jedná o přepracovanou verzi lodě třídy Akira doplněnou o původní gondoly z Originální série. Ačkoliv je nová loď velmi podobá lodi o dvě století mladší, nejedná se o žádné zřejmé porušení kontinuity. Třída Akira mohla být navržena právě podle první velké lodi Flotily Enterprise a může být jakýmsi vzdáním pocty této lodi. Je to také pojítko minulosti s budoucností, jehož absenci už někteří fanoušci novému seriálu vyčítají.

Je to loď Flotily, ale ne Federace, která ještě nebude několik desetiletí existovat. Její nejvyšší rychlost je warp 5. Na délku má 190 metrů a váží 80 tisíc metrických tun. Deflektor je zřejmě na talířové sekci. Posádku tvoří 70-80 lidí.

Enterprise nemá žádné štíty ani silová pole, ale je vybavena polarizovaným plátováním trupu , bez kterého by byla velmi zranitelná. K útoku se nepoužívají fotonová torpéda, ale nějaký druh vysoko-energetických střel - Enterprise má zatažitelné ostřelovací věže, které vystřelují plasmové střely.

Vnitřek lodi je přirovnáván k ponorce. Pracovní křesla mohou popojíždět od jedné stanice ke druhé a na stěnách jsou si 30 cm dlouhá držadla, aby se posádka měla čeho chytit při otřesech lodi. Novou místností je "Zbraňová místnost", ve kterém jsou uskladněny zmíněné střely a experimentální fotonová torpéda. Další místností je "Monitorovací místnost" (Situation Room), která je předchůdcem konferenčního sálu a pracovny kapitána. Na samotném můstku je 81 plasmových obrazovek a samozřejmě nové kapitánské křeslo, které je modifikovanou verzí skutečného křesla s Porshe. Můstek je opticky spíše hlubší než široký.

.

První wallpaper v rozlišení 800x600.

Enterprise wallpaper


Pár obrázků z interiéru Enterprise. Pod kapitánem Archerem bude služba zřejmě úplná pohodička :))

Můstek

Kapitánské křeslo
Popředí můstku


Strojovna - warp jádro

Warp jádro


Pracovna

Pracovna


Chodba

Chodba