STAR TREK ČERVÍ DÍRA


Normální klidný den na Voyageru - loď se řítí čtvrtinovým impulsem k alfa kvadrantu. Tom Paris sedí v jídelně, rýpe se v nějakém Neelixově výtvoru a uvažuje, co bude pro něj znamenat návrat domů... Proslýchá se totiž, že Seven s kapitánem objevily v astrometrice stabilní červí díru. V prvé řadě se musí rozejít se všemi šesti milenkami, které má na Voyageru. Doma mu budou na obtíž, tam bude mít milenek plnou Federaci. Zatímco si vyvolává na PADDu seznam svých milenek a nemanželských parchantů, kolem nenápadně projde Neelix a jen tak mimochodem se ho zeptá, jestli nechce přidat. Spíš ho ale zajímá, co má na PADDu. Tom se na něj znechuceně podívá a raději odejde. Napadne ho stavit se za B'Elannou do strojovny a zjistit, jestli má už hotové testy a jestli je skutečně Parisem otcem jejího dítěte, protože to by znamenalo problém. Když vejde do strojovny, najde B'Elannu příliš zaneprázdněnou buzerováním praporčíků, tak se mrkne na PADD a jde řešit ostatní milenky.

Na můstku je taková nuda, že praporčík u kormidla téměř usnul. Harry, který velí směně sedí vkřesle a hraje na PADDu novou 3D akci "Annihilation of Cardassians". Vždycky, když ho sejme alien tak zakleje, čímž probudí spícího kormidelníka. Celé osazenstvo můstku probere Janeway, která se posilněná minimálně pěti šálky silné černé kávy vyřítí ze své pracovny.

"Praporčíku okamžitě změňte kurz: 056 na 264!!!"
"Že si ty čísla pamatuje…",
poznamená praporčík Postradatelný, "Ale budem tam až za dlouho, protože Torres zas něco zmrvila ve strojovně a nejede nám warp."

Janeway si tím ale nenechá zkazit náladu a už vyhazuje Harryho ze svého křesla. Ten vstane a znuděně se přesune ke svému pracovišti, odkud vyhodí Seven, která zase zkouší Borgskou technologií vylepšit Voyager, aby se dostal do alfa kvadrantu pokud možno co nejpozději. Naposledy upravila navigační systém lodi tak, že místo do alfa kvadrantu letěli úplně mimo naší Galaxii a posádka si toho všimla, až když narazili na Velkou bariéru.

Nechutně svěží Janeway prohlásí na celý můstek "Objevili jsme stabilní červí díru vedoucí do alfa kvadrantu!"
Harry celý šťastný vykřikne "Konečně uvidím svoji maminkuuuu!!!!"
Seven ho jako obvykle zchladí poznámkou: "Pokud ji ovšem neasimilovali Borgové!"
Tuvok poznamená: "Pravděpodobnost, že matka praporčíka Kima je asimilována Borgy je 75,663998%"
Harry zezelená…

Během cesty se snažila Torres uvést warp do provozu. Po pár asi pětiminutových letech warpem a několika selhání izolace a vyhození warp jádra se Voyager konečně dostal k oněm souřadnicím. Na můstku je kompletní sestava: Janeway s hrnkem kafe v ruce, vedle ní Chakotay, dále mírně nervózní Harry, jako vždy logický Tuvok, u kormidla Tom Paris, za Janeway a Chakotayem Seven, B'Elanna raději taky opustila strojovnu, protože kdo nic nedělá, nic nezkazí a ještě přišel na můstek otravovat Holodoctor.

Janeway: "Dobře. Zahajte průzkum červí díry."
Najednou se začne červí díra otevírat a začne zní něco vylézat. Je to malé a je toho hodně.
Janeway: "Harry! Co je to?"
Kim začne zmatkovat "Ééé já nevím.. ééé vypadá to jako… chci říct… vypadá to jako nějaká mnohobuněčná forma života na bázi…",
"To jsou červi!"
, přeruší jej Paris.
Harry: "To jsem chtěl říct!!!"
Sedmá: "Druh 559716843,556. Nehodní asimilace."
Chakotay: "Ani mě to nepřekvapuje. Když je to červí díra tak proč by v ní nemohli být červi?"
Janeway: "Nějaké návrhy?"
Tom. "Já bych počkal, až to všecko vyleze a pak bych tam vletěl."
Janeway: "Ne. Existuje možnost, že jsou to inteligentní bytosti. Naší povinností je s nimi navázat kontakt!"
Celá posádka můstku kromě Tuvoka a Seven převrátí oči v sloup. Janeway se zklamaně podívá na Chakotaye: "Jsme přece průzkumníci, vzpomínáte?" a lokne si kávy.

Najednou se ozve hlas: "Jsme Červi a vlastníme tuto červí díru. Nejste natolik vyvinutí, abyste jí mohli proletět."
Tom se obrátí na Janeway: "Tohle znám kapitáne. Postaví nás před soud, sdělí nám, že jsme neuvěřitelně zaostalí a nakonec se ukáže, že to jsou jenom nějací tupí alieni, kteří jsou schopni jen otravovat".
Krátce na to přijde na můstek Neelix s nějakým hrnkem a začne ho postrkovat kapitánovi, že je to nějaká jeho speciální káva. Janeway ji s radostí vypije, protože už pět minut neměla kafe a začaly se projevovat příznaky abstinence.

Ale ta káva je stejně jako všechny Neelixovy výrobky nějaká divná a Kathryn začne mluvit trochu z cesty "To není pravda. Musíme jim dát požehnání!! Oni jsou patroni Klingonů!!!"
Chakotay se na ni obrátí: "Kapitáne jste v pořádku?"
Holodoctor okamžitě přiskočí opruzovat s trikordérem.
Chakotay mu sebere mobilní emitor a je klid.
Janeway hystericky řve: "Na Rigel právě přivezli novou sadu pilníků!!!". Chakotay ji odvleče do její pracovny a zamkne ji tam. Mezitím se opět ozve hlas: "Přeneseme k vám našeho vůdce."

Na podlaze se objeví asi dvoucentimetrový červ, který neslyšně bzučí.
Chakotay poznamená "V naší kultuře červi představují buzíky." a zašlápne červa. Nějaký bezejmenný praporčík se rozbrečí a uteče z můstku.
Voyager na Chakotayův rozkaz vletí do červí díry, ale ta je ucpaná červy.
Chakotay: "Tuvoku, torpéda, prostřílíme si cestu."
Tuvok: "Komandére, nemáme žádná torpéda."
Chakotay: "Vždyť jich bylo ráno nejmíň padesát!"
Tuvok: "Kapitán je recyklovala a použila na výrobu..."
"...kávy",
doplní Chakotay. Mrkne na B'Elannu "B'Elanno, nemáš v záloze nějaký superplán plný technoblábolů, jaxe dostat přes ty červy?"
B’Elanna se na něj podívá jak na debila: "Vyrob mi obří repelent a pak budu dělat zázraky. Jsem inženýr, ne deratizátor".

Holodoctor, kterého Tuvok mezitím aktivoval, se začne vnucovat: "A já jsem doktor, ne deratizátor".
Chakotay: "Ptal se vás někdo na něco?!?!?!"
Holodoctor se urazí a se slovy: "Já tu vůbec nemusím být." a odejde z můstku. Celý můstek (včetně Tuvoka!) Chakotayovi zatleská.
Chakotay se cítí jako hrdina, a tak začne machrovat: "Tak má sakra někdo nějaké návrhy?", řekne drsňácky a dívá se přitom znechuceně na obrazovku plnou červů. Ticho... "Tuvoku, vy taky nemáte žádný nápad, když jste tak inteligentní, jak o sobě neustále tvrdíte?"
Tuvok: "Bohužel, součástí našeho problému není ani všemocná bytost, ani počítač nebo žena, proto metody kapitána Kirka nejsou použitelné."
Chakotay: "No tak máte smůlu, Tome, otočte loď".

Paris poslechne a loď vyletí z červí díry. Mezitím se začnou ozývat podivné tupé zvuky a nějaké výkřiky z kapitánovy pracovny.

Chakotay: "Sakra, probrala se. Proč musím být zrovna já první důstojník??!!".
Opatrně vstoupí do pracovny a raději za sebou zavře dveře. Uvidí kapitána v celkem dobrém stavu, jak sedí za stolem a samozřejmě popíjí kávu.
Chakotay: "Kapitáne, před chvilkou jste nevypadala tak... normálně!"
Janeway: "Je vidět, že hodiny herectví na Akademii nebyly zas tak zbytečné... Prostě se mi ten problém s červy nechtěl řešit... Stačí?"
Chakotay: "No a co ty divné zvuky, co jsme slyšeli?"

Janeway pohlédne na rozmlácený trikordér: "Když jsem viděla, že problém je vyřešen, tak jsem se nějak snažila upoutat pozornost... A zabralo to.", mrkne spiklenecky na Chakotaye a očekává, že ji pochválí za její vychytralost. Chakotay ale už radši nic neřeší, odejde do kajuty vyhledat svého zvířecího průvodce, kterého od té doby, co je na Voyageru, potřebuje stále častěji.

Voyager je zas na kurzu domů a život na lodi se pomalu vrací do normálu, což znamená nekonečná nuda občas přerušená povinnou účastí na Holodoctorově koncertu nebo nudném Neelixově večírku na oslavu narozenin Naomi, na kterou se nedostaví ani její matka.

Tom Paris lituje, že se rozešel se svými přítelkyněmi a pokouší se je dostat zpátky pomocí různých holorománů typu "Romantika na Rise" nebo "Karibský ráj". Asi mu ještě nedošlo, že ženám a zvlášť praporčicím jde hlavně o latinium a ne o romantiku.

Harry Kim tráví dny ve své kajutě a vyděšeně počítá, jaká je pravděpodobnost, že je asimilovaný Borgy jeho otec.

Chakotay po B'Elanně a Sesce zkouší štěstí u Seven, ale po poslední schůzce skončil s vypíchnutým okem a proraženou plící. Občas se taky odhodlá k sebevražedným večeřím s kapitánem.

Kathryn zas tráví dny slintáním nad fotkou Marka, který na ni už dávno zapomněl, ale to jí vůbec nevadí, protože ona se mu někdy po příletu velmi ráda připomene. A to ona dokáže. Ale to uplyne ještě hodně nudných let...

© 2004 Yakuzza