PEREGRINE


Lodě typu Peregrine jsou cca 50 metrů dlouhé, jsou vybaveny výkonnými motory a phasery. Mohou být použity jako stíhací nebo kurýrní lodě. Jsou velmi rychlé a manévrovatelné, ale na úkor prostoru pro posádku a náklad. Na začátku sedmdesátých let 24. století byly modifikovány.
Velké množství těchto lodí (původní i modifikované verze) vlastnili Makisté. Těm Peregriny velmi vyhovovaly. Poprvé se objevila původní verze v epizodě TNG: Preemptive Strike, kde byly vybaveny phasery typu VIII a dokázaly slušně poškodit Cardassijskou loď třídy Galor. Modifikovaná verze se potom objevovala v průběhu seriálu Deep Space Nine. Chakotayova loď z VOY: Caretaker byla modifikovaná verze Peregrine. Ze záběrů v interiéru lodi bylo vidět, že má ještě starý systém LCARS, používaný ke konci 23. století. Je proto pravděpodobné, že Peregriny existují už skoro 100 let.

 

Mnoho stíhačů Peregrine bylo součástí flotil v Dominionské válce. Při pokusu o převzetí DS9 znovu pod kontrolu Federace měla za úkol skupinka Peregrinů zaútočit na Cardassijské lodě třídy Galor, čímž by upoutaly jejich pozornost.

Žádná loď nebyla dosud pojmenována, ale nepojmenovaných lodí je celkem dost. Není ani jisté, že lodě mají jména. Původní verze: TNG: Preemptive Strike [10]. Modifikace: VOY: Caretaker; DS9: The Maquis [4]; DS9: Heart of Stone; DS9: For the Cause; DS9: For the Uniform [2]; DS9: A Time To Stand [6]; DS9: Favor the Bold [16+]; DS9: Sacrifice of Angels